Друкувати
За аналоги з ранішніми молитвами існує і вечірнє правило, яке також можна знайти в будь-якому православному молитовнику. Як і вранці, якщо немає сил читати його повністю, можна вибрати кілька найбільш близьких серцю молитов, головне, щоб вони читалися вдумливо.

Вечірні молитви православні Українською

Вечірні молитви православні Українською

Список Вечірніх молитв:

  1. Вечірня молитва перед сном
  2. Вечірня молитва св. Макарія Великого до Бога Отця
  3. Вечірня молитва до святого духа Царю Небесний
  4. Вечірня молитва до Господа Ісуса Христа
  5. Вечірня молитва до чесного хреста проти злих духів
  6. Вечірня молитва до пресвятої богородиці
  7. Вечірня молитва св. Василія Великого
  8. Вечірня молитва до Ангела Охоронителя

Вечірня молитва перед сном (молитва на ніч)

Вседобрий Боже! З цілого серця дякую Тобі за всі добра, якими Ти мене сьогодні наділив. Дякую Тобі за поживу і здоров’я, дякую за твою опіку та незчисленні ласки. Дякую Тобі за все, що я одержав (одержала) задля заслуг твого єдинородного Сина Ісуса Христа, мого найдорожчого Спасителя. Амінь.

Сповідаюся перед тобою, мій Господи й Боже, у Святій Тройці єдиний, з усіх моїх гріхів, якими я Тебе нині зневажив (зневажила). З цілого серця жалую, що я зневажив (зневажила) Тебе, мого найліпшого небесного Отця, найбільше моє добро.

Прости ж мені, вседобрий Господи, а я щиро постановляю більше не зневажати Тебе.

Боже, милостивий будь мені, грішному (грішній). Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене. Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.

Може цей день, який я оце прожив (прожила), уже останній у моєму житті… Тому ще раз прошу Тебе, всемилосердний небесний Отче, помилуй мене!

Даруй мені ласку, щоб смерть несподівано не заскочила мене; даруй ласку, щоб я міг (могла) приготуватись до дороги на страшний твій суд і осягнути те вічне щасливе життя в небі, яке Ти у найбільшому своєму милосерді приготував для добрих своїх дітей.

І перед тим, як ляжеш у постіль, промовляй ще:

Просвіти очі мої, Христе Боже, щоб я не заснув на смерть, щоб не сказав ворог мій: я подолав його.

Слава Отцю‚ і Сину‚ і Святому Духові.

Боже, будь заступником душі моєї, бо я ходжу серед багатьох тенет; визволи мене від них і спаси мене, Благий, як Чоловіколюбець.

І нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

***

Всі Небесні Сили, святі Ангели і Архангели, моліть Бога за мене, грішного.
Святі славні і всехвальні Апостоли, Пророки, Мученики і і всі святі, моліть Бога за мене, грішного.
Боже, будь милостивий до мене грішного і помилуй мене!
Боже, очисти гріхи мої і помилуй мене!
Без числа згрішив я, Господи, прости мені.
Бо ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (Три рази)

Вечірня молитва св. Макарія Великого до Бога Отця

Боже вічний і Царю всякого створіння, що сподобив мене до цього часу дожити, прости мені гріхи, які заподіяв (заподіяла) я в цей день ділом, словом чи думкою; і очисти, Господи, грішну мою душу від усякої нечистоти душевної і тілесної, і дай мені, Господи, в цю ніч спокійний сон, щоб уставши з моєї убогої постелі, я догоджав (догоджала) Пресвятому імені Твоєму в усі дні життя мого і переміг (перемогла) усіх ворогів і тілесних, і безтілесних, що повстають на мене; і охорони мене, Господи, від порожніх думок І недобрих бажань, що забруднюють мене. Бо Твоє є Царство, і сила, і слава нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Вечірня молитва до святого духа Царю Небесний

Господи, Царю Небесний, Утішителю, Душе Істини! Зглянься на мене і помилуй мене, грішного раба твого, і відпусти мені, недостойному, і прости все, чим згрішив я сьогодні, як людина, навіть і не як людина, а гірше скотини, вільні мої гріхи й невільні, відомі й невідомі, що через молодість або через недобру науку, або через зухвальство чи малодушність сталися.

Може Іменем Твоїм я клявся, або думкою кого погудив, або образив, або засмутив; або з гніву наклеп на кого навів, або прогнівався, або засмутив кого, або неправду казав, або невчасно спав, або коли вбогий мене приходив – я йому не допоміг; або осудив брата мого; або підманув; або погордував перед ним; або, коли молився, то думкою про земне дбав; або що розпутне подумав; або об’ївся; або обпився; або через міру сміявся; або на чуже позаздрив; або щось непотрібне сказав; або з гріха брата мого посміявся; або помолитись забув; та інші мої незчисленні гріхи, що їх не пам’ятаю, бо все оце, і ще більше, я зробив.

Помилуй мене, Творче мій і Владико, бідного і недостойного раба Твого, і відпусти, і прости мені, як Милосердний і Чоловіколюбний, щоб у спокої ліг і заснув, і відпочив я, грішний і вбогий, і щоб вклонився, і оспівав, і прославив пречесне ім’я Твоє з Отцем і Єдинородним Його Сином нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Вечірня молитва до Господа Ісуса Христа

Вседержителю, Слово Отчеє, Всесвятий Ісусе! З великого милосердня Твого ніколи не покидай раба Твого, а завжди в мені перебувай. Ісусе, Добрий Пастирю Твоїх овець, не віддавай мене не поталу змієві і не попусти, щоб сатана спокушав мене, бо в мені є насіння зла.

Отже, Ти, Господи Боже, поклоніння достойний, Царю Святий, Ісусе Христе, охорони мене, коли я спатиму, тим Світлом, що ніколи не меркне – Духом Твоїм Святим, що Ним освятив Ти Своїх учнів.

Подай, Господи, і мені, недостойному рабові Твоєму, спасіння Твоє на ложі моїй, просвіти розум мій світлом зрозуміння Святої Євангелії Твоєї, душу – любов’ю до Хреста Твого, серце – чистотою Слова Твого, тіло моє – Твоїми Страстями безвинними, думку мою Твоїм смиренням охорони і в слушний час підведи мене від сну на похвалу Тобі. Бо Ти Препрославлений єси з Безпочатковим Твоїм Отцем і Пресвятим Духом навіки. Амінь.

Вечірня молитва до чесного хреста проти злих духів

Нехай воскресне Бог, і розвіються вороги Його, і нехай біжать від Лиця Його ненависники Його. Як щезає дим, нехай щезнуть. Як тане віск від лиця вогню, так нехай згинуть біси від тих, хто любить Бога і хто осіняє себе хресним знаменням і в радості промовляє: радуйся, Пречесний і Животворчий Хресте Господній,

що проганяєш бісів силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до пекла зійшов, і подолав силу диявола, і дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний, на прогнання всякого супротивника. О, Пречесний і Животворчий Хресте Господній, допомагай мені зі Святою Владичицею, Дівою Богородицею, і з усіма святими навіки. Амінь.

Вечірня молитва до пресвятої богородиці

Пресвята Вседіво, Мати Христа Бога нашого, принеси нашу молитву Синові Твоєму і Богу нашому, щоб Він спас через Тебе душі наші. Благого Царя Благая Мати, Пречиста і Благословенна Богородице Маріє! Милість Сина Твого і Бога нашого вилий на мою грішну душу і Твоїми молитвами настав мене на діяння благі, щоб останок мого життя я прожив без гріха і через Тебе рай знайшов, Богородице Діво, єдина Чиста і Благословенна.

Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитов наших в час журби не відкинь, але з біди визволяй нас, Єдина Чиста і Благословенна.
Пресвята Богородице, спаси нас.

Вечірня молитва св. Василія Великого

Господи Вседержителю, Боже Небесних Сил і всього тілесного, що на небі живеш і нас убогих доглядаєш, серця і думки випробовуєш і те, що є таємне в людині добре бачиш, Безпочаткове і Вічне світло, в якому немає ані тіні зміни або перетворення. Сам, Безсмертний Царю,- прийми молитви наші, які ми тепер грішними устами нашими творимо, на безмежність милості Твоєї надіючись, і прости нам гріхи наші, що заподіяли ми чи то ділом, чи то словом, чи то думкою,

свідомо чи несвідомо- І очисти нас віл усякої нечистоти душевної і тілесної, і дай, щоб ми в бадьорості серця і тверезості розуму прожили всю ніч цього життя, сподіваючись світлого дня, що обітував нам Єдинородний Син Твій, Господь Бог і Спаситель наш, Ісус Христос, коли він, Суддя всіх, прийде зі славою відплатити кожному по його ділах.

Нехай не в сні і лінощах, а в щирій праці, ми з’явимось готовими і ввійдемо з Ним у Божественне Царство Його слави і радощів, туди , де вічне Світло і невимовна утіха всім, що бачать неосяжну красу Твого Лиця. Бо Ти єси Істинний Світ, що освітлюєш і освячуєш усе, і Тебе славить всяке створіння на віки вічні. Амінь.

Вечірня молитва до Ангела Охоронителя

Ангеле Христовий, Охоронителю мій, святий Покровителю душі і тіла мого! Все мені прости, чим я згрішив (згрішила) сьогодні, і від усякої спокуси супротивника визволь мене, щоб я ніяким гріхом не прогнівив (прогнівила) Бога мого, але молися за мене грішного (грішну) і недостойного раба Твого (недостойну рабу Твою), щоб стати мені достойним (достойною) ласки та милосердя НайсвятішоЇ Тройці і Матері Господа мого Ісуса Христа і всіх святих. Амінь.

Читайте також: Ранішні молитви, Молитви для сну наніч.

Рейтинг: 4.5 - 6 Голосов