Вірші Тараса Шевченка для дітей

31 Запис

Вірші Тараса Шевченка для дітей та школярів читати онлайн, з душевним теплом і сердечністю ставився Шевченко до дітей, що відбилося у його творах.

Вірші Тараса Григоровича Шевченка повинен знати кожен, адже “Кобзар” – це друга Біблія для українців.

Вірші Тараса Шевченка для дітей

Багато поезій присвятив Шевченко Тарас долі дітей – сиріт, адже й сам залишився дуже рано сиротою і тому знав, як це важко – жити без батьків, без будь – якої підтримки серед людей. Читаючи рядки таких творів, як “І золотої й дорогої…”, “Думка”, “На Великдень на соломі”, розумієш, яка тяжка доля у дітей, які залишилися на світі самотніми.

Вірші Тараса Григоровича Шевченка для дітей 1 класу 2, 3, 4, 5, 6 класів  обділені батьківською любов’ю та ласкою, сироти змушені покластися на людську доброту та милосердя. Вони ходять у лахмітті, найчастіше босоніж, бо не мають взуття, і перебиваються шматком хліба. Щоб якось прожити, не померти з голоду, діти змушені йти у найми, важко працювати, а відтак – бути повністю залежними від панів.

Сюжети віршів “Мені тринадцятий минало” та “Якби ви знали, паничі…” списані з його власного життя. За емоційним сприйняттям та атмосферою, ці два вірші кардинально різняться між собою.

Вірші про Тараса Григоровича Шевченка для дітей від поетів Рівненщини: “На іменини Т.Шевченка” (Любов Пшенична), “Розковую оголені слова” (Богдан Столярчук), “Офорт 1860 року” (Микола Тимчак), “Пам’яті Шевченка” (Сергій Рачинець), “Міг би жити спокійно і мирно” (Вікторія Климентовська), “А в нього були очі сині” (Грицько Чубай), “Думи в казематі” (Олександр Богачук), “Автопортрет зі свічкою” (Лідія Рибенко), “Кобзар на Волині” (Любов Пшенична).
 

Біографії

 

Посилання