Василь Сухомлинський твори Українською мовою

33 Записів

Василь Олександрович Сухомлинський (укр. Василь Олександрович Сухомлинський, 28 вересня 1918, с. Василівка Олександрійського повіту Херсонської губернії, Українська Держава – 2 вересня 1970, сел. Павлиш Онуфріївського району Кіровоградської області, Українська РСР) – радянський педагог-новатор, дитячий письменник.

Василь Сухомлинський портрет

Член-кореспондент Академії педагогічних наук СРСР (1968), кандидат педагогічних наук (1955), заслужений учитель школи Української РСР (1958), Герой Соціалістичної Праці (1968).

Василь Сухомлинський біографія для дітей – народився майбутній педагог-новатор в 1918 році в селі Василівка (нині Кіровоградська область) в бідній селянській родині. Тут пройшли його дитинство і юність. Батько Василя Олександровича – Олександр Омелянович Сухомлинський (1893-1930) – до Жовтневої революції працював за наймом, як тесляр і столяр в поміщицьких господарствах ( «економіях»), і відрядно – в селянських господарствах.

За радянських часів Олександр Омелянович став одним з передових людей села – був громадським діячем активістом, брав участь в керівництві споживчою кооперацією і колгоспом, виступав у газетах як сількор, завідував колгоспною хатою-лабораторією, керував трудовим навчанням (по деревообробному справі) в семирічній школі. Мати В. О. Сухомлинського, Оксана Овдіївна (1893-1931), була домогосподаркою, виконувала дрібну портняжную роботу, працювала в колгоспі. Разом з Олександром Омеляновичем вона виховала, крім Василя, ще трьох дітей – Івана, Сергія та Меланію. Всі вони стали сільськими вчителями.

Читати біографію повністю

Читайте також: