Друкувати
Святий пророк Ілля народився у Фесвії за 9 століть до Різдва Христового. Народження його було відзначено знаменням, а батько немовля бачив, як його сина ангели сповивали вогнем.

Ілля Фесвитянин, пророк

Ілля Фесвитянин, пророк

З батьками Ілля прожив не довго, хлопцем вирушив у пустелю Карміл. У цій суворій місцевості Ілля безупинно молився, дотримувався найсуворішого посту, і всі свої думки спрямовував до Бога.

Коли Ізраїльське царство занурилося в безодню язичництва, Ілля суворо і непохитно викривав розпусного царя Ахава та його дружину затяту язичницю Єзавель. Коли ж пророк виявив диво, викликавши дощ і обпаливши вогнем, мокрий язичницький жертовник, цар і цариця загоріли ще великою ненавистю. Але, незважаючи на це, Ілля разом зі своїм учнем Єлисеєм продовжував проповідувати і викривати язичників, їхнє поклоніння перед ідолами, закликав звернутися до істинного Бога.

Сила Іллі була така велика, що навіть антихрист, вбивши пророка не зміг завадити його воскресіння через три дні. За гарячу віру та відданість Ілля був піднесений живим на небо. За ним була послана вогняна колісниця.

Святий пророк Ілля завжди був особливо шанований на Русі. Перший храм, збудований у Києві, був присвячений саме Іллі. Цей святий вважається покровителем урожаю, він повелитель над дощем, забезпечує родючість земель.

День пам’яті святого пророка Іллі 2 серпня, а також середовище Світлого тижня в складі Собору Синайських преподобних.

читайте також: молитви до пророка Іллі, День ангела Іллі.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов