Друкувати
Ілля Пророк є одним із найшанованіших чудотворців у православному світі. Віруючі звертаються до нього по допомогу у важкі хвилини. Зробити це можна через молитви до пророка Іллі.

Святий Ілля Пророк – відомий чудотворець, який прославився своєю непохитною вірою в Господа і дивовижним даром передбачати майбутнє. У всі часи люди не тільки шанували, а й побоювалися святого, вважаючи, що він може не лише допомагати, а й карати грішників за їхнє злодіяння. Якщо ви бажаєте попросити святого Іллю пророка про допомогу у справах та здоров’я, вам допоможуть сильні молитви.

Пророк Ілля Ікона

Святий Пророк Ілля

Зміст:

  1. оли День пророка Іллі?
  2. Як відзначає Церква День пророка Іллі?
  3. Чому в день Іллі не можна купатися?
  4. Молитва до пророка Іллі
  5. Молитва до святого пророка Іллі про здоров’я друга
  6. Молитва до святого Іллі третя
  7. Молитва до пророка Іллі про захист
  8. Акафіст до пророка Іллі
  9. Молитва пророку Илии во время бездождия и голода

Коли День пророка Іллі?

День пророка Іллі завжди відзначається 2 серпня (20 липня за старим стилем). Для православних Ілля – один із найвидатніших пророків.

Вважається, що в День святого Іллі закінчується літо: “На Іллю до обіду – літо, після обіду – осінь”.

Як відзначає Церква День пророка Іллі?

У храмах 2 серпня прославляють Іллю молитвами і богослужіннями як одного з найшанованіших святих угодників Старого Завіту. У деяких храмах проводяться божественні літургії та хресні ходи.

Чому в день Іллі не можна купатися?

Цього дня було заборонено купатися. Цьому є кілька пояснень. У народі вважалося, що нечисть ховається від Іллі у воді. Тих, хто наважиться зайти в річку, русалки та водяні тягають на дно. Також предки вірили, що купання на Іллі день загрожує важкими хворобами.

Також вважалося, що з 2 серпня закінчується літо: “До дня Іллі мужик купається, а після дня Іллі з річкою прощається”.

Молитва до пророка Іллі про допомогу текст

О, святий пророк Божий Ілля. Помолися за мене, раба (у) Божого (у) (ім’я), перед Господом Богом, щоб простив Він гріхи, мною вчинені, і позбавив мене від мyк на землі і на Сyді стpaшному. Підношу я молитву тобі і прошу про допомогу в справі всякій і в боротьбі зі спокусами грішними. Допоможи знайти спокій та захисти мене від зла і недоброзичливців. Поклоняюся я тобі і Царю Небесному, сподіваюся на допомогу твою. Амінь.

Молитва до святого пророка Іллі про здоров’я друга

Далеко за океаном острів стоїть, на цьому острові Ілля Пророк з Ангелами сидить. Посланці Божі стріли пускають, від мене, раба (и) Божого (ї) (ім’я), недуги відганяють. Амінь.

Молитва до святого Іллі третя

Преславний слуго Божий, святий Пророче Іллє, до Тебе я засилаю свою покірну мольбу та прошу Тебе: вставляйся за мене перед престолом Пана неба й землі. Ти, святий Пророче, бачиш мою недолю, Ти бачиш журби та сум, що стискають моє серце. Ти бачиш і гріхи, якими я заслугую собі на щораз то тяжчі кари з рук справедливого Бога. Тож святий Пророче, поспіши мені на поміч. Як Ти, святий Слуго Божий, молився за грішний народ за днів царя Ахава, так молися й за мене многогрішного(-ою).

I як Ти Своїм приходом до дому вдовиці в Сарепті сидонській приніс щедре Боже благословення, так і мені випроси прощення гріхів та заслужених кар і вчини Своїм заступництвом, щоб я безгрішно перевів(-ла) свій вік та по смерті удостоїв(-ла)ся оглядати Бога, що прославив Тебе у Своєму Царстві.
Амінь.

Молитва до пророка Іллі про захист, здоров’я, зцілення

О прехвальний і пречудний пророче Божий Іллє, що засяяв на землі рівноангельським житієм твоїм, полум’яною ревністю по Господі Бозі Вседержителеві, ще ж знаменнями і чуде­сами преславними, також по великому благо­волінню до тебе Божому ти був узятий на вогненній колісниці з тілом твоїм на Небо, сподо­бився розмовляти зі Спасителем світу, Який преобразився на Фаворі, і нині в райських осе­лях безперестанно перебуваєш і стоїш перед престолом Небесного Царя! Почуй нас, грішних і недостойних, що стоїмо перед святою твоєю іконою і щиро звертаємося до твого заступницт­ва.

Моли за нас Чоловіколюбного Бога, щоб подав нам дух покаяння і скрушення за гріхи наші, і всесильною Своєю благодаттю нехай допоможе нам залишити путі нечестя, мати ж успіх у всякій добрій справі, нехай укріпить нас у боротьбі з пристрастями і похотями на­шими, нехай вселить у серця наші дух смирен­ня і лагідності, дух братолюбства і незлобли­вості, дух терпіння і цнотливості, дух ревнощів до слави Божої і щоб про спасіння своє і ближ­ніх добре піклувалися. Знищ молитвами твоїми, пророче, злі звичаї світу, найперше ж тлінний дух віку цього, що розтліває християнський рід неповагою до Божественної православної віри, до уставу Святої Церкви і до заповідей Господ­ніх, неповагою до батьків і влади і кидає лю­дей у безодню нечестя, розбещення і погибелі. Відверни від нас, пречудний пророче, заступ­ництвом твоїм праведний гнів Божий і позбав усі міста і села України нашої бездощів’я і голо­ду, страшних бур і землетрусів, смертоносних моровиць і хвороб, нашестя ворогів і міжусоб­ної боротьби. Укріпи твоїми молитвами, преславний, владу нашу, яка у великому і важко­му подвизі трудиться, сприяй їй у всіх благих діяннях і в починаннях по впровадженню миру і правди в країні нашій. Допомагай христолю­бивому воїнству в боротьбі з ворогами наши­ми. Виблагай, пророче Божий, від Господа па­стирям нашим ревнощі по Бозі, сердечне піклування про спасіння пастви, мудрість у навчанні й управлінні, благочестя і кріпкість у спокусах, суддям виблагай непідкупність і без­корисливість, правоту і співчуття до скривдже­них, всім, хто начальствує, піклування про підлеглих, милість і правосуддя, підлеглим же покірність і слухняність. Щоб так у світлі і бла­гочесті поживши в цьому віці, сподобилися причастя вічних благ у Царстві Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, Йому ж належить честь і поклоніння з Безначальним Його Отцем і Пресвятим Духом навіки-віків. Амінь.

Акафіст до пророка Іллі

Кондак 1

Обраний Богом для навернення Ізраїлю від омани Ваалової, грізний викривачу царів законопреступних, що засяяв полум’яною ревністю до Бога Вседержителя святістю життя і чудеса­ми, захоплений з плоттю твоєю на Небеса, і прийти маєш ти перед другим пришестям Хри­стовим, похвально взиваємо до тебе, пророче Божий Іллє; ти ж, маючи велику сміливість перед Господом, від усяких бід і напастей мо­литвами твоїми визволи всіх, що благочестиво тобі співають:

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Ікос 1

Ангелом ревністю у Бозі і чистим життям був ти у плоті, пророче, бо коли ти ще був немов­лям, батько твій Совах бачив світлих ангелів, які розмовляли з тобою, вогнем тебе повивали і полум’ям годували, щоб ознаменувати полум’яну ревність твою по Бозі, силу слів твоїх і житіє, як світло, непорочне. Заради цього із здивуванням взиваємо до тебе так:

Радуйся, від вічності наперед обраний на слу­жіння для спасіння синів Ізраїльських; радуй­ся, від утроби матері наперед уготований у про­вісники Божественної істини і благочестя.

Радуйся, бо преславним видінням, що було на тобі, ти батька свого здивував; радуйся, не­винну чистоту і безмовність від юності полю­бив ти.

