Друкувати
Тетяна змалку жила в розкоші. Але багатства не розбестили її душу. Завдяки старанням свого батька, доброго християнина, дівчина щиро прагнула віри.

Тетяна Римська, мучениця

Тетяна Римська, мучениця

Ікона Тетяни Римської картинка (скачати).

Подорослішавши, вона відкинула земні багатства, відхилила вдале заміжжя і повністю присвятила собі служіння Господу. За свою старанність та віру її призначили дияконісом Римської церкви.

Тетяна все своє життя присвятила догляду за хворими, відвідувала в’язниці, дбала про дітей та незаможних. Вона не залишила своєї віри, коли до влади в Римі прийшов Ульпіан, жорстокий язичник. Коли Тетяна відмовилася приносити жертву Аполлону, її схопили і кілька днів жорстко катували. Однак щоранку на її тілі не було слідів учорашніх мук. Тоді її вивели на арену колізія та нацькували на неї лева. Проте грізний хижак лащився до святої та облизував її ноги. Тоді дівчину кинули у вогонь, але йому не під силу, виявилося вбити її. Катувальники позбавили святу її розкішного волосся і ув’язнили у храмі Зевса.

Через кілька днів, її обезголовили. Тетянин батько також був страчений разом з дочкою, бо прилюдно оголосив про свою приналежність до християнства.

День пам’яті Тетяни Римської відзначають 25 січня.

читайте привітання з днем ангела Тетяни Українською мовою.

Рейтинг: 5 - 2 Голосов