Остап Вишня біографія (коротко)

Портрет Остапа Вишні

Ім’я при народженніПавло Михайлович Губенко
ПсевдоОстап Вишня, Агент 018
Народився13 листопада 1889
хутір Чечва, неподалік містечка Грунь, Полтавська губернія, (нині Охтирський район Сумської області)
Помер28 вересня 1956 (66 років)
Київ
ГромадянствоРосійська імперія, УНР, СРСР
Національністьукраїнець
ДіяльністьПрозаїк
Жанроповідання, гумореска, усмішка

Остап Вишня біографія коротко (Остап Вишня справжнє прізвище Губенко Павло Михайлович народився 31 жовтня (13 листопада) 1889, хутір Чечва, Полтавська губернія, нині Охтирський район Сумської області — 28 вересня 1956, Київ) — український письменник, новеліст, класик сатиричної прози XX століття.

Він є молодшим братом письменника-гумориста Василя Чечвянського, якого було розстріляно за часів єжовщини у 1937. Начальник медично-санітарного управління Міністерства залізниць УНР. В’язень сталінських концтаборів. Ціною звільнення стали контраверсійні фейлетони проти УПА.

Народився на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині (нині Охтирський район Сумської області) в багатодітній (17 дітей) селянській сім’ї. Батько працював на поміщика, його дід по батьковій лінії був у Лебединi шевцем, дід по матері — у Грунi хлiборобом. Закінчив початкову, потім двокласну школу в Зінькові, далі навчався в Київській військово-фельдшерській школі, після закінчення якої (1907) працював фельдшером — спочатку в російській армії, а згодом — у хірургічному відділі лікарні Південно-Західної залізниці.

Та, як згадував письменник, він не збирався присвятити себе медицині — тож, працюючи в лікарні, займався самоосвітою, склав екстерном екзамен за гімназію і в 1917 вступив до Київського університету; однак скоро залишив навчання і цілком віддався журналістській і літературній праці. Вчився добре.

Популярні твори Остапа Вишні:

Біографії

Твори Остапа Вишні по темі Усмішок

Посилання

Рейтинг: 5 - 3 Голосов