Псалом 130 розповідає нам історію про камінь спотикання, яким стала важлива для Давида подія – перенесення Кивота Завіту. Мельхола не прийняла належним радість свого чоловіка царя Давида, засудивши його. Текст псалма 130 і містить його відповідь, де він визнає, що готовий і надалі принижуватися і влаштовувати танці перед Богом, настільки сильна його любов і віра. Таке значення підтверджує єврейська, грецька, латинська та православна Біблії (Псалтирь 130).

Зміст:

Псалом 130 українською текст молитви (переклад І. Огієнко)

У храмах використовують молитву церковнослов’янською мовою. Віруючий вдома може читати Псалом 130 українською:

 1. Господи, серце моє не пишнилось, і очі мої не підносились, і я не ганявсь за речами, що більші й дивніші над мене!
 2. Таж я втихомирював і заспокоював душу свою, як дитя, від перс мами своєї відлучене, як дитина відлучена в мене душа моя!
 3. Хай надію складає Ізраїль на Господа відтепер аж навіки!

Скачати псалом 130 на українській мові картинкою

Скачати псалом 130 українською картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 130 на церковнославянском текст молитви (на старославянском)

При проведенні богослужінь усі молитви звучать старослов’янською (церковнослов’янською) мовою, що дозволяє донести благання віруючих до Господа:
Песнь степе́ней.

 1. Го́споди, не вознесе́ся се́рдце мое́, ниже́ вознесо́стеся о́чи мои́, ниже́ ходи́х в вели́ких, ниже́ в ди́вных па́че мене́.
 2. Аще не смиреному́дрствовах, но вознесо́х ду́шу мою́, я́ко отдое́ное на ма́терь свою́, та́ко возда́си на ду́шу мою́.
 3. Да упова́ет Изра́иль на Го́спода, отны́не и до ве́к.

Скачати псалом 130 на церковнославянском картинкою

Скачати псалом 130 на церковнославянском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 130 текст на русском языке читать

Молитва частіше зачитується церковнослов’янською мовою. Віруючі вдома читають псалом 130 на русском языке, для зручності читання та кращого розуміння:
Песнь восхождения.

 1. Господи! не надмевалось сердце мое и не возносились очи мои, и я не входил в великое и для меня недосягаемое.
 2. Не смирял ли я и не успокаивал ли души моей, как дитяти, отнятого от груди матери? Душа моя была во мне, как дитя, отнятое от груди.
 3. Да уповает Израиль на Господа отныне и вовек.

Скачать псалом 130 на русском языке картинкой (Псалтырь 130)

Скачать псалом 130 на русском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Коли і для чого читають Псалом 130 (когда и для чего читают)

Псалми можна виконувати не тільки в церквах під час служб старослов’янською мовою, а й читати вдома українською мовою або на русском языке, коли ваш душевний стан потребує допомоги сакральних істин Псалтиря.

Псалом 130 відноситься до тих кафизмів, які читають на потребу душі, коли у віруючого виникають питання духовного характеру, прийняти рішення щодо якого досить складно. Покаятися і отримати право на надію, щоб врятуватися – ось основні причини для читання цього короткого, але такого важливого для здобуття світу в душі псалма.

Головне читати псалом 130 вдумливо, розташувавшись перед ликами святих і відмовившись від мирських проблем, і тоді велика суть Псалтиря стане ясною і допоможе у вирішенні проблеми.

Тлумачення псалма 130 – що означають слова молитви (Псалтирь 130 толкование)

Псалом 130 наповнений смиренністю та любов’ю царя Давида до Бога. Він не боїться реакції та думки оточуючих його людей, його не лякає наклеп і непорозуміння близьких, адже покаяння та надія врятують його, дозволять наблизитися душею до Творця, заслужити його прихильність.

Цей короткий псалом наповнений глибоким змістом та щирими почуттями віруючої людини. Давид заклав сакральну думку про те, що віруюча людина не зможе жити без милості Божої, так само як і немовля не зможе вижити без молока матері.

 • Вірш 1: Бог завжди вподобав царя Давида і обдаровував його своєю милістю. Однак сам Давид вважав, що все ж таки не вартий його любові і готовий доводити і далі свою відданість Творцю, не допускаючи й думки про гординю. У першому вірші він говорить про свої вчинки, визнаючи, що ніколи не вважав себе якоюсь цінною для Бога людиною, він звичайний православний мирянин, який вірить Творцеві.

  Давид вважав, що для віруючої людини важливо знати і приймати межі дозволеного, переступати які – неприпустимий крок, що говорить про гордість і піднесення себе. Заповіді Господні – це зведення правил, порушувати які гріх і Давид визнавав цю необхідну обмеженість своєї свободи.

 • Вірш 2: у цьому вірші Давид говорить про те, як залежна віруюча людина від милості Господа. Він намагався не звертатися зайвий раз до Творця, не турбувати його своїми проблемами, надія і сподівання допомагали Давиду знаходити в душі мир і спокій.

  Автор порівнює свої духовні муки з муками немовляти відібраного від грудей матері, йому так само тривожно і неспокійно, він так само залежний, і прагне доторкнутися до своєї святині.

 • Вірш 3: тут автор висловлює своє побажання Ізраїлю, щоб придбав його народ таку саму беззастережну віру і сподівання Творця.

  Тільки навчившись вірити в нього та довіряти його волі, зможуть вони впоратися з будь-якими негараздами та душевними муками. Давид щиро дякує Богові за його благодать, запевняючи, що покірність православних своєму Творцеві і є нехай до кращого і праведного життя.

Читайте також інші Псалми з Кафизми 18