Псалтир складається з подячних, хвалебних, прохальних пісень та пісень-плачів. Багатьом відомий псалмоспівець, цар і пророк Давид, який написав багато молитов, важливих для християнства. Однак до Псалтиря увійшли пісні, які створювалися протягом 800 років і не всі вони були написані Давидом.

Пісні писали різні священнослужителі і навіть син царя Соломон, але псалом 126 був написаний через кілька десятиліть після правління Соломона. І все ж цей псалом дуже важливий (Псалтирь 126).

Зміст:

Псалом 126 українською текст молитви (переклад І. Огієнко)

У храмах використовують молитву церковнослов’янською мовою. Віруючий вдома може читати Псалом 126 українською:

  1. Коли дому Господь не будує, даремно працюють його будівничі при ньому! Коли міста Господь не пильнує, даремно сторожа чуває!
  2. Даремно вам рано вставати, допізна сидіти, їсти хліб загорьований, Він і в спанні подасть другові Своєму!
  3. Діти спадщина Господнє, плід утроби нагорода!
  4. Як стріли в руках того велетня, так і сини молоді:
  5. блаженний той муж, що сагайдака свого ними наповнив, не будуть такі посоромлені, коли в брамі вони говоритимуть із ворогами!

Скачати псалом 126 на українській мові картинкою

Скачати псалом 126 українською картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 126 на церковнославянском с ударениями текст молитви (на старославянском)

При проведенні богослужінь усі молитви звучать старослов’янською (церковнослов’янською) мовою, що дозволяє донести благання віруючих до Господа:
Песнь степе́ней.

  1. Аще не Госпо́дь сози́ждет дом, всу́е труди́шася зи́ждущии. Аще не Госпо́дь сохрани́т град, всу́е бде стреги́й.
  2. Всу́е вам есть у́треневати, воста́нете по седе́нии, яду́щии хлеб боле́зни, егда́ даст возлю́бленным Свои́м сон.
  3. Се достоя́ние Госпо́дне сы́нове, мзда плода́ чре́вняго.
  4. Яко стре́лы в руце́ си́льнаго, та́ко сы́нове оттрясе́нных.
  5. Блаже́н, и́же испо́лнит жела́ние свое́ от них. Не постыдя́тся, егда́ глаго́лют враго́м свои́м во врате́х.

Скачати псалом 126 на церковнославянском картинкою

Скачати псалом 126 на церковнославянском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 126 текст на русском языке читать

Молитва частіше зачитується церковнослов’янською мовою. Віруючі вдома читають псалом 126 на русском языке, для зручності читання та кращого розуміння:
Песнь восхождения.

  1. Если Господь не созиждет дома, напрасно трудятся строящие его; если Господь не охранит города, напрасно бодрствует страж.
  2. Напрасно вы рано встаете, поздно просиживаете, едите хлеб печали, тогда как возлюбленному Своему Он дает сон.
  3. Вот наследие от Господа: дети; награда от Него — плод чрева.
  4. Что стрелы в руке сильного, то сыновья молодые.
  5. Блажен человек, который наполнил ими колчан свой! Не останутся они в стыде, когда будут говорить с врагами в воротах.

Скачать псалом 126 на русском языке картинкой (Псалтырь 126)

Скачать псалом 126 на русском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Історія написання псалмів 126

У деяких варіантах тексту псалма 126 є приписка «Соломон», але це говорить не про час, а місце. За царя Соломона в Єрусалимі було збудовано храм, який був зруйнований при полоненні євреїв. Коли через довгі роки єврейський народ повернувся до Ізраїлю, вони взялися за відновлення храму.

Псалом 126 знаходиться у складі Пісні сходження – збірки псалмів, що виконується під час святкових жертвоприношень в Єрусалимі. У тексті є опис відносин між людьми, їх добровільною роботою з відновлення храму і відносин між людиною і Богом. Люди втомлюються від роботи, сваряться і сперечаються, що заважає роботі, і лише надія на Божу волю та допомогу рятує народ.

Коли і для чого читають Псалом 126 (когда и для чего читают)

Пісню можна віднести до вічних та завжди актуальних, оскільки вона звертає увагу на найголовніший дар Господа – дітей. Читати псалом 126 слід з подякою та похвалою. Його використовують у проханнях про втіху та благословення у різних справах.

Будь-яка молитва зміцнює віру і збагачує душу, а читання псалма може принести ще й удачу. Надія та щира віра в Господа будуть опорою у всіх ситуаціях, Господь завжди допоможе рабові своєму не зійти з вірного шляху.

Правила читання

Суворих правил у виконанні пісень Псалтирі немає, проте є низка рекомендацій. Вдома дозволяється читати псалом 126 українською мовою або на русском языке, але бажано робити це перед іконами та із запаленою свічкою. Слова можна не вимовляти вголос, оскільки Господь чує думки віруючих.

Не варто звертатися до молитви, якщо її текст незрозумілий і близький. Слід розібратися з тлумаченням псалма, а можна звернутися і до священнослужителя для роз’яснення. Щира молитва, навіть якщо вона не була навчена напам’ять, буде почута Господом, а прохання виконане.

Тлумачення псалма 126 – що означають слова молитви (Псалтирь 126 толкование)

Пісня була написана для конкретних подій, що відбувалися з єврейським нардом, але згодом вона стала універсальною. Будь-якому християнину слід знати текст псалма 126, оскільки головна думка, яка простежується в ньому – тільки на Господа слід сподіватися і дотримуватися Його волі у будь-якій ситуації.

Тлумачення псалма краще розбирати за віршами:

  • Вірш 1 – не одна справа, будова та рішення не буде вдалим, якщо не буде благословення Господа. Будинок тут виступає поняттям збірним, за якими слід розуміти не лише будинок, а й навіть сім’ю.
  • Вірш 2 – з Божою милістю будь-яка робота буде сперечатися, тоді як неугодна Господу праця з ранку до ночі не принесе ні мирських благ, ні спокою. А праведний, благословений Богом, знайде спокій і сон.
  • Вірш 3-5 – найвища милість Божа – це діти. Ніколи вони не народжуються без волі Господа, тому їх варто сприймати як дар, як подарунок від Бога. Для мудрої людини діти будуть підтримкою та зброєю, як стріли в сагайдаки, які повинні служити на благо, тобто виховуватися правильно.

Читайте також інші Псалми з Кафизми 18

Рейтинг: 5 - 1 Голосов