Друкувати
Серед псалмів, написаних царем Давидом, є пісні, серед яких вражають пісні-плачі. Вона з них – псалом 11 (Псалтирь 11), написаний юним вигнанцем Давидом. Зміст вражає трагізмом та глибиною. Давид звертається до Господа з благанням захистити його від ненависті та брехливих промов, захистити тих, хто вірить у Бога, від віровідступників.

Зміст:

Псалом 11 українською текст молитви (переклад І. Огієнко)

У храмах на богослужіннях зачитують псалом 10 церковнослов’янською мовою. У домашніх умовах будь-який віруючий може читати текст псалма 10 українською мовою.

 1. Провідникові хору. На восьмиструнному. Псалом Давида.
 2. Спаси мене, Господи, бо нема вже побожного, з-поміж людських синів позникали вже вірні!
 3. Марноту говорять один до одного, їхні уста облесні, і серцем подвійним говорять…
 4. Нехай підітне Господь уста облесливі та язика чванькуватого
 5. тим, хто говорить: Своїм язиком будем сильні, наші уста при нас, хто ж буде нам пан?
 6. Через утиск убогих, ради стогону бідних тепер Я повстану, говорить Господь, поставлю в безпеці того, на кого розтягують сітку!
 7. Господні слова слова чисті, як срібло, очищене в глинянім горні, сім раз перетоплене!
 8. Ти, Господи, їх пильнуватимеш, і будеш навіки нас стерегти перед родом оцим!
 9. Безбожні кружляють навколо, бо нікчемність між людських синів підіймається.

Скачати псалом 11 на українській картинкою

Скачати псалом 11 українською картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 11 на церковнославянском с ударениями текст молитви (на старославянском)

Богослужіння в храмах зазвичай проводиться церковнослов’янською або старослов’янською мовою. Таке традиційне виконання псалмів наближає тих, хто молиться до Бога.

 1. В коне́ц, о осмей, псалом Давиду
 2. Спаси́ мя, Го́споди, я́ко оскуде́ преподо́бный, я́ко ума́лишася и́стины от сыно́в челове́ческих.
 3. Су́eтная глаго́ла ки́йждо ко и́скреннему своему́, устне́ льсти́выя в се́рдце, и в се́рдце глаго́лаша зла́я.
 4. Потреби́т Госпо́дь вся устны́ льсти́выя, язы́к велере́чивый,
 5. ре́кшыя: язы́к наш возвели́чим, устны́ на́ша при нас суть, кто нам Госпо́дь eсть?
 6. Стра́сти ра́ди ни́щих и воздыха́ния убо́гих ныне воскресну́, глаго́лет Госпо́дь, положу́ся во спасе́ние, не обиню́ся о нем..
 7. Словеса́ Госпо́дня словеса́ чи́ста, сребро́ разжже́но, искуше́но земли́, очище́но седмери́цею.
 8. Ты, Го́споди, сохрани́ши ны и соблюде́ши ны от ро́да сего́ и во век.
 9. Окрест нечести́вии хо́дят, по высоте́ Твое́й умно́жил eси́ сы́ны челове́чeския.

Скачати псалом 11 на церковнославянском картинкою

Скачати псалом 11 на церковнославянском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Псалом 11 текст на русском языке читать

Не кожного разу віруючий може прийти до храму, а звернення до Господа йому доступне завжди. Він може молитися в домашніх умовах, тобто келейно. Для більш глибокого проникнення в суть псалма 11 та можливості донести свої слова до Бога, його можна читати російською мовою:

 1. К исполнению, о дне восьмом. Псалом Давида.
 2. Спаси [меня], Господи, ибо не стало праведного, ибо нет верных между сынами человеческими.
 3. Ложь говорит каждый своему ближнему; уста льстивы, говорят от сердца притворного.
 4. Истребит Господь все уста льстивые, язык велеречивый,
 5. тех, которые говорят: «языком нашим пересилим, уста наши с нами; кто нам господин»?
 6. Ради страдания нищих и воздыхания бедных ныне восстану, говорит Господь, поставлю в безопасности того, кого уловить хотят.
 7. Слова Господни — слова чистые, серебро, очищенное от земли в горниле, семь раз переплавленное.
 8. Ты, Господи, сохранишь их, соблюдешь от рода сего вовек.
 9. Повсюду ходят нечестивые, когда ничтожные из сынов человеческих возвысились.