Радуйся, бо суєту світу цього і всі блага його ти знехтував, і душу твою Господеві посвятив; радуйся, світлом премудрості від Бога осяяний і вченням благочестя з дитинства напоєний.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 2

Бачачи нечестя і розбещення в Ізраїлі, пре­славний пророче, сильно духом твоїм сумував ти і ревністю по славі Божій запалав ти; коли сини Ізраїльські мерзенним ідолам поклонили­ся, від Бога ж істинного відступили, Йому ж усі Небесні воїнства зі страхом взивають: алилуя.

Ікос 2

Розум свій злою волею затьмаривши, безза­конний цар Ізраїльський Ахав залишив істин­ного Бога Вседержителя і поклонявся мерзенному ідолу Ваалу, також і в царстві своєму примножив ідолослужіння і нечестя. Ти ж, проро­че, сповнений великих ревнощів по Бозі, сміли­во викрив царя, сповістивши йому, що в пока­рання йому і царству його три роки і шість місяців не буде ні дощу, ні роси, і голод вели­кий буде по всій землі. Дивуючись такій рев­ності твоїй по Бозі і великій сміливості, з лю­бов’ю взиваємо до тебе:

Радуйся, Небоязливий проповіднику істини і кріпкий поборнику благочестя; радуйся, рев­ний нечестя викривачу.

Радуйся, бо до покарання нерозкаяних гріш­ників довготерпеливого Бога ти прихилив; ра­дуйся, бо словом твоїм Небо закрив і плодоносну землю неплідною сотворив.

Радуйся, бо трирічний голод за нечестя лю­дей ти від Господа випросив; радуйся, бо Гос­подь Всевишній дарував тебе Ахаву, як колись Мойсея фараону.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 3

Силою молитви твоєї, предивний пророче, воістину закрилося Небо і не посилало дощу три роки і місяців шість, і був голод великий по всій землі: для того, щоб, спекою і голодом змучені, нечестиві люди покаялись і наверну­лися до Господа, з розчуленням взиваючи до Нього: алилуя.

Ікос 3

Маючи велике благовоління до тебе, проро­че, Господь захотів відокремити тебе від безза­конних синів Ізраїля, щоб з ними ти не терпів голоду і спраги, і повелів тобі йти до потоку Хорафового, де ворони годували тебе, приносячи хліб і м’ясо. Тому приносимо тобі похвальні пісні ці:

Радуйся, бо постом і подвигом ти всі земні і суєтні помисли відкинув; радуйся, молитвою і богомислієм розум твій до Небес ти підносив.

Радуйся, патріархів величання і пророків красо; радуйся, дівственників похвало і препо­добних славо.

Радуйся, святителів наставнику і мучеників кріпкосте; радуйся, бо нечестям і невірою засліплених синів Ізраїльських на путь істини навернув ти.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 4

Буря велика, що руйнувала гори, настала, коли наближався до тебе, пророче, в Хориві Гос­подь; також явився землетрус, і не в землетрусі Господь, і після землетрусу вогонь, і не у вогні Гос­подь, а після вогню був голос прохолоди тонкої — і тут явився тобі Господь; Його ж присутність відчувши, покрив ти лице твоє милоттю, зі стра­хом і радістю взиваючи до Нього: алилуя.

Ікос 4

Почув нечестивий цар Ахав повеління твоє, щоб зібрати всі коліна Ізраїльські на гору Кармильську і привести туди пророків Ваалових; зразу ж цар послав, зібрав усіх і сам прийшов туди. Ти ж, ревнителю слави Божої, бажаючи остаточно посоромити мерзотних ідолів і про­славити істинного Бога, повелів приготувати дві жертви, вогню ж на них не давати, і сказав: і буде Бог той, що пошле вогонь. Почувши це, всі люди говорили: добре слово Іллі, нехай буде так. Ми ж, величаючи тебе, взиваємо:

Радуйся, великий посланнику Царя Небесного і провіснику святих повелінь Його; радуйся, адаманте, незборимий у ревнощах і непохит­ний стовпе благочестя.

Радуйся, сильний захиснику істини і твердий протиборнику ворогів Божих; радуйся, нечестя викривачу і насаджувачу благочестя.

