Дмитро Павличко хронологічна таблиця

Дмитро Павличко Біографія

Ім’я при народженніПавличко Дмитро Васильович
Народився28 вересня 1929 (90 років)
с. Стопчатів, Коломийський повіт, Станіславське воєводство, Польська Республіка, нині Косівський район, Івано-Франківська область, Україна
ГромадянствоПольща, СРСР, Україна
Національністьукраїнець
ДіяльністьПоет

Дмитро Васильович Павличко народився 28 вересня 1929 р. у с. Стопчатові Яблунівського району на Івано-Франківщині в багатодітній селянській родині. Спочатку навчався в польській школі с Яблунева, потім у Коломийській гімназії та радянській десятирічці. У 1948р. він вступив до Львівського університету, з 1953 р. навчався в аспірантурі, але невдовзі залишив наукову роботу.

У 1953 р. вийшла перша збірка Д. Павличка «Любов і ненависть». Наступного року поет заочно був прийнятий до Спілки письменників CPCR У 1955р. вийшла його збірка «Моя земля».
Протягом 1957—1959 pp. Павличко завідував відділом поезії журналу «Жовтень». У 1958 р. у Львові була надрукована збірка його.поезій «Правда кличе!», в якій цензура не відразу помітила твори, спрямовані проти тоталітарної системи. А коли розібрались, то майже весь тираж, окрім кількох примірників, був вилучений із продажу та знищений.

У 1959—1962 pp. вийшли збірки «Бистринг», «Днина», «Пальмова віть», «Жест Нерона», у 1964 р. — збірка вибраних поезій «Пелюстки і леза», Д. Павличко переїхав до Києва, розпочав роботу в сценарній майстерні кіностудії ім. О. Довженка (за його сценаріями поставлені фільми «Сон», у співавторстві з В. Денисенком, та «Захар Беркут», режисер Л. Осика).

Дмитро Павличко хронологічна таблиця

ДатаПодія
28 вересня 1929Народився у селянській родині. Початкову освіту здобув у польській школі в с. Яблунів, продовжив навчання в Коломийській гімназії, а далі — в радянській десятирічці.
1945-1946Був ув’язнений за сфабрикованим сталінськими каральними органами звинуваченням у належності до УПА.
1948-1953Навчався у філологічний факультет Львівського університету.Потім навчався в аспірантурі, але невдовзі залишив наукову роботу.
1953Вийшла перша збірка Д. Павличка «Любов і ненависть».
1954поет заочно був прийнятий до Спілки письменників CPCР.
1955Вийшла його збірка «Моя земля».
1957—1959Павличко завідував відділом поезії журналу «Жовтень».
1958У Львові була надрукована збірка його.поезій «Правда кличе!», в якій цензура не відразу помітила твори, спрямовані проти тоталітарної системи. А коли розібрались, то майже весь тираж, окрім кількох примірників, був вилучений із продажу та знищений.
1959—1962Вийшли збірки «Бистринг», «Днина», «Пальмова віть», «Жест Нерона».
1964Збірка вибраних поезій «Пелюстки і леза», Д. Павличко переїхав до Києва, розпочав роботу в сценарній майстерні кіностудії ім. О. Довженка (за його сценаріями поставлені фільми «Сон», у співавторстві з В. Денисенком, та «Захар Беркут», режисер Л. Осика).
1966—1968Павличко працював у секретаріаті Спілки письменників України.
1971—1978Редагував журнал «Всесвіт».
1980-тіД. Павличко брав активну участь у заснуванні Руху, Демократичної партії України.
1990—1994Він був одним із лідерів парламенту. Пізніше працював на дипломатичній роботі.
На сьогоднішній день Павличко-поет виступає ще в одній важливій для нашого часу іпостасі — політика, державного діяча, який пристрасно й рішуче відстоює інтереси суверенної України, її народу. І хоч державна діяльність забирає багато часу, все ж з’являються, хоч і не дуже часто, нові вірші поета — і ті, що «з шухляди», і щойно написані.

Популярні твори Дмитра Павличка

Біографії

Посилання

Рейтинг: 5 - 1 Голосов