Гуморески Українських авторів

Generic selectors
Тільки точні збіги
Пошук у заголовку
Пошук у вмісті
Пошук у публікаціях
Пошук у сторінках

Портрет Павла Глазового

Павло Глазовий – один з найпопулярніших українських гумористів. Його вірші додають людям настрою, допомагають побачити в житті більше світлого, радісного, стати добрішими. Навіть назви книжок Павла Глазового досить чітко характеризували їх зміст: «Смійтесь друзі, на здоров`я», «Щоб вам весело було», «Весела розмова», «Хай вам буде весело».

Гуморески Павла Глазового входили до репертуару народних артистів України Андрія Сови, Анатолія Паламаренка, Валентина Дуклера, Анатолія Литвинова, Ніни Крюкової, Володимира Калашникова та багатьох інших майстрів сміху. Поет який любив веселий здоровий сміх був щасливий від того що пише простим людям. Іскристий гумор поета часто носив характер народного анекдоту.

Читати текст повністю

Портрет Остапа Вишні

Остап Вишня - видатний український письменник, широко знаний у нашій країні та за рубежем, - ввійшов у українську літературу як високоталановитий майстер сатири та гумору.  Митець самобутній і неповторний, він формувався і зростав на грунті народного життя і своїм словом успішно слугував утвердженню добра. Творчість його надихалась і окрилювалась великим поняттям - Народ.

Остап Вишня зі всією щирістю говорив про високе покликання письменника і про вірність митця правді, про любов і повагу до людини. Слушність цих роздумів письменник якнайкращим чином підтвердив усією своєю художньою творчістю, громадською діяльністю й загалом - усім своїм життям.
Читати текст повністю

Портрет Степан Олійник

Степан Олійник - Народився 21 березня (3 квітня) 1908 року в селі Пасицели (нині Балтського району Одеської області) в селянській родині. Дитинство провів в селі Левадівка (Миколаївського району Одеської області). У 1923 році переїхав до Одеси, де навчався в середній школі, а в 1929 році закінчив Одеський кооперативний технікум. З 1929 року співпрацював в газетах, журналах. У 1932-1934 роках навчався на літературному факультеті Одеського педінституту. Працював викладачем словесності, з 1939 року - в газеті ВР УРСР «Вiстi».
Читати текст повністю

Портрет Степан Васильевич Руданский

Степан Руданський - народився 25 грудня 1833 (6 січня 1834) року в селі Хомутинці Вінницького повіту Подільської губернії (нині Калинівського району Вінницької області України) в сім'ї сільського православного священика.

У 1841-1849 роках навчався в бурсі (духовному училищі) в Шаргороді.
Читати текст повністю

Портрет Дмитро Білоус

Здавалося б поетів-сатириків у нас не так і мало. Та голос Дмитра Білоуса серед них не губиться. Передусім впадає у вічі те, що автор не прагне римувати ходячі анекдо­ти, поширені кумедні оповідання, не силкується ви­кликати сміх вульгаризмами. Дмитро Білоус схильний до тво­рення портретів негативних типів, причому в своїх кращих творах скрупульозно і філігранно «обточує» кожну деталь, кожну рисочку.

Читати текст повністю

Петро Ребро портрет

Ребро Петро Павлович (* 19 травня 1932, c. Білоцерківка Запорізької області — 22 березня 2014, м. Запоріжжя) — відомий український поет, прозаїк, драматург, публіцист, літературознавець, гуморист і сатирик, перекладач, журналіст, громадський і культурний діяч.

Читати текст повністю

Гуморески у прозі

Прозова гумореска в українській літературі має давні традиції і нинішні письменники можуть орієнтуватися на гідні літературні взірці у своїх пошуках. Властивий людині потяг до гумору, до жартів, до веселих розповідей вгамовував  не один класик української літератури. Чого вартий лише творчий доробок Миколи Гоголя., який спираючись на власний життєвий досвід, відштовхуючись від конкретних, добре знайомих йому особистостей, фактів, деталей висміював вияви людської глупоти і обмеженості.

А гуморески Остапа Вишні які перечитує не одне покоління українців. Приказки, влучні слівця, дотепні сюжети - ось зброя кожного гумориста. Не всякий прозаїк може скласти вірша, а кожен поет спроможеться написати щось у прозі. Проте написати гарну гумореску зможе не кожен поет і прозаїк.

 


Жартівливий словник

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок
(Оцінок немає, будьте першими)
Завантаження...
error: Вміст захищено!!