Давно встановлено, що за кожним знаком зодіаку закріплений свій період. Зміна знаків відбувається в період з 20 по 24 число кожного місяця. Зодіак складається з 12 знаків. Знаки зодіаку – ділянки неба, розбиті на рівні 30-градусні сектори. Таблиця знаки зодіака по місяцях містить дати їхньої дії та короткий опис. Характеристика знаків зодіаку ознайомить із темпераментом, особистими якостями, гороскопом сумісності та здоров’я їхніх представників.

Зміст:

Таблиця знаків зодіаку по місяцях і по датах на 2023 рік

Знак зодіакуДатаСтихіяПланета
♈ Овен21 березня – 20 квітняВогоньМарс
♉ Телець21 квітня – 21 травняЗемляВенера
♊ Близнюки22 травня – 21 червняПовітряМеркурій
♋ Рак22 червня – 22 липняВодаМісяць
♌ Лев23 липня – 21 серпняВогоньСонце
♍ Діва22 серпня – 23 вересняЗемляМеркурій
♎ Терези24 вересня – 23 жовтняПовітряВенера
♏ Скорпіон24 жовтня – 22 листопадаВодаМарс, Плутон
♐ Стрілець23 листопада – 22 грудняВогоньЮпітер
♑ Козеріг23 грудня – 20 січняЗемляСатурн
♒ Водолій21 січня – 19 лютогоПовітряСатурн, Уран
♓ Риби20 лютого – 20 березняВодаЮпітер, Нептун

Пропонуємо вивчити власний знак зодіаку за місяцями. He забувайте, що саме дата народження є найважливішим фактором у визначенні долі. Людина, яка народилася в один із трьох найближчих днів того чи іншого знака, запозичує риси характеру знака Зодіаку, що йде за нею чи після.

Також слід не забувати, що існують два різновиди гороскопів:

  • зодіакальний, орієнтований на місяць вашого народження,
  • східний (китайський), заточений під рік народження і символ, що випав на цей час.

Саме тому вам потрібно знати, до якого знака зодіаку належите і під яким східним знаком (твариною) народилися. Розібратися в майбутньому набагато простіше, якщо володієте інформацією відразу з двох джерел. До того ж, східний гороскоп містить у собі 12 звірів, тож кожен із них отримує право керувати нашими долями протягом року з проміжком у 12 років.

Залишається тільки поєднати відомості з обох гороскопів, і тоді ви зможете не тільки визначити власну характеристику, слабкі й сильні сторони чоловіків і жінок, схильності й життєвий шлях, а й дізнатися пророцтва на майбутнє.

Знаки зодіаку, характеристики знаків зодіаку

знак зодіака овен Овен
21 березня – 20 квітня
Це сильна, впевнена в собі й активна людина. Усе життя вона буде прагнути до самовдосконалення і просто не зможе довго сидіти на одному місці. Ненавидить нудьгу і пригніченість. Схильний слідувати за емоціями, a не раціональними міркуваннями. Це мужній стоїк, налаштований на оптимізм і віру в людей. Часом поводиться екстравагантно і відчуває сильну цікавість до новизни та експериментів.
читати повну характеристику знаків: Овен.

знак зодіака ТелецьТелець
21 квітня – 21 травня
Перед нами чутлива і сентиментальна людина, що вирізняється приземленістю і стабільністю. Обожнює все спокійне й цурається помітності, як в одязі, так і поведінці. Це неймовірно терплячі та миролюбні особистості, які намагаються з усіма підтримувати добрі стосунки. Їм не подобаються суперечки, скандали і розмови на підвищених тонах. Слідують за логікою, об’єктивним мисленням і часом виводять оточуючих із себе повільністю, упертістю і нерішучістю.
читати повну характеристику знаків: Телець.

знак зодіака БлизнюкиБлизнюки
22 травня – 21 червня
Виділяються високим рівнем інтелекту і двоїстим характером. Якщо їх критикувати, то вважатимуть за краще вас ігнорувати або дадуть відповідь із гумором. Запам’ятовуються мінливістю, емоційною нестабільністю і звичкою все перебільшувати. Це допитливий знак зодіаку, який може бути практичним і егоїстичним. Успіху досягають за рахунок винахідливості та комунікабельності.
читати повну характеристику знаків: Близнюки.

знак зодіака РакРак
22 червня – 22 липня
Запам’ятовується відмінною пам’яттю і високим рівнем інтелекту. Це чутлива людина і сім’янин, для якого родичі та домашнє вогнище завжди стоять на першому місці. Головна проблема – спроба утримати минуле, через що не дозволяєте гармонійно заходити майбутньому. Рак – неймовірно ласкавий зодіакальний представник, який щиро цікавиться життям людей і готовий прийти на допомогу. Також це економна і запаслива людина, яка рідко доводить себе до бідності.
читати повну характеристику знаків: Рак.

знак зодіака ЛевЛев
23 липня – 21 серпня
Для Лева неймовірно важливо домогтися високого соціального становища і поваги від оточуючих людей. Знак зодіаку прагне опинитися в центрі уваги. Це пристрасні, яскраві, ексцентричні й горді особистості, з якими всім хочеться спілкуватися. Легко стають лідерами і начальниками, оскільки вміють організовувати і керувати. Завжди одягаються стильно і модно, притягуючи до себе ще більше уваги. Піклуються про друзів і близьких.
читати повну характеристику знаків: Лев.

знак зодіака ДіваДіва
22 серпня – 23 вересня
Вважається одним із найскладніших знаків зодіаку в гороскопі. Перед нами практик і скептично налаштована людина. Діва воліє вірити лише власному досвіду. Вони не створюють повітряних замків, a ставлять конкретні реалізовані цілі. У сім’ї та на роботі виступає педантом, що вимагає повного підпорядкування. Це розумна, працьовита і цікава людина. Обожнює чистоту і готовий годинами наводити порядок. Завжди прагне до досконалості.
читати повну характеристику знаків: Діва.

знак зодіака ТерезиТерези
24 вересня – 23 жовтня
Знак зодіаку Терези прагне балансу і внутрішньої рівноваги. Активно збирає інформацію і постійно накопичує знання/досвід. Ненавидить сварки і конфлікти, тому вважає за краще наступити собі на горло і поступитися, щоб зберегти в сім’ї і на роботі хороші стосунки. Довго приймає рішення, зате практично завжди робить правильний вибір. Залежить від думки оточуючих і намагається уникати відповідальності. He хоче бути посередністю.
читати повну характеристику знаків: Терези.

знак зодіака СкорпіонСкорпіон
24 жовтня – 22 листопада
Ще один зі складних представників зодіакального кола. Має не дуже втішну репутацію, a деякі люди відверто вас побоюються. Це агресивна й егоїстична людина, яка завжди на перше місце ставить власні пріоритети. Хитра і мстива, тому краще не переходити їй дорогу. Ho для близьких людей це чудовий друг, добряк і сім’янин, готовий до останнього відстоювати інтереси рідні. Це владний і пристрасний партнер, що обожнює конкуренцію в усьому.
читати повну характеристику знаків: Скорпіон.

знак зодіака СтрілецьСтрілець
23 листопада – 22 грудня
Розвинений і мудрий зодіакальний представник, який обожнює мандрувати та змінювати локації. Це авантюрист і реформатор, якому подобається новизна, через що прагне весь час змінювати реальність і рухатися в майбутнє. Йому важливо займати високе становище в суспільстві та справляти приємне враження. У зрілому віці стає більш урівноваженим. Стрілець завжди намагається залишити після себе слід, щоб його запам’ятали в історії.
читати повну характеристику знаків: Стрілець.

знак зодіака КозерігКозеріг
23 грудня – 20 січня
Це гордий, спокійний і врівноважений знак зодіаку. Здається серйозним, не любить базікати про дрібниці і рідко багато говорить про власну персону. Налаштований на самовдосконалення, як у фізичному, так і духовному плані. Морально сильна людина, здатна вистояти проти потужних ударів долі. He боїться конкуренції, складно сходиться з новими людьми і віддає перевагу осілому способу життя. Це турботливі сім’янини і холоднокровні бізнесмени.
читати повну характеристику знаків: Козеріг.

знак зодіака ВодолійВодолій
21 січня – 19 лютого
Це втілення протиріч. Водолії завжди дивляться в майбутнє, обожнюють новизну і свободу. Ho при цьому тримаються за сімейні цінності та мріють про постійного партнера, який слугуватиме острівцем безпеки і якорем. Це часто релігійні особистості, які цікавляться всім містичним. Часом поводяться наївно, але вміють бачити людей наскрізь. Одягаються стильно і не бояться виділятися в натовпі. По життю йдуть за цікавістю.
читати повну характеристику знаків: Водолій.

знак зодіака РибиРиби
20 лютого – 20 березня
Неймовірно чутливі та приховані особистості. Це володарі багатої фантазії. Їхні мрії та думки настільки яскраві, що вважають за краще більшу частину часу проводити у своїй голові. Їхня емоційність і проникливість дає змогу ставати емпатами, які відчувають, що відчувають оточуючі. Другим половинкам завжди хочеться захищати Риб. Сам зодіак не поспішає розкриватися і може залишатися загадкою для коханої людини протягом багатьох років.
читати повну характеристику знаків: Риби.

Стихії знаків зодіаку

Кожен знак належить до однієї з чотирьох стихій: Вогонь, Земля, Повітря, Вода. Кожна стихія об’єднує в собі 3 знаки зодіаку і наділяє їх низкою відмінних властивостей. Причому якщо звернути увагу на їхній порядок, то стає зрозуміло, що вони строго чергуються. Кожна стихія наділяє “свої” знаки зодіаку деякими особливостями характеру, поведінки, частково об’єднуючи їх.

Тому людям дуже різних знаків цікаво і легко спілкуватися один з одним – просто тому, що вони трохи схожі. Але астрологи найчастіше дотримуються думки, що протилежності притягуються, і зазначають, що найкраще поєднання – це вогонь + повітря і земля + вода.

Вогонь (Овен, Лев, Стрілець) – активність, енергійність, цілеспрямованість, гнучкість, самостійність, нетерплячість, нездатність працювати в режимі багатозадачності.

Земля (Телець, Діва, Козеріг) – конкретність, надійність, працездатність, практичність, терплячість, витривалість, меркантильність, вміння прощати.

Повітря (Близнюки, Терези, Водолій) – швидка здатність до навчання, демократичність, товариськість, гнучкість, доброта, легковажність, поступливість.

Вода (Рак, Скорпіон, Риби) – творче мислення, мрійливість, вразливість, відстороненість від зовнішнього світу, неорганізованість, неохайність.

Таблиця знаків зодіаку за стихіями

СтихіяЗнаки зодіаку
ВогоньОвен, Лев, Стрілець
ЗемляТелець, Діва, Козеріг
ПовітряБлизнюки, Терези, Водолій
ВодаРак, Скорпіон, Риби

Планети-покровителі знаків зодіаку

Кожен із 12 знаків зодіаку має свою одну або дві планети-покровителя. Планета, що керує, впливає на долю людини і наділяє її низкою сильних і слабких сторін, які формують її характер та особисті якості.

Сонце (Леву) – працьовитість, активність, амбітність, сміливість, рішучість, невичерпний творчий потенціал, милосердя, вразливість, гуманність, талановитість, вірність, зарозумілість, запальність, легковажність, самовпевненість, уміння швидко забувати погане, прагнення комфорту й розкоші.

Місяць (Раку) – готовність слідувати за покликом інтуїції, спонтанність під час ухвалення рішень, турботливість, чуйність, чуйність, підвищена емоційність, вибагливість, тонкий естетичний смак, часта зміна настрою, неорганізованість, залежність від чужої думки, сильний зв’язок із родом і сім’єю.

Меркурій (Близнюкам, Діві) – прагнення до пізнання нового, хороші аналітичні здібності, педантичність, надійність, талановитість, допитливість, допитливість, амбітність, самостійність, скромність, самокритичність, вимогливість, прямолінійність, страх перед змінами, жорстокість, балакучість, інтерес до азартних ігор.

