14 вересня (новоюліанський календар) і 27 вересня (за юліанським календарем) Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього – свято, яке належить до числа 12 найважливіших – двунадесятих – церковних свят. Воно пов’язане з подіями земного життя Ісуса Христа і Богородиці. Що означає свято воздвиження чесного хреста? – по суті, Воздвиження – це спогад про подію, що сталася в далекому 326 році. Саме тоді рівноапостольна цариця Олена відшукала в Єрусалимі Хрест, на якому було розіп’ято Ісуса Христа читайте нижче.

Інші назви свята: Здвиження, Воздвиження Чесного Хреста, Воздвиження Хреста Господнього, Хрестовоздвиження. На цій сторінці ми підготували листівки і картинки Воздвиження Хреста Господнього, щоб ви могли привітати рідних і близьких людей.

Зміст:

 1. Коли Воздвиження 2024 року
 2. Воздвиження картинки
 3. Прикмети на Воздвиження
 4. Що не можна робити на Воздвиження Хреста Господня
 5. Історія Здвиження Чесного Хреста
 6. Що зображують на іконах
 7. Доля Животворчого Хреста

Коли Воздвиження 2024 року (якого числа Воздвиження Чесного Хреста)

Хрестовоздвиження – неперехідне свято, 2024 року, як і завжди, його відзначать 14 вересня (новоюліанський календар) і 27 вересня (за юліанським календарем).

З 1 вересня 2023 року ПЦУ (Православна Церква України) та УГКЦ (Українська Греко-Католицька Церква) перейшли на новоюліанський календар, в зв’язку із цим багато церковних свят змінили дати свого святкування.

Щоб скачати листівки і картинки з святом воздвиження чесного хреста натисніть на кнопку “скачати картинку” розташовану біля кожної откритки свято воздвиження.

Воздвиження картинки українською скачати безкоштовно (зі святом Воздвиження Хреста Господнього, Воздвиження Чесного Хреста картинки, відкритки, откритки)

воздвиження чесного хреста


(скачати картинку), (скачати HD)

воздвиження хреста господнього картинки українською скачати
(скачати картинку), (скачати HD)

привітання картинка воздвиження
(скачати картинку), (скачати HD)

свято воздвиження хреста господнього
(скачати картинку), (скачати HD)

скачати картинки на зі святом воздвиження українською
(скачати картинку), (скачати HD)

картинки воздвиження хреста господня
(скачати картинку), (скачати HD)

оригинальні листівки на свято воздвиження українською
(скачати картинку), (скачати HD)

воздвиження картинки скачати
(скачати картинку), (скачати HD)

картинки воздвиження хреста господнього
(скачати картинку), (скачати HD)

скачати воздвиження чесного хреста картинки
(скачати картинку), (скачати HD)

скачати воздвиження хреста господнього картинки безкоштовно
(скачати картинку), (скачати HD)

скачати картинка воздвиження хреста господнього
(скачати картинку), (скачати HD)

картинки з святом воздвиження чесного хреста на українській мові
(скачати картинку), (скачати HD)

листівка воздвиження чесного хреста українською з надписом
(скачати картинку), (скачати HD)

картинки воздвиження чесного хреста
(скачати картинку), (скачати HD)

вітання зі святом воздвиження картинки українською
(скачати картинку), (скачати HD)

скачати открытки воздвиження хреста господнього
(скачати картинку), (скачати HD)

листівки зі святом воздвиження
(скачати картинку), (скачати HD)

откритка воздвиження хреста господнього
(скачати картинку), (скачати HD)

скачать воздвиження хреста картина на українській мові
(скачати картинку), (скачати HD)

Воздвиження Хреста Господнього – 2024: прикмети

 • Часто в дні великих свят звертають увагу на прикмети погоди. Так, вітер, що дме з півночі, віщує тепле літо в прийдешньому році. А сприятлива погода означає, що і майбутній тиждень не несе із собою холоду.
 • Якщо в день свята стовпчики термометрів опустилися – весна наступного року настане рано. А якщо на траві іній, то зима не змусить себе чекати.
 • Також вважається, що не можна тримати двері відчиненими – ця прикмета зумовлена тим, що в сільські будинки можуть вповзти змії, які шукають зимівлі. Але в народі вважають, що так можна впустити й іншу злу силу.

Воздвиження Чесного Хреста – 2024: що не можна робити

 • За традицією, у християнські свята не можна лаятися, лихословити і робити погані вчинки.
 • Забороняється і важка фізична праця.

Історія свята Воздвиження Хреста Господнього

Згідно з переказами, 326 року мати імператора Костянтина Олена вирушила до Єрусалима на пошуки християнських святинь (можна сказати, що цариця стала основоположницею біблійної археології). Так було знайдено Хрест, а також Гроб Господній (печера, де був похований і на третій день воскрес Христос).

Розкопки проводили на Голгофі, де і був розп’ятий Христос. Під землею було виявлено три хрести, кілька цвяхів і дошку з написом “Ісус Назорей, Цар Юдейський”. Щоправда, дошка лежала окремо, і зрозуміти, який саме з трьох хрестів – Господній, було неможливо. За переказами, хрести по черзі прикладали до хворого, і після дотику до того самого Хреста він зцілився. А коли повз Голгофу йшла похоронна процесія, хрести доклали і до покійника, і від дотику одного з хрестів він воскрес.

Єрусалимський патріарх Макарій підняв Хрест, щоб усі присутні могли побачити знайдену святиню – так було започатковано свято Воздвиження Хреста Господнього.

А імператор Костянтин, натхнений знахідками матері, велів побудувати в Єрусалимі храм Воскресіння Христового (відомий також як Храм Гробу Господнього). Будівництво було закінчено тільки 335 року. Цариця Олена до цієї події не дожила.

13 вересня 335 року храм освятили, а на 14 вересня (27 – за новим стилем) було вирішено встановити святкування Воздвиження Хреста Господнього. На освячення храму з’їхалося безліч єпископів з усіх кінців Римської імперії. Завдяки їм традиція святкувати Хрестовоздвиження поширилася по всьому християнському світу.

Що зображують на іконах Воздвиження Хреста Господнього

У центрі стоїть патріарх, який піднімає Хрест. Його під руки підтримують диякони. Праворуч від патріарха або по обидва боки від нього стоять рівноапостольні Костянтин і Олена. Хресту вклоняється безліч людей, здебільшого єпископи, які й сприяли поширенню свята.

Що зображують на іконах Воздвиження Хреста Господнього

Доля Животворчого Хреста

У день Хрестовоздвиження православні згадують ще одну історичну подію. Справа в тому, що в 614 році Животворчий Хрест був викрадений персами, що захопили Єрусалим. Повернути його вдалося лише через 14 років. Імператор Іраклій здобув перемогу над персами у 628 році та повернув Хрест Христів до Єрусалиму.

А ось подальша доля Хреста маловідома. Швидше за все, його розділили на безліч частин і розвезли по всьому світу, тому сьогодні частинки Животворного Хреста є у багатьох православних храмах.

Тут зібрані картинки і листівки зі святом воздвиження за такими темами і написами:

С Воздвижением Креста Господня открытки и картинки

На цій сторінці ми зібрали картинки воздвиження чесного хреста. Завантажуйте открытки воздвиження хреста господнього безкоштовно на телефон чи комп’ютер або відправляйте в смс, месенджери та соціальні мережі, такі як: Instagram, Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов