Друкувати
Князь Володимир – син київського князя Святослава та княжни древлян Малуші. Рік народження – 963. У вихованні Володимира простежується вплив брата його матері – язичника Добрині.

Привітання з днем ангела Володимира

Рівноапостольний князь Володимир – найшанованіший святий покровитель чоловіків з цим ім’ям

Ікона князя Володимира картинка (скачати).

У віці 9 років Володимир став князем Новгорода. Його правління довелося на низку переможних війн із сусідами, в ході яких він об’єднав деякі землі, підпорядкував сусідні племена, обклав їх даниною. У 980-му Володимир захопив Київ, яким правил Ярополк, його брат. Після своїх завоювань великий князь Володимир захищав межі Русі від руйнівних набігів племен печенігів.

Бабуся Володимира, княгиня Ольга, знайшла Христа за життя, але її віру не успадкував син Святослав та онук. У дохристиянський період у Володимира були різні дружини, а також багато наложниць у кожному місті, яке він відвідував. Будучи язичником, великий князь особисто брав участь у встановленні на Русі ідолів для вчинення жертвоприношень. Часто жертвами ставали люди.

В одному з людських жертвопринесень були загублені християни Феодор та Іван. Феодор із варягів тривалий час служив у Візантії, де згодом прийняв Христа через святе Хрещення. Свою віру він передав синові Іванові. 12 липня 978 року жереб жертви для язичницьких ідолів упав на Іоанна. Феодор мужньо протистояв натовпу розлючених язичників, захищаючи сина і намагаючись обдурити натовп. Язичники не схаменулися і вбили варяга та його сина. Так Феодор та Іван стали першими християнськими мучениками, що загинули за Христа.

Те, як загинули Іван з батьком, справило сильне враження великого князя. Мужність, з якою варяги чинили опір натовпу, могло бути проявлено лише при захисті правої справи. Так у Володимирі оселилися сумніви у справедливості язичницької віри. У майбутньому святий князь спорудить на місці вбивства мучеників церкву.

Прийняття християнства

Після того, як Володимир розчарувався в язичництві, він мав набути істинної віри. Для цього він закликав до столиці Русі представників різних навчань. Найбільше враження на нього справили грецькі православні посланці. Князь послав наймудріших зі своїх людей до Константинополя, де вони були вражені архітектурою Софії та ангельською красою богослужіння. Тоді князь Володимир вирішив хреститись. Бояри підтримали рішення, вказуючи на княгиню Ольгу, яка славилася своєю мудрістю та також обрала православ’я.

Не бажаючи потрапляти у залежне становище від греків, великий князь захопив Херсонес і просив дозволу на весілля з царівною Анною у візантійських імператорів. Для цього Володимир мав хреститися, що він і зробив у 988 році. Ім’я при хрещенні – Василь.

Після прийняття християнства Василь повернувся на Русь разом із православними священиками. Володимир боровся зі своєю старою вірою: рубав ідолів, збирав народ на проповіді. Через війну князем було організовано масове хрещення, став першим для російських земель.

Святий Володимир

Церква християнського православ’я зарахувала Володимира до лику святих як рівноапостольного святого. Такої честі удостоювалися ті, хто поклав своє життя на проповідь євангельських цінностей та поширення серед народу християнської віри. Що стосується Володимира це поширення християнського слова на Русі.

Пам’ять святого Володимира святкується:

  • 28 липня;
  • 23 жовтня у складі Собору Волинських святих.

читайте привітання з днем ангела Володимира Українською мовою.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов