Друкувати
Хрещений батько і мати відіграють важливу роль у житті людини. Обов’язки хрещеного батька перед похресниками не обмежуються приємними подарунками на свята. Згідно з православною традицією, саме на хрещених лежить відповідальність за духовний розвиток малюка. Вони розповідають хресним дітям про віру, церкву, правила та канони. Крім цього, хрещені звертаються до Бога з молитвами про похресників, щоб отримати благословення для підопічних.

Молитва за хресних дітей

Текст молитви за похресників Українською

Найсолодший Ісусе, Боже серця мого! Ти дарував мені дітей по плоті, Твої ж вони за душею; і мою, і їхні душі відкупив Ти своєю безцінною Кров’ю; заради Крові Твоєї Божественної молю Тебе, найсолодший мій Спасителю: благодаттю своєю торкнися сердець дітей моїх (імена) і похресників моїх (імена), охорони їх страхом Твоїм Божественним, стримай від злих схильностей та звичок, спрямуй їх на світлий життєвий шлях до істини й добра, скрась життя їхнє всім добрим і спасительним, облаштуй їхню долю, як сам того бажатимеш, і спаси душі їхні, керуючи їхніми долями. Господи Боже батьків і дідів наших! Дітям моїм (імена) і похресникам моїм (імена) дай серце праведне, щоб дотримувалися заповідей Твоїх, одкровень Твоїх і законів Твоїх, вірно виконуючи їх. Амінь.

текст молитви за хресних дітей друга

Всемогутній Боже, Ти в таїнстві Хрещення вчинив мого похресника (мою похресницю) спадкоємцем вічного життя, яке Ти обіцяв, та доручив мені допомагати батькам цієї дитини виховувати його (її) у вірі. Прошу Тебе: оберігай мого похресника (мою похресницю) від усяких небезпек, благословляй і веди його (її), а мені допоможи вірно виконувати обов’язки хресного батька (хресної матері). Вчини, щоб мій похресник (моя похресниця) впродовж усього життя зберіг (зберегла) гідність Божої дитини, непорочну аж по вічне життя. Амінь.

Рейтинг: 5 - 2 Голосов