Друкувати
Потрапивши у сильну бурю, корабель, на якому пливла дівчина, розбився об каміння. Єдина з пасажирів, що врятувалися, Фотинія дісталася вплав на уламку судна до самотньої скелі. Там жив блаженний Мартініан, який і допоміг дівчині піднятися на скелю.

Ікона Світлана Палестинська

Ікона Світлана Палестинська

Ікона Світлана Палестинська картинка (скачати)

Святий розповів про те, як живе на самоті та молитвах на острові, що тричі на рік сюди заходить корабель і привозить провізію. Мартініан залишив Фотинії трохи води та їжі, благословив дівчину і кинувся у вир вод. Добратися до суші йому допомогли дельфіни, а дівчина залишилася на самоті.

Через деякий час до острова прибув корабельник з водою та хлібом для блаженного Мартініана і застав на скелі дівчину. Від пропозиції відвезти її до міста Фотинія відмовилася. Свята провела на скелі шість років. Жила вона без даху над головою і в літню спеку, і в зимовий холод, обдуваний усіма вітрами. Щодня дванадцять разів вона молилася і вимовляла хвалу Господу за дароване життя. Щоночі постала Фотинія двадцять чотири рази, щоб вимовити молитви.

Образ святої Фотинії Палестинської вчить нас любові до життя і до Бога, її подвиг змушує цінувати це нам і не нарікати на проблеми і труднощі. Блаженна дивом врятувалася і з вдячністю прийняла даровану їй можливість жити, провівши роки в молитвах.

Іменини Преподобної Світлани