Друкувати
Заповіді Божі дано не так для охорони нас від сумлінних членів суспільства. Насамперед вони потрібні для охорони людини від самої себе.

Коли ми чуємо слово “заповідь”, ми завжди сприймаємо його як наказ про те, що ми маємо зробити, а якщо не зробимо, то понесемо відповідальність, настане відплата: але це слово має ширший зміст.

Заповіді божі і 2 заповіді любові Українською

Воно означає заповіт Божий нам, коли, створивши нас, Він обдарував нас свободою, здатністю стояти на власних ногах, дав нам владу вибору і владу дотримуватися нашого покликання або відвернутися від нього. І ось, це не “наказ” від Бога: це ніби напуття чи заповіт у тому сенсі, в якому людина, коли вмирає, залишає заповіт, щоб його спадкоємці її виконали.

Божі Заповіді текст Українською мовою

 1. Хай не буде тобі інших богів передо Мною!
 2. Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.
 3. Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно.
 4. Пам’ятай день суботній, щоб святити його! Шість днів працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.
 5. Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!
 6. Не вбивай!
 7. Не чини перелюбу!
 8. Не кради!
 9. Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!
 10. Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого!

2 заповіді любові текст Українською мовою

 • Люби Господа, Бога свого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всім своїм розумом, і з цілої сили своєї! Це заповідь перша!
 • А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе! Нема іншої більшої заповіді над оці! (Мр 12:30-31)
Рейтинг: 5 - 3 Голосов