Друкувати
Історія святої рівноапостольної княгині Ольги драматична і сповнена глибокого значення для всіх віруючих. Ольга була дружиною великого князя київського Ігоря. Після його вбивства древлянами вона жорстоко покарала вбивць чоловіка, стала на чолі Київського князівства і віддала всі сили служінню йому.

княгиня Ольга ікона

Ікона княгині Ольги

Ікона княгині Ольги картинка (скачати).

З ім’ям Ольги пов’язаний прихід християнства Київську Русь. У 954 році княгиня здійснила паломництво в Царгород (Константинополь), де прийняла святе хрещення, ім’я їй було названо Олена, а хрещеним батьком став імператор Костянтин Багрянородний. Повернувшись, вона почала зводити перші храми та проповідувати християнське вчення. І хоч давалося це важко, вона навернула багатьох людей.

Навіть її онук, князь Володимир, який згодом хрестив Русь, прийняв хрещення саме за її прикладом. Княгиня Ольга стала християнкою першою з російських правителів, зробивши це ще до Хрещення Русі. Православні шанують пам’ять про цю мудру правительку і творець культури Київської Русі.

Тому День княгині Ольги завжди святкували з великою шаною, а до наших днів дійшла традиція вітати тих, хто носить ім’я Ольга, з іменинами відзначається 24 липня. 24 липня – це день її смерті.

читайте Привітання з днем ангела Ольги Українською мовою.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов