Псалом 92 називають передсуботнім, що допомагає визначити час його використання під час богослужіння. Кафизму виконують як ранкову молитву в п’ятницю. У Псалтирі є так звані «Пісні воцаріння», частиною яких є псалом 92.

Кафизму відкриває цей своєрідний цикл, який присвячений царюванню Бога на мирській землі. У єврейському трактуванні ці псалми (з 92 по 97) не визначають конкретного авторства і вважаються анонімними, а ось у латинському трактуванні псалмоспівцем визначають царя Давида (Псалтирь 92).

Зміст:

Псалом 92 українською текст молитви (переклад І. Огієнко)

У храмах використовують молитву церковнослов’янською мовою. Віруючий вдома може читати Псалом 92 українською:

  1. Царює Господь, зодягнувся у велич, зодягнувся Господь, оперезався Він силою, і міцно поставлений всесвіт, щоб не захитався!
  2. Престол Твій поставлений міцно спрадавна, від вічности Ти!
  3. Ріки піднесли, о Господи, ріки піднесли свій гуркіт, ріки будуть підносити шум від удару їхніх хвиль,
  4. та над гуркіт великих тих вод, над морські потужнії хвилі, могутніший Господь у висоті!
  5. Свідоцтва Твої дуже певні, а дому Твоєму належиться святість, о Господи, на довгії дні!

Скачати псалом 92 на українській мові картинкою

Скачати псалом 92 українською картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 92 на церковнославянском с ударениями текст молитви (на старославянском)

При проведенні богослужінь усі молитви звучать старослов’янською (церковнослов’янською) мовою, що дозволяє донести благання віруючих до Господа:
В день предсубботный, внегда́ населися земля́, хвала песни Давиду,

  1. Госпо́дь воцари́ся, в ле́поту облече́ся: облече́ся Госпо́дь в си́лу и препоя́сася, и́бо утверди́ вселе́нную, я́же не подви́жится.
  2. Гото́в Престо́л Твой отто́ле: от ве́ка Ты еси́.
  3. Воздвиго́ша ре́ки, Го́споди, воздвиго́ша ре́ки гла́сы своя́.
  4. Во́змут ре́ки сотре́ния своя́, от гласо́в вод мно́гих. Ди́вны высоты́ морски́я, ди́вен в высо́ких Госпо́дь.
  5. Свиде́ния Твоя́ уве́ришася зело́, до́му Твоему́ подоба́ет святы́ня, Го́споди, в долготу́ дний.

Скачати псалом 92 на церковнославянском картинкою

Скачати псалом 92 на церковнославянском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 92 текст на русском языке читать

Молитва частіше зачитується церковнослов’янською мовою. Віруючі вдома читають псалом 92 на русском языке, для зручності читання та кращого розуміння:
В день перед субботой, когда была заселена земля. Хвалебная песнь Давида.

  1. Господь царствует; Он облечен величием, облечен Господь могуществом и препоясан: потому вселенная тверда, не подвигнется.
  2. Престол Твой утвержден искони: Ты — от века.
  3. Возвышают реки, Господи, возвышают реки голос свой, возвышают реки волны свои.
  4. Но паче шума вод многих, сильных волн морских, силен в вышних Господь.
  5. Откровения Твои несомненно верны. Дому Твоему, Господи, принадлежит святость на долгие дни.

Скачать псалом 92 на русском языке картинкой (Псалтырь 92)

Скачать псалом 92 на русском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Коли і для чого читають Псалом 92

Чудотворна сила Псалтиря відома кожній віруючій людині. Кожна кафизма наповнена особливим та священним змістом, спрямована на допомогу та підтримку духовних сил православного. У своєму псалмі автор запевняє, праведник завжди буде захищений Творцем, адже ніхто не може бути всесильнішим і милостивішим, ніж він. Не дивно, що віруючі часто звертаються до читання цього псалма у молитвах.

З давніх-давен вважалося, що 92 псалом служить захистом для тих, хто подорожує по воді, особливо для моряків. Бажаючи захистити себе від негараздів у дорозі, окропляли корабель святою водою та читали молитву. Сильна віра і подяка Богові за його милість долі були рятівною силою, яка вела судно до наміченої мети, захищаючи від біди.

Правила читання

У церковному богослужінні читання Псалтиря відбувається щодня, а протягом тижня він прочитується повністю. Існують псалми, які потрібно читати в строго відведений час або день тижня, і для читання кожного з них, звичайно, є своя причина, біль чи хвилювання. З давніх-давен було прийнято, що мовою богослужінь стала церковнослов’янська мова, її тягучість і співучість надає додаткової величі кафизмам і приковує всю увагу віруючих.

Правильним для кожного православного буде вивчити цю мову і молитися нею, навіть якщо читання Псалтиря відбувається вдома. Проте в даний час не всі віруючі знають його настільки добре, щоб розуміти весь глибокий сенс писання, не відволікаючись на складності слів.

Тому церква дозволяє читати Псалтирь і українською мовою або на русском языке, за умови, що це необхідно для вивчення і пізнання священного сенсу псалмів. Головне дотримуватися душевного спокою при читанні молитви, вірити і сподіватися на милість Бога.

Тлумачення псалма 92 – що означають слова молитви (Псалтирь 92 толкование)

Дослідники висувають думку, що псалом 92 був написаний за часів пророка Ісаї, оскільки в тексті не згадуються будь-які лиха, він сповнений любові, вдячністю та хвалою Богу. Святковий настрій кафізми проглядається досить просто, адже псалмоспівець відкрито славить Творця, представляючи його у кращих проявах, як Законодавця, справедливого Суддю та Вседержателя.

Все, що вимагається від мирського народу, – це вірити йому та виконувати заповіді Божі. Псалом 92 складається з 5 віршів, кожен з яких має своє особливе значення, а саме:

  • Вірш 1-2: автор представляє Бога великим і всемогутнім Царем не тільки на землі, але по всьому всесвіту, в якому діють його незаперечні закони, що контролюють усі. Ці закони незмінні, оскільки це підвладне тільки Господу, на цьому й ґрунтується «твердість» всього всесвіту.

    Тільки воля самого Бога може внести зміни до існуючого порядку життя, може дозволити комусь вплинути на цю будову життя вічного та незмінного світу.

  • Вірш 3-4: тут автор робить посилання на події, що відбулися за часів правління царя Йосії. Ворожі рухи несли за собою велику небезпеку і могли загрожувати своїми військовими діями, у тому числі юдеї.

    У цій небезпечній ситуації Йосія, усвідомивши, наскільки слабкі його військові можливості проти сильного ворога, увірував, що євреям не варто боятися, адже на їхньому боці Божа допомога. Царя підкріплювала ця віра та надія на милість, як істинний віруючий він знав, що завдяки своїм чистим почуттям зможе подолати всі перепони та успішно відобразити натиск сильних ворогів.

  • Вірш 5: у цьому вірші порушується питання, наскільки важливими є непорушні завіти Божі. Якщо вони будуть дотримуватися євреями, то жодне зло не завдасть їм жодного ворога, ніхто не чіпатиме святий їхній храм. І це свята істина для віруючої людини, адже Господь вірний своїм обіцянкам, які він дав євреям, не дарма автор говорить про нього, як про Всемогутнього.

    Тільки Творець може вершити долями народу, може виконати дані їм обітниці, йому не означають нічого найсильніші вороги і лиходії. Віра і вірність законам Божим – ось, що врятує народ у важкий час.

Інші Псалми з Кафизми 13

Рейтинг: 5 - 1 Голосов