Ліна Костенко вірші про кохання

18 Записів

Портрет Ліна КостенкоЛірика Ліни Костенко, Ліна Костенко – це відома Українська письменниця-шістдесятниця. У свої 87 років вона рідко з’являється на людях та всяко уникає публічності. Зате – поетеса продовжує говорити до нас віршами. Особливої уваги заслуговує інтимна лірика Ліни Костенко, яка влучає в саме серце.

Здавалося б, про любов сказано так багато, що всі слова уже були чиїмись. Але відомій українській поетесі Ліні Костенко вдалося розповісти про кохання оригінально та проникливо. Вірші ліни костенко захоплють не лише багатою художністю мови, а й глибиної думки. На окрему увагу заслоговує її любовна лірика, рядки якої торкають за живе.

Чоловіки в житті Ліни Костенко

Про чоловіків Ліни Костенко відомо мало, і тим цікаве перечитувати її інтимну лірику. Перший шлюб з письменником Єжи-Яном Пахльовської (батьком письменниці Оксани Пахльовської) тривав недовго, оскільки метри не зійшлися характерами. Коли Костенко виповнилося 28 років, вона почала зустрічатися з письменником і перекладачем Аркадієм Добровольським, старшої за неї на 20 років. Але різниця в віці зіграла своє і пара незабаром розлучилася. Другий шлюб Ліни Костенко тривав 25 років – аж до смерті її обранця, директора кіностудії імені Довженка Василя Цвіркунова в 2012 році.

Шанувальником Ліни Костенко був ще один популярний український поет Василь Симоненко. Нібито у них був роман.

– Ліну Вася Симоненко дуже любив. У них таємна любов була, хоча Ліна старша за нього на п’ять років. На неї не можна було дивитися без захоплення: жіночна, з лукавинкою в очах – справжня красуня. Він називав її Косталіна. Казав: “Мене нагородила поглядом Косталіна”, – згадував поет Микола Сом.

Костенко можливий роман з Симоненком ніколи не коментувала, тому нам залишається тільки нудитися в здогадах.