Тости українською мовою

3 Записів

Тости на корпоратив на українській мові скачати безкоштовно

Тости українською – це невелика промова, вітання, вимовлене під час свята, що відповідає темі святкування (день народження, весілля, ювілей) та закінчуючи пропозицією пити когось чи щось. Тости можуть містити цитати, можуть бути невеликою історією або складатися з однієї фрази.

У розслабленій атмосфері тривалі тости будуть доречними. Вітаємо повинні бути цікавими та захоплювати інших на пару хвилин. Найпростіше привернути увагу до себе, стояти зі столу і звернутися до решти, і якщо подія відбувається в колі близьких та друзів, ви можете піднятися на стілець або заспівати відомі покупки або здійснити іншу нешкідливий вчинок, який буде звільнити ситуацію та приверне увагу.

Чому вимовляють тости?

Кожне святкове гуляння у день народження, весілля, ювілею, новорічний корпоратив чи дружня вечірка не можуть обійтися без тостів та поздоровлення. Тости є окрасою урочистості та допомагають перетворити звичайний захід у веселу, святкову подію. Тости відрізняються великою різноманітністю, на відміну від звичайного поздоровлення, вони можуть бути у віршованій формі чи прозі, короткі та довгі, мудрі та смішні, розповідати давню легенду чи анекдот. Є універсальні тости, які підійдуть для будь-якого застілля та спеціальні, для певної урочистості, за здоров’я чи любов, для рідних та близьких, колег та друзів. Але всіх їх поєднує одне – вітання треба подавати з любов’ю та щирістю.

Традиція вимовляти тост і цокатися

Саме поняття тост подібне до англійського слова, що означає обсмажений шматочок хліба. На островах Британії, як випити келих вина, люди змочували у ньому тост. Ця традиція з часом змінила свою форму, але не втратила свого призначення та важливості. Замість змочування хліба перед тим, як випити, почали вимовляти гарні промови, привітання, які називають тостами. Але для віруючих католиків і православних шматок хліба та келих вина донині вважаються тілом і кров’ю Христа і в храмах використовуються для причастя.

Традиція цокатися келихами прийшла з тих далеких часів, коли підмішування смертельної отрути в напій було звичайною справою і не вважалося особливим гріхом. Щоб переконати господарів застілля та гостей у відкритості та миролюбних почуттях, усі присутні після наповнення келихів цокалися ними, та так сильно, що вино переливалося з одного в інший. Ця традиція супроводжувалася побажаннями одне одному здоров’я та добра.

Як правильно говорити тости?

Перш ніж перейти до добірки тостів українською, давайте трохи поговоримо про те, як правильно говорити тости, щоб сподобалося всім.

  • Обов’язково заздалегідь підготуйтеся до тосту. Краще не сподіватися, що натхнення саме прийде в останній момент і потрібні слова поллються рікою з ваших вуст. Ретельно продумайте свій виступ. Написаний тост промовте кілька раз вголос перед дзеркалом. Пам’ятайте, текст на папері відрізняється від мовлення. Підберіть правильний темп, інтонацію та силу голоси, заплануйте паузи у потрібних місцях. Говоріть короткими та зрозумілими пропозиціями. Оптимальний час виступу – 1-3 хвилин. Заздалегідь продумайте відразу кілька варіантів поздоровлень, на випадок того, якщо заплановане побажання скаже інший оратор.
  • Згідно з етикетом, першим тост вимовляє господар будинку або керівник, потім близькі родичі та друзі. Знаючи склад гостей можна визначити приблизно свою чергу.
  • Навіть найкрасивіший і незапам’ятний тост можна зіпсувати неправильною подачею. Вивчіть тост і навчіться говорити його красиво, роблячи у потрібних місцях паузи. Не зволікайте довше 3 хвилин. Закінчуйте тост закликом підняти келихи та закусити.

Вміння говорити тости не є вродженим. Багато в чому красномовство за столом залежить від ораторської майстерності, якій необхідно вчитися.

Як навчитися говорити Тости: ютуб відео інструкція

Як народжуються тости?

Тости можна підготувати заздалегідь або вигадати на ходу, хоча для важливого заходу краще підготувати кілька універсальних або відповідних тематики. Якщо від хвилювання частина тосту вилетіла з голови, його можна продовжити своїми словами, вставити фрази з відомих фільмів, вступити в короткий діалог з гостями. Але в жодному разі не слід користуватися шпаргалками.

Хвилювання і забудькуватість тільки підкреслюють щирість того, хто говорить, але якщо тости зачитуються з аркуша паперу, це більше схоже на формальне ставлення, а тости, які б вони не були красивими, наприклад кавказькі, втрачають свою суть.

Тости на українській мові, як побажання та поздоровлення – це невід’ємна частина будь-якого свята. І якими б тости не були, у віршах чи прозі, оповідав історію чи складався з однієї фрази, повинні бути добрими та щирими та передавати оточуючим не лише слова, а й почуття.