Венера (Тельцю, Терезам) – чудовий естетичний смак, чуттєвість, справедливість, вірність, добродушність, обережність, допитливість, неконфліктність, уміння пристосовуватися до ситуації, привабливість, зарозумілість, сексуальність, талановитість, оптимістичність, спрага до комфорту і безпеки.

Марс (Овну, Скорпіону) – заповзятливість, життєрадісність, сміливість, ризикованість, амбіційність, рішучість, енергійність, цілеспрямованість, безкомпромісність, інфантильність, примхливість, упертість, нетерплячість, зарозумілість, ревнощі, заздрісність, мстивість, вміння маніпулювати людьми.

Юпітер (Стрільцю, Рибам) – оптимістичність, допитливість, незалежність, потреба в частій зміні обстановки, чесність, жвава уява, уміння співчувати іншим людям, мрійливість, уразливість, зайва самокритичність, потреба в духовному розвитку, безкорисливість, проникливість, неохайність.

Сатурн (Козерогу, Водолію) – послідовність в ухваленні рішень, амбітність, винахідливість, консерватизм, стійкість, пунктуальність, мудрість, надійність, працьовитість, недовіра до оточуючих, страх новизни, залежність від звичок і настрою, егоїстичність, упертість, зацикленість на накопиченні матеріальних благ.

Уран (Водолію) – енергійність, гуманність, винахідливість, потреба у творчому самовираженні, принциповість, упертість, відповідальність, відкритість до нових знайомств, хороші організаторські здібності, вміння запам’ятовувати великі обсяги інформації, непередбачуваність, дратівливість, раціональність.

Нептун (Рибам) – образне мислення, мрійливість, талановитість, співчутливість, філософський склад розуму, чуйність, неконфліктність, поступливість, ризикованість, вразливість, нерішучість, вередливість, образливість, образливість, залежність від чужої думки, меланхолійність, пристрасть до шкідливих звичок.

Плутон (Скорпіону) – цілеспрямованість, наполегливість, харизматичність, прагнення до новизни, енергійність, прагматичність, сміливість, ексцентричність, відданість, норовливість, владність, жорсткість, мстивість, підвищена емоційність, невміння програвати, прагнення маніпулювати іншими заради особистої вигоди.

Що таке знак зодіаку

Задовго до нашої ери в Стародавньому Вавилоні люди стали звертати увагу на небо і помітили, що зірки розташовані в певному порядку, а Сонце рухається по колу. На початку VII ст. до н. е., вавилонські астрономи ділили “небесне коло”, яке становило 360° на сектори по 10°. Але тоді їм не надавали такого значення, як сьогодні. По суті, це були просто орієнтири небесної карти.

Астрологія захоплювала людей і з інших держав, які досягли свого розквіту пізніше: Іудея, Єгипет, Стародавня Греція. Саме давньогрецьким вченим віддано пальму першості в становленні зодіакальної астрології. Вони визначили екліптику – круговий рух Сонця по небу, розбили її на 12 секторів по 30° і назвали це zodiakos kyklos – звірине коло. Так і з’явилося слово “зодіак”, яке ми використовуємо сьогодні.

Астрологія продовжувала розвиватися спочатку невідривно від астрономії, потім як окрема наука. Усі знаки зодіаку з часом “розсортували” за деякими категоріями. Їх розділили за стихіями: вогонь, вода, повітря і земля.

Крім того, виділили три категорії за ступенем взаємодії знаків із навколишнім світом:

  • кардинальні (Овен, Рак, Терези, Козеріг) – самі задають умови;
  • фіксовані або постійні (Телець, Лев, Скорпіон, Водолій) – концентруються на своїй меті, мінімально залежать від зовнішніх обставин;
  • мутабельні або мінливі (Близнюки, Діва, Стрілець, Риби) – чуйно реагують на зовнішні чинники, можуть підлаштовуватися під мінливі умови.

Усе це дає додаткове забарвлення до характеристики кожного знака зодіаку.

Рейтинг: 5 - 3 Голосов