Іван Крилов байки Українською мовою

19 Записів

Іван Андрійович Крилов (рос. Ива́н Андре́евич Крыло́в) народився 13 лютого 1769, Москва — помер 9 листопада 1844, Санкт-Петербург) — російський байкар-перекладач. Відомий як автор 236 байок, зібраних в дев’яти прижиттєвих збірках (виходили з 1809 по 1843 рр.). Поряд з тим, що більша частина його сюжетів є оригінальними, окремі з них сягають до байок Жана де Лафонтена (який, в свою чергу, запозичив їх у Езопа, Федра і Бабрія). Чимало виразів з його творів набули статус «крилатих».

байки Крилова Івана
 

Іван Крилов біографія (коротко)

Народився в 1769 році в Москві в родині збіднілого капітана РІА. Батько служив в драгунському полку, вислужившись зі солдатів, був головою магістрату в Твері, де і пройшли дитячі роки Івана, помер, залишивши вдову з двома малолітніми дітьми. Грамоті вивчився вдома, французькою мовою займався у сім’ї знайомих. У 1777 році Крилов був записаний в цивільну службу підканцеляристом калязінського нижнього земського суду, потім тверського магістрату. Вчився Крилов мало, проте багато читав. В цьому розділі представлені байки Крилова на Українській мові маленькі байки Крилова й великі одного із найкращих байкарів.
 

Чого навчають нас байки (басни Крылова Ивана)

Басні Крилова – однією з перших форм художнього мислення поряд з міфом була байка – коротке оповідання, найчастіше у віршованій формі, переважно сатиричного характеру. В чому ж секрет такого довголіття літературного жанру? Чого навчає нас байка?

Найчастіше героями байки є звірі, рослини, неживі предмети, які дають можливість говорити про вади чи недоліки людей. І читач, як правило, дуже добре розуміє алегоричні образи цих творів.

Герої байки І. Крилова” Квартет“, “вигадниця Мартишка, Осел, Козел та клишоногий Мишка” взялися не до своєї справи і тому мають дуже смішний та жалюгідний вигляд. Ця байка вчить нас, що кожен повинен виконувати ту роботу, до якої має хист, особливо коли це стосується такої витонченої сфери діяльності, як мистецтво. …..

У цьому розділі зібрані всі вірші Крилова Івана Андрійовича, які відмінно підходять для дітей. У їх числі короткі твори і вірші для школярів.

читати байки Крилова на Російській мові
 

Посилання

 

Байки інших авторів