Скачать псалом 11 на русском языке картинкой (Псалтырь 11)

Скачать псалом 11 на русском картинка
(скачати картинку), (скачати картинку у високій якості).

Історія написання псалмів 11

Дослідники вважають, що слова псалма 11, повного відчаю і благання, зверненого до Бога, написаний під час поневірянь Давида після його втечі від царя Саула. Історія говорить про те, що Давид потрапив до Саула як слуга, який повинен був насолоджуватися слух царя піснеспівами, щоб утихомирити його тугу і злість.

Однак Саул, сприймаючи молодого співака псалмів, якого полюбив народ, своїм суперником і претендентом на царство, неодноразово намагався вбити його. Ситуація стала настільки небезпечною, що Давид був змушений тікати і тинятися. Він ховався в пустелях та печерах, ховаючись від військ царя.

У псалмі 11 Давид звертається до Господа, молить і волає про допомогу. У пісні він розповідає про ті страждання, які протягом тривалого часу зазнає від нечестивців. Ті самі є джерелами поширення брехливих чуток про нього і так очорнюють його.

Вважається, що пісня написана в період крайнього розпачу та найвищих страждань. У кількох віршах він передає весь жах того, що відбувається, коли переслідуються та виганяються невинні, а моральні підвалини народу похитнулися! Якщо читати псалом 11 російською мовою, який більш зрозумілий і близький сучасному віруючому, можна зрозуміти глибину трагедії людини, яка безвинно страждає.

Коли і для чого читають Псалом 11 (когда и для чего читают)

Щоб зрозуміти, для чого читають псалом 11, потрібно ознайомитись із його змістом, для цього можна читати його українською, російською або на старослов’янській мові. Коли розпач долає людину, здається, що сили закінчуються, а життєві обставини, що склалися, здаються нерозв’язними, потрібно звернутися з благанням до Господа, читаючи рядки молитви.

При келійному читанні в домашніх умовах потрібно молитися у приміщенні без присутності інших людей, звільнившись від повсякденних думок. Моління відбувається перед іконою із зображенням лику Ісуса Христа. Добре, якщо перед ним горить лампадка.

Читати псалом 11 треба тихо і спокійно, без надриву, вникаючи у кожне слово, пропускаючи його через серце.

Псалми – дуже сильні молитви. Але не варто думати, що всі проблеми будуть вирішені за один раз і станеться диво. Господь почує прохання і благання і виконає їх у призначений час.

Тлумачення псалма 11, що означають слова молитви (Псалтирь 11 толкование)

Пісня несе велике смислове навантаження, розповідаючи про страждання від брехні та ненависті оточуючих. Звернення до Господа з благанням – можливість знайти сили і знайти захист Божу Тлумачення розкриває глибокий сенс 11 псалма, а саме:

 • Вірші 1-2: у них розповідається про обстановку, де довелося перебувати Давиду. Він постійно стикався з несправедливістю, що виходить не тільки від наближених Саула, а й до звичайних людей. Не знайшовши серед них жодного праведного і ослабнувши від постійного переслідування, Давид звернув свої благання до Господа.
 • Вірші 3-5: розповідь про тих, хто оточував співака. Доля його їм байдужа, а тяжке становище та відсутність співчуття оточуючих пригнічують Давида. Йому важко жити серед тих, хто бажає йому смерті, бреше і вдає. При цьому в них звучить надія, що Господь покарає тих, хто говорить зарозумілою брехливою мовою і стане захистом ображених та безвинно переслідуваних.
 • Вірші 6-9: це пряме звернення до Господа за захистом і спасінням. Давид вірить, що тільки Бог – милість і захист будь-якій праведній людині. Віра в Божий захист допомагає пережити труднощі, вірячи у спасіння та милість Господню. Співак просить Господа дати сили, щоб подолати підступи неправедних.

Давид у своїй молитві дає зрозуміти віруючим, що у будь-яких, найважчих ситуаціях, і навіть за загрози життю Бог обов’язково захистить віруючого.

Інші Псалми з Кафизми 2

Рейтинг: 5 - 2 Голосов