Радуйся, полум’яний ревнителю Божествен­ної слави; радуйся, бо і в останнім дні світу маєш проповідувати істинного Бога і викрива­ти окаянного антихриста.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 5

Тебе, Боготічну зірку, погасити бажала без­законна цариця Ієзавель, бо, сповнившись на тебе люті за викриття страшних її пороків, бажала вбити тебе. Жорстоким стало серце її, і не хотіла вона вірити чудесам твоїм, пророче, і пізнати істинного Бога, співаючи Йому: алилуя.

Ікос 5

Бачили всі люди Ізраїльські, як за твоєю молитвою вогонь від Господа з неба зійшов на жертву твою, всехвальний пророче, і всю її спа­лив, дрова ж, і камінь, і землю, і воду знищив; упавши на лиця свої, вони взивали: воістину Господь Бог, Той є Бог. І повірили люди Бо­гові, Ваалових же пророків ти вбив. Прослав­ляючи Всесильного, чудодіючого Бога, до тебе, угоднику Його, взиваємо так:

Радуйся, бо превелику сміливість до Владики ти придбав; радуйся, знаменнями і чудесами ти Божественну істину утвердив.

Радуйся, бо оману демонську ти посоромив, істинну ж віру прославив; радуйся, бо невірних ти істинним боговіданням просвітив.

Радуйся, бо триразовим вилиттям на жертов­ник води таємницю Пресвятої Тройці явив; радуйся, бо все живе тобі підкорилося, вогонь же і вода тобі служили.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 6

Проповідником істинного боговідання і бла­гочестя явився ти, пророче, не тільки в Ізраїлі, але і в країнах язичницьких, будучи посланий від Господа в Сарепту Сидонську до бідної вдови годуватися, її ж саму ти нагодував у голоді: маючи бо велику чудотворіння благодать, по­множив ти борошно і єлей в домі її, які не зменшувалися, поки не минув голод, і триразовим подихом, за твоєю молитвою, воскресив ти по­мерлого сина її, співаючи чудодіючому Богу: алилуя.

Ікос 6

Засяяв ти великою ревністю по Бозі Вседер­жителеві, сильно сумував ти, пророче, коли забули завіт Його сини Ізраїльські, вівтарі Його розкопали і пророків побили. Господь же для твого утішення звістив тебе, що не весь Ізраїль відступив від Нього, але є сім тисяч таємних рабів, що не схилили колін своїх перед Ваалом. Тому, згадуючи ревнощі твої по Бозі, співаємо тобі з благоговінням так:

Радуйся, вірний служителю і близький дру­же Господній; радуйся, образе і похвало благо­честивих пастирів.

Радуйся, наставнику спасенних і освічення в темряві сидячих; радуйся, бо захисникам істи­ни ти мужність вселяєш, у подвигах же і страж­даннях за правду їх укріпляєш.

Радуйся, бо серафимською полум’яною лю­бов’ю до Бога горів ти; радуйся, бо і Господь у всьому слухав тебе і на прохання твоє все творив.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 7

Бажав Чоловіколюбний Господь явити мило­сердя Своє грішникам, що каються, після про­реченого голодного часу і послав за молитвою твоєю, пророче, і словами вуст твоїх на спраглу землю рясний і мирний дощ; сини ж Ізраїльські, сподобившись такої милості, в розчуленні сер­ця подячно взивали до Бога: алилуя.

Ікос 7

Нечестивий цар Ахав беззаконням своїм учи­нив нове лиходійство, коли повелів убити не­винного Навуфея і захопити виноградник його. Заради цього, викриваючи законопорушного царя, ти прорік йому, пророче, що де було вбито Навуфея, там і його кров свині і собаки лизати­муть, і дружину його Ієзавель з’їдять собаки, і весь дім його знищиться. Знаючи про те, що збу­лося це пророцтво, ми, жахаючись, взиваємо:

Радуйся, кривдників і жорстокосердих грізний меснику; радуйся, сиріт і тих, що в напастях перебувають, кріпкий заступнику.

Радуйся, тих, що не шанують святих свят Православної Церкви, карателю; радуйся, зу­хвалих хулителів імені Божого знищувачу.

Радуйся, бо словом викриття, як громом, ти без­законних вражав; радуйся, бо майбутнє, як тепе­рішнє, ти бачив і далеке, як близьке, прорікав.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 8

Дивний і надприродний промисел показав Господь і тобі, пророче, коли повелів ненажер­ливим і недітолюбним воронам годувати тебе під час голоду біля потоку Хорафового, де, безперестанно перебуваючи в молитві і богоспогляданні, ти співав Богу: алилуя.

Ікос 8

Увесь був ти великим смиренням прикраше­ний, пророче Божий, тому з гордістю прийшли до тебе двоє п’ятдесятиначальників з воїнами, щоб привести тебе до беззаконного царя Охозії; ти ж їх вогнем попалив, а зі смиренням прибулого до тебе Авдія, що годував учнів пророчих, помилував. Заради цього приносимо тобі по­хвальні пісні ці:

Радуйся, гордих приборкувачу і карателю, смиренних же покровителю і заступнику; ра­дуйся, підкупних суддів карателю, правдиво ж судячим помічнику.

Радуйся, правовірному воїнству в боротьбі співборителю, нечестивих же супостатів подолателю; радуйся, у премудрість, як у броню, вдягнений і правдою, як щитом, захищений.

Радуйся, ревністю по Бозі, як пращею, озбро­єний і постом, як крилами, окрилений; радуй­ся, вірою, як шоломом спасіння, покритий і любов’ю, як вінком світлосяйним, вінчаний.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого пришестя Христового славний предтече.

Кондак 9

Усяке людське єство дуже дивується, як ти, пречудний пророче, йшов сорок днів, не ївши, не пивши, до гори Хорив, де сподобився пре­славного явлення і пресолодкої бесіди Господа Вседержителя, співаючи Йому: алилуя.

Ікос 9

Проповідники велемовні не можуть ясно зро­зуміти і пояснити, як ти, великоіменитий Іллє, по плоті син людський і подібний нам, узятий був тілом твоїм на Небо на явленій тобі вогнен­ній колісниці з кіньми вогненними. Прославляючи Господа, Який прославив тебе, і дивуючись сходженню твоєму на Небо, благоговійно взи­ваємо тобі:

Радуйся, бо дивною стриманістю ти стару лю­дину в собі умертвив; радуйся, бо вогнем Божест­венних ревнощів усяке плотське мислення ти в собі попалив.

Радуйся, сходженням твоїм на Небо рід людсь­кий звеселив і в життя вічне повірити спону­кав; радуйся, бо через честь і славу, отриману від Бога, ти шанований і більше за всіх древніх пророків прославлений.

Радуйся, ангельськими силами в оселях Небесних ти радісно зустрінутий; радуйся, бо ім’я твоє у всьому світі шановане, і ревність твоя по Бозі вельми прославляється.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 10

Спасти бажаючи людей Ізраїльських від ома­ни Ваалової, Всеблагий Бог обрав тебе, вели­кий пророче, знаряддям волі Своєї і одягнув тебе Божественною владою і силою, щоб ти на­вертав невірних, виправляв беззаконних, просвіщав затьмарених і навчав усіх співати Богу: алилуя.

Ікос 10

Стіною і заступництвом будь нам, святий про­роче, могутнім твоїм заступництвом утамовую­чи праведний гнів Божий, що вражає нас, грішних і недостойних, бездощів’ям і голодом, ще ж згубними вітрами і хворобами, щоб, визволившись від бід, подячно співати тобі:

Радуйся, бо молитвами твоїми Небо закри­вається і відкривається, плодючість землі і неплідність від Бога посилається; радуйся, заступництвом твоїм перед Богом дощі мирні і росу життєдайну на земні рослини ти посилаєш.

Радуйся, бо бурхливі хвилі морські і страшні бурі ти втихомирюєш і громами та блискавка­ми з волі Божої керуєш; радуйся, бо згубні вітри і смертоносні моровищі, що вражають людей і худобу, ти втихомирюєш.

Радуйся, сиріт і вдів годувальнику і щедрих людей покровителю; радуйся, бо нечестивих хулителів і гонителів правдивої віри вражаєш і духів злоби від рабів Божих проганяєш.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 11

Спів розчулений прийми від нас, пророче Бо­жий Іллє, як прийняв ти прохання Єлисеєве, коли просив він тебе, щоб дух, що в тобі, був на ньому, і коли піднімався на Небо, ти опустив йому милоть твою, яку він прийняв, розділив, як і ти раніше, Йорданські води, і став спадко­ємцем діючої в тобі Божої благодаті; так і нас покрий милоттю твоєї милості від усяких бід і обставин, щоб з подякою взивали Богу: алилуя.

Ікос 11

Світлосяйним світилом в Ізраїлі був ти, всехвальний пророче, сяючи рівноангельським житієм твоїм і мудрістю, ще ж незвичайною ревністю по Бозі і чудесами преславними, про­свіщаючи людей істинним боговіданням і розганяючи морок ідолослужіння. Тому взиваємо до тебе похвально, співаючи:

Радуйся, світлосяйна зірко, що сяйвом своїм осяяла всю вселенну; радуйся, світлоносна свічко, що постійно горить і тих, хто в темряві перебуває, освічує.

Радуйся, духом премудрості і розуму осяяний, духом поради і кріпкості сповнений; радуйся, духом відання і благочестя просвіщений і ду­хом страху Божого напоєний.

Радуйся, високими чеснотами і преславними чудесами прикрашений; радуйся, бо суди Божі на землі виконував ти, пророків же і царів по­мазував ти.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 12

Благодать велика дана тобі від Бога, прехвальний пророче, бо в земному житті твоєму ти про­рокував і творив великі чудеса, також ти був узятий з плоттю твоєю на Небо: після сходжен­ня твого дивно явився ти на Фаворі Господеві, Який преобразився, і з ним ти розмовляв і до­нині не перестаєш чудодіяти і випромінювати милості зцілення тим, хто ревно тебе шанує, а до Бога вірно взиває: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи твої полум’яні ревнощі по Бозі і рівноангельське житіє, великі твої і преславні чудеса і превелике благовоління до тебе Господа, величаємо тебе, великоіменитий пророче Іллє, але, не маючи змоги достойно зобразити велич і славу твою, з розчуленням взиваємо до тебе так:

Радуйся, ковчегу Божественної слави і всечесний храме Пресвятої Тройці; радуйся, світиль­нику невечірній Церкви і запашна квітко раю Божественного.

Радуйся, благочестивих пустельників керів­нику, дівственників наставнику і укріплення; радуйся, бо грішників до покаяння ти спонукаєш і для всього роду християнського життя вічне випрошуєш.

Радуйся, бо в сяянні невимовної слави свя­тих насолоджуєшся і безперестанно Господа славословиш; радуйся, бо в кінці віків великі знамення і чудеса маєш ти звершити для утвер­дження людей в істинній вірі і для викриття антихриста.

Радуйся, Іллє, великий пророче, другого при­шестя Христового славний предтече.

Кондак 13

О предивний і преславний пророче Божий Іллє, превеликий ревнителю по Бозі, дощі і без­дощів’я, плодючість землі і неплідність від Бога посилаєш ти! Почуй це мале, з благоговінням принесене тобі нами моління і твоїм теплим перед Господом заступництвом збережи нас від бездощів’я, голоду і смертоносних хвороб, по­дай нам добре полиття і плодючість, і дух прав­дивої віри та благочестя, щоб, визволившись від вічних мук, сподобилися ми райського бла­женства, взиваючи до Бога: алилуя.

Кондак 13 слід читати 3 рази. Після цього знову прочитати: Кондак 1 та Ікос 1.

Молитва пророку Илии во время бездождия и голода

О великий и преславный пророче Божий Илие, ревности ради твоея по славе Господа Бога Вседержителя не терпевый зрети идолослужения и нечестия сынов Израилевых, обличавый законопреступнаго царя Ахава и в наказание тех трилетний глад на землю Израилеву молитвою твоею от Господа испросивый, да, отвергше мерзкия идолы и отступльше от неправд и беззаконий, обратятся ко Единому Истинному Богу и исполнению святых Его заповедей, вдовицу Сарептскую в гладе пречудно препитавый и сына ея умерша молитвою твоею воскресивый, по прошествии же пронареченнаго времене глада, собранный на гору Кармильскую народ израильский в богоотступстве и нечестии укоривый, таже огнь молитвою на жертву твою с небесе испросивый и чудом сим Израиля ко Господу обративый, студныя же пророки Вааловы посрамивый и умертвивый, по сих же молитвою паки небо разрешивый и обильный дождь на землю испросивый и люди Израилевы возвеселивый! К тебе, предивный угодниче Божий, усердно прибегаем, грешнии и смиреннии, томими бездождием и зноем: исповедуем, яко недостойни есмы милости и благодеяний Божиих, достойни же паче лютых прещений гнева Его, скорби же и нужды и всяких зол и болезней.

Не бо ходихом в страсе Божии и в путех заповедей Его, но в похотех развращенных сердец наших и всякий вид греха безчисленно сотворихом; беззакония наша превзыдоша главу нашу, и несмы достойни явитися пред лице Божие и зрети на небо. Исповедуем, яко и мы, якоже древний Израиль, отступихом от Господа Бога нашего, аще не верою, то беззаконьми нашими, и аще не покланяемся Ваалу и другим мерзким идолом, то раболепствуем страстем и похотем нашим, служаще идолу чревоугодия и сластолюбия, идолу корыстолюбия и честолюбия, идолу гордости и тщеславия, и вслед ходим богопротивным иноплеменным обычаем и погибельному духу времене.

Исповедуем, яко сего ради заключися небо и сотворися аки медяно, яко заключися сердце наше от милосердия и истинныя любве ко ближнему; сего ради отверде земля и соделася безплодна, яко не приносим Господу нашему плодов добрых дел; сего ради несть дождя и росы, яко не имамы слез умиления и животворный росы Богомыслия; сего ради увяде всяк злак и трава сельная, яко изсше в нас всякое благое чувство; сего ради омрачися воздух, яко ум наш омрачися студными помышленьми и сердце наше осквернися беззаконными похотеньми. Исповедуем, яко и тебе, пророче Божий, просити мы недостойни есмы.

Ты бо, подобострастен быв нам человек, Ангелом в житии твоем уподобился еси и, аки безплотный, на небо восхищен еси, мы же студными помыслы и деяньми нашими безсловесным скотом уподобихомся и душу нашу яко плоть сотворихом. Ты постом и бдением удивил еси Ангелов и человеков, мы же, предающеся невоздержанию и сластолюбию, скотом несмысленным уподобляемся. Ты презельною ревностию о славе Божией выну горел еси, мы же небрежем о славе нашего Творца и Господа и стыдимся исповедывати достопокланяемое Имя Его.

Ты нечестие и злыя обычаи искоренял еси, мы же рабствуем духу века сего, поставляюще богопротивныя обычаи мира паче заповедей Божиих и уставов Святыя Церкве. И кий грех и неправду не сотворихом мы, окаяннии? Истощихом беззаконьми нашими долготерпение Божие. Темже правосудный Господь прогневася на нас и во гневе Своем наказа нас. Обаче ведуще велие дерзновение твое пред Господем и надеющеся на любовь твою к роду человеческому, дерзаем молити тя, прехвальне пророче: милостив буди к нам, недостойным и непотребным. Умоли Великодаровитаго и Всещедраго Бога, да не до конца прогневается на ны и не погубит нас со беззаконьми нашими, но да низпослет на жаждущую и изсохшую землю дождь обильный и мирный, да дарует ей плодоносие и благорастворение воздуха.

Преклони действенным твоим ходатайством на милость Царя Небеснаго, аще не ради нас, грешных и скверных, но ради избранных рабов Его, не преклонивших колена своя пред Ваалом мира сего, ради незлобивых и несмысленных младенцев, ради безсловесных скотов и птиц небесных, страждущих за наша беззакония и истаевающих от глада, зноя и жажды. Испроси нам твоими благоприятными молитвами от Господа дух покаяния и сердечнаго умиления, дух кротости и воздержания, дух любве и терпения, дух страха Божия и благочестия, да тако, возвратившеся от стезей нечестия на правый путь добродетели, ходим во свете заповедей Божиих и достигнем обетованных нам благих, благоволением Безначальнаго Бога Отца, человеколюбием Единороднаго Сына Его и благодатию Всесвятаго Духа, ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

читайте також: Молитва про допомогу у справах та успіх, День ангела Іллі.

Рейтинг: 5 - 2 Голосов