Серед православних тлумачів існує думка, що в псалмі 116 йде алегорична мова про історію Ісуса Христа. Тут звучить пророча думка про те, що друге пришестя дозволить врятувати і змінити світ.

Апостол Павло використовував текст псалма 116 у своєму зверненні до римлян. Незважаючи на те, що в ті часи римляни були язичниками, він вважав, що для них ці рядки також мають глибокий сенс. На думку Павла, язичники також можуть поділити разом із віруючими милість від Месії, адже він для того й зійшов на землю, щоб урятувати та подарувати надію тим, хто ще не повірив Богу (Псалтирь 116).

Зміст:

Псалом 116 українською текст молитви (переклад І. Огієнко)

У храмах використовують молитву церковнослов’янською мовою. Віруючий вдома може читати Псалом 116 українською:

  1. Хваліть Господа, всі племена, прославляйте Його, всі народи,
  2. бо зміцнилось Його милосердя над нами, а правда Господня навіки! Алілуя!

Скачати псалом 116 на українській мові картинкою

Скачати псалом 116 українською картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 116 на церковнославянском с ударениями текст молитви (на старославянском)

При проведенні богослужінь усі молитви звучать старослов’янською (церковнослов’янською) мовою, що дозволяє донести благання віруючих до Господа:
Аллилуиа

  1. Хвали́те Го́спода вси язы́цы, похвали́те Его́ вси лю́дие,
  2.  я́ко утверди́ся ми́лость Его на нас, и и́стина Госпо́дня пребыва́ет во век.

Скачати псалом 116 на церковнославянском картинкою

Скачати псалом 116 на церковнославянском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 116 текст на русском языке читать

Молитва частіше зачитується церковнослов’янською мовою. Віруючі вдома читають псалом 116 на русском языке, для зручності читання та кращого розуміння:
Аллилуиа

  1. Хвалите Господа, все народы, прославляйте Его, все племена;
  2. ибо велика милость Его к нам, и истина Господня пребывает вовек. Аллилуия

Скачать псалом 116 на русском языке картинкой (Псалтырь 116)

Скачать псалом 116 на русском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Коли і для чого читають Псалом 116 (когда и для чего читают)

Для віруючої людини псалом 116 містить у собі справжню чудодійну силу. Потрапляючи в біду або страждаючи від хвилювань, втрачаючи надію, людина звертається до таїнства Псалтиря. Винятком не стали і справи сердечні, адже нічого не зрівняється за допомогою псалмів Давида. Псалми 116 рекомендують читати парам, щоб Бог благословив їх на спільне сімейне життя.

Читання Псалтиря краще проводити в самотній атмосфері при світлі лампадки, звільнившись від мирської метушні та думок про буденне. Правильним буде розташуватися напроти ікон із зображенням ликів святих.

Така атмосфера дозволить по-справжньому перейнятися таїнством і глибоким змістом псалмів, дасть відчути взаємне почуття, що наповнює, відчуття щастя, які зійде на пару. Бог благословить тих, хто просить милістю, поселивши в їхніх душах світле почуття, і збережеться їхня сім’я, а вони будуть прославляти і дякувати Творцеві.

Правила читання

Псалом 116 досить часто співається під час служби, це пояснюється тією силою та могутністю, які закладені у його змісті та славі Бога. Незважаючи на те, що цей псалом найменший у всьому Псалтирі, його значущість дуже висока.

Він досить приємний у читанні. Завдяки його стислості досить швидко можна перейнятися його змістом, навіть за поганого знання церковнослов’янської мови. Тим не менш, церква аж ніяк не забороняє читання Псалтиря українською мовою або на русском языке в синодальному перекладі, якщо це необхідно для вивчення і пізнання, головне дотримуватися правил таїнства читання і розмірковувати про прочитану молитву. Псалом 116 має велике значення для кожної віруючої людини, тому досить часто використовується в молитвах.

Тлумачення псалма 116 – що означають слова молитви (Псалтирь 116 толкование)

Іван Лопухін, відомий російський богослов, у своїх дослідженнях припускав, що псалом 116 продовжує тему, яку автор розвинув у 114 та 115 псалмах. Псалмоспівець починає з звернення особисто до Бога, потім дякує йому в присутності іудеїв. Автор йде далі і пише цей псалом, заклавши в нього важливий сенс та силу.

  • Вірш 1-2: через стислість кафизми немає сенсу при тлумаченні розділяти її на окремі вірші. У цьому псалмі звучить заклик всіх племен Землі славити і визнати єдиного Бога, цар Давид знову підтверджує свою віру і любов до Творця, зізнаючись йому і всьому світу в цьому знову і знову.

    Давид не закликати дякувати Богу без причин, адже його справи великі, а його милість до всіх народів безмежна, істина просочує всю Землю і прославляє його. Псалмоспівець упевнений, що благочестиві почуття та думки підтримують душу православних людей та допомагають їм переживати негаразди.

Інші Псалми з Кафизми 16