Василь Сухомлинський цікаві факти
Народився Василь Сухомлинський у Василівці в бідній селянській сім’ї, де було четверо дітей, і всі стали вчителями. Саме мати хлопчика спонукала його до педагогічної діяльності, бо бачила у ньому потенціал.
- Початок Великої Вітчизняної війни 1941 року
- Створення народної педагогіки
- Досягнення Василя Сухомлинського
- Пам’ять про Василя Сухомлинського
- Документальний фільм Біографія
Василь Сухомлинський цікаві факти з життя (цікава інформація)
У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села; працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. Саме мати хлопчика спонукала його до педагогічної діяльності, бо бачила у ньому потенціал. Протягом трьох років Василь викладав дітям українську мову і літературу в сільських школах Василівки і Зибкове.
Читати та любити книги його навчав дід Омелян, в якого була надзвичайно велика бібліотека.
У 1936 році Василь Сухомлинський повернувся до навчання. Своє навчання він продовжив в педінституті Полтави на заочному відділенні. Через два роки талановитий педагог закінчив вуз, отримавши спеціальність. Після вручення диплома Сухомлинський Василь Олександрович – вчитель української мови та літератури в школах на рідній землі.
Приблизно в той же відрізок часу Василь Олександрович одружився на своїй колезі-вчительці. Однак під час війни дівчина залишилася в окупації і, будучи вагітною, загинула.
Початок Великої Вітчизняної війни 1941 року
У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем йде на фронт. В середині війни талановитого педагога серйознопоранило осколком снаряда під самісіньке серце. З фронту відправили в уральський госпіталь. Після виписки він став директором селищної школи Ува Удмуртської АРСР.
Після одужання з червня 1942 року Сухомлинський працював директором середньої школи і вчителем російської мови і літератури у селищі Ува Удмуртської АРСР.
З легкої руки Сухомлинського в педагогіці з’явилося поняття «уроки мислення» – уроки, які змушували дітей молодшого шкільного віку дивитися на світ і розкривати його найскладніші взаємозалежності тощо.
Щодня він вставав о четвертій ранку і писав власні твори до восьмої. Також педагог володів кількома іноземними мовами.
Створення народної педагогіки
Новаторське-педагогічна система, яка буластворена Василем Олександровичем, заснована на принципах гуманізму, на визнанні особистості дітей, як вищої цінності, на яку повинен бути орієнтований процес навчання і виховання.
Ключова ідея цього освіти полягала в тому, що вчитель повинен вірити в можливість і існування комуністичного ідеалу, зобов’язаний вимірювати свою працю мірою ідеального.
Великий педагог намагався будувати процес виховання і навчання, як праця, який би приносив радість.
Особлива увага Сухомлинський приділяв розвиткусвітогляду учнів, велику роль відводив слову педагога, художнього стилю викладу, вигадування спільно з хлопцями дитячих казок і художніх творів.
Досягнення Василя Сухомлинського великого педагога
У 37-річному віці Василь Олександровичзахистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи – організатор навчально-виховного процесу». А через три роки заробив звання Заслуженого вчителя УРСР.
Василь Олександрович розробив унікальнупедагогічну систему, яка ґрунтується на принципах гуманізму. У своїй роботі автор визнав особистість дитини вищою цінністю, на яку повинні бути націлені всі процеси виховання і освіти.
На схилі свого життя талановитий педагог був нагороджений званнями Героя Соціалістичної Праці, Орденом Червоної Зірки. Обрано членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР.
Не стало Сухомлинського в вересні 1970 року.
Також педагог володів кількома іноземними мовами. У багатьох напрямах педагогічної науки він випередив свій час.. 2 вересня 1970 року серце Василя Олександровича Сухомлинського перестало битися. Йому судилося народитися і померти у вересні, і це символічно, бо вересень – це початок нового навчального року.
З легкої руки В.О.Сухомлинського в педагогіці з’явилося поняття «уроки мислення» – уроки, які змушували дітей молодшого шкільного віку дивитися на світ і розкривати його найскладніші взаємозалежності тощо.
Пам’ять про педагога-новатора Василя Сухомлинського
Василь Олександрович багато чим зобов’язанийпедагогічного інституту, який знаходиться в Полтаві. Саме в цьому вузі його навчали педагогічних наук, роботі з хлопцями, прищеплювали культуру спілкування. У стінах рідного інституту великий педагог залишиться назавжди.
Одну з найсвітліших і просторих аудиторій в старому корпусі, в якому свого часу навчався молодий Василь, назвали в його честь. Також на території вузу був відкритий меморіальний музей, який висвітлює життя і діяльність педагога-новатора.
На початку 80-х років XX століття на будівліінституту ім. В. Г. Короленка була розміщена меморіальна дошка пам’яті великого вчителя. На згадку про Сухомлинського назвали національний університет в місті Миколаєві та педагогічний коледж, який знаходитися в місті Олександрія.
На території навчального закладу розташований пам’ятник великому педагогу. Також аудиторію в честь Сухомлинського назвали в Національному дослідницькому університеті «Вища школа економіки» міста Москви.
Василь Сухомлинський біографія відео (документальний фільм)
Біографії
- Василь Сухомлинський біографія скорочено
- Василь Сухомлинський біографія повністю
- Василь Сухомлинський цікаві факти з життя
- Василь Сухомлинський хронологічна таблиця
Розділи
- Василь Сухомлинський твори
- Василь Сухомлинський казки
- Василь Сухомлинський оповідання
- Василь Сухомлинський вірші