Вірші до свята мами та до дня матері

24 Записів

День матері

Вірші до Дня матері для дошкільнят повинні бути простим і короткими, щоб дитина могла легко їх запам’ятати. Ми пропонуємо вам вірші до Дня матері: дитячі та короткі, які дитина вивчить швидко і буде довго радувати маму, розповідаючи їх не тільки в День матері, але і в інші дні.

У нашій добірці ви знайдете привітання з днем матері, дитячі вірші до Дня матері для школярів, а також вірші до Дня матері для початкової школи.

День матері в інших країнах світу

День матері є перехідним святом і святкується в травні. Частина країн відзначають це день в березні.ли
В Україні вже протягом десяти років святкують День матері. Свято переходить і відзначається у другу неділю травня, в тому числі і в Україні, в Естонії, США, на Мальті, Кіпрі, в Данії, Фінляндії, Німеччини, Італії, Туреччини, Австралії, Японії, Бельгії, Бразилії.

При цьому ряд країн відзначають це свято 21 березня – в день весняного рівнодення. В Україні святкування Дня матері у другу неділю травня встановлено указом президента в 1999 році.

День матері в Україні

У 2019 День матері в Україні припадає на 12 травня. Свято має міжнародний статус і святкується в десятках країн світу.

Історія і традиції Дня матері

В Україні святкування Дня матері практично не відрізняється від дня 8 березня. У цей день прийнято вітати і дякувати своїх матерів, дарувати їм подарунки, збиратися родиною.

Шанування жінки як матері має багатовікову історію. Але сучасне свято в травні починає свою історію з американки Анни Джарвіс з Філадельфії, яка в 1907 році виступила з ініціативою вшанування матерів у пам’ять про свою матір.

Американка написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Через три роки штат Віргінія першим визнав День Матері офіційним святом. У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

У деяких країнах є певні традиції, пов’язані саме з цим святом. Так в США і Австралії в цей день до одягу кріплять квітка гвоздики. Червоне рослина означає, що мати людину жива, а білими квітами вшановують пам’ять померлих батьків.

Цікаві розділи в продовження: