Василь Сухомлинський цікаві факти

Народився Василь Сухомлинський у Василівці в бідній селянській сім’ї, де було четверо дітей, і всі стали вчителями. Саме мати хлопчика спонукала його до педагогічної діяльності, бо бачила у ньому потенціал.

василь сухомлинський цікаві факти

Зміст:
  1. Початок Великої Вітчизняної війни 1941 року
  2. Створення народної педагогіки
  3. Досягнення Василя Сухомлинського
  4. Пам’ять про Василя Сухомлинського
  5. Документальний фільм Біографія

Василь Сухомлинський цікаві факти з життя (цікава інформація)

У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села; працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. Саме мати хлопчика спонукала його до педагогічної діяльності, бо бачила у ньому потенціал. Протягом трьох років Василь викладав дітям українську мову і літературу в сільських школах Василівки і Зибкове.

Читати та любити книги його навчав дід Омелян, в якого була надзвичайно велика бібліотека.

Василь Сухомлинський цікаві факти

У 1936 році Василь Сухомлинський повернувся до навчання. Своє навчання він продовжив в педінституті Полтави на заочному відділенні. Через два роки талановитий педагог закінчив вуз, отримавши спеціальність. Після вручення диплома Сухомлинський Василь Олександрович – вчитель української мови та літератури в школах на рідній землі.

Приблизно в той же відрізок часу Василь Олександрович одружився на своїй колезі-вчительці. Однак під час війни дівчина залишилася в окупації і, будучи вагітною, загинула.

Василь Сухомлинський повернувся до навчання

Початок Великої Вітчизняної війни 1941 року

У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем йде на фронт. В середині війни талановитого педагога серйознопоранило осколком снаряда під самісіньке серце. З фронту відправили в уральський госпіталь. Після виписки він став директором селищної школи Ува Удмуртської АРСР.

Після одужання з червня 1942 року Сухомлинський працював директором середньої школи і вчителем російської мови і літератури у селищі Ува Удмуртської АРСР.

Василь Сухомлинський цікаві факти

З легкої руки Сухомлинського в педагогіці з’явилося поняття «уроки мислення» – уроки, які змушували дітей молодшого шкільного віку дивитися на світ і розкривати його найскладніші взаємозалежності тощо.

Щодня він вставав о четвертій ранку і писав власні твори до восьмої. Також педагог володів кількома іноземними мовами.

Створення народної педагогіки

Новаторське-педагогічна система, яка буластворена Василем Олександровичем, заснована на принципах гуманізму, на визнанні особистості дітей, як вищої цінності, на яку повинен бути орієнтований процес навчання і виховання.

Ключова ідея цього освіти полягала в тому, що вчитель повинен вірити в можливість і існування комуністичного ідеалу, зобов’язаний вимірювати свою працю мірою ідеального.

Великий педагог намагався будувати процес виховання і навчання, як праця, який би приносив радість.

Василь Сухомлинський Новаторське-педагогічна система

Особлива увага Сухомлинський приділяв розвиткусвітогляду учнів, велику роль відводив слову педагога, художнього стилю викладу, вигадування спільно з хлопцями дитячих казок і художніх творів.

Досягнення Василя Сухомлинського великого педагога

У 37-річному віці Василь Олександровичзахистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи – організатор навчально-виховного процесу». А через три роки заробив звання Заслуженого вчителя УРСР.

Василь Олександрович розробив унікальнупедагогічну систему, яка ґрунтується на принципах гуманізму. У своїй роботі автор визнав особистість дитини вищою цінністю, на яку повинні бути націлені всі процеси виховання і освіти.

Досягнення Василя Сухомлинського

На схилі свого життя талановитий педагог був нагороджений званнями Героя Соціалістичної Праці, Орденом Червоної Зірки. Обрано членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР.

Не стало Сухомлинського в вересні 1970 року.

Також педагог володів кількома іноземними мовами. У багатьох напрямах педагогічної науки він випередив свій час.. 2 вересня 1970 року серце Василя Олександровича Сухомлинського перестало битися. Йому судилося народитися і померти у вересні, і це символічно, бо вересень – це початок нового навчального року.

З легкої руки В.О.Сухомлинського в педагогіці з’явилося поняття «уроки мислення» – уроки, які змушували дітей молодшого шкільного віку дивитися на світ і розкривати його найскладніші взаємозалежності тощо.

Пам’ять про педагога-новатора Василя Сухомлинського

Василь Олександрович багато чим зобов’язанийпедагогічного інституту, який знаходиться в Полтаві. Саме в цьому вузі його навчали педагогічних наук, роботі з хлопцями, прищеплювали культуру спілкування. У стінах рідного інституту великий педагог залишиться назавжди.

Одну з найсвітліших і просторих аудиторій в старому корпусі, в якому свого часу навчався молодий Василь, назвали в його честь. Також на території вузу був відкритий меморіальний музей, який висвітлює життя і діяльність педагога-новатора.

Сухомлинському Василю Олександровичу пам'ятник в Миколаєві

На початку 80-х років XX століття на будівліінституту ім. В. Г. Короленка була розміщена меморіальна дошка пам’яті великого вчителя. На згадку про Сухомлинського назвали національний університет в місті Миколаєві та педагогічний коледж, який знаходитися в місті Олександрія.

На території навчального закладу розташований пам’ятник великому педагогу. Також аудиторію в честь Сухомлинського назвали в Національному дослідницькому університеті «Вища школа економіки» міста Москви.

Василь Сухомлинський біографія відео (документальний фільм)

Біографії

Розділи

Посилання

Рейтинг: 5 - 6 Голосов