Василь Сухомлинський казки

9 Записів

Василь Сухомлинський казки

Василь Сухомлинський портрет

Василь Олександрович Сухомлинський (28 вересня 1918, с. Василівка (ніні Онуфріївській район Кіровоградської області) – 2 вересня 1970, с. Павлиш, Онуфріївській район, Кіровоградська область, Українська РСР, СРСР) – український радянський педагог, публіцист, письменник, поет. Заслужений вчитель УРСР.

Кандидат педагогічних наук (1955). Член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР (1957); член-кореспондент Академії педагогічних наук СРСР (1968).

Народився 28 вересня 1918 в селі Василівці Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім’ї. Тут минули його дитинство й юність. Він вчився в рідному селі у школі і в 1933 закінчив семирічку. Влітку 1933 мати провела молодшого сина Василя до Кременчука.

Василь Сухомлинський біографія (повний опис)

Василь Сухомлинський казки для дітей – безцінне джерело мудрості і натхнення для дитини. У цьому розділі Ви можете безкоштовно читати улюблені казки онлайн і давати дітям перші найважливіші уроки світоустрою і моралі.

Саме з чарівного розповіді діти дізнаються про добро і зло, а також про те, що поняття ці далеко не абсолютні. У кожній казці представлено її короткий опис, який допоможе батькам підібрати актуальну для віку дитини тему, і надати йому вибір.

Василь Сухомлинський казка Конвалія

Настала довгоочікувана весна. З-під землі з’явилася зелена стрілочка. Вона швидко розділилася на два листочки. Листочки стали широкими. А між ними з’явився маленький, тоненький паросток. Він піднявся, нахилився до одного листочка й одного чудового ранку розцвів білими Дзвіночками. Це були Дзвіночки Конвалій.

Білі Дзвіночки Конвалій побачив маленький хлопчик. Його вразила краса квітів. Він не міг відірвати око од них. Хлопчик простягнув руку, щоб зірвати квіти, на що ті прошепотіли:

— Хлопчику, для чого ти хочеш нас зірвати?

— Ви мені подобаєтеся. Ви дуже красиві. — відповів хлопчик.

— Добре, — сказали Дзвіночки Конвалій, тихо зітхнувши. — Зривай, але перед тим, як зірвати, скажи, які ми красиві.

Хлопчик подивився на Дзвіночки Конвалій. Вони були прекрасні. Вони були схожі й на біту хмаринку, і на крило голуба, і ще на щось дивно красиве. Хлопчик усе це відчував, але сказати не зміг. Він стояв біля Дзвіночків Конвалій, зачарований їх красою. Стояв і мовчав.

— Ростіть, Дзвіночки, — тихо вимовив хлопчик.

Які казки написав Василь Сухомлинський: Казки школи під голубим небом, Материне поле, Не забувай про джерело, Хліб, труд і пісня, Щоб кіт мишку не впіймав, Куди поспішали мурашки, Пшеничний колосок, Байдужий пеньок, Важлива звістка, Зламана гілка, Святковий обід, Шматок хліба, Намисто з чотирма променями та інші…

Казки бувають різні: чарівні – розбурхують дитячу уяву буйством фантазії; побутові – оповідає про простий повсякденному житті, в якій також не виключено диво; про тварин – де провідними персонажами є не люди, а різні, так гаряче улюблені дітлахами, звірятка. На нашому сайті представлена велика кількість таких казок. Тут ви можете безкоштовно читати те, що буде цікаво дитині. Зручна навігація допоможе зробити пошук потрібного матеріалу швидким і простим.

Читайте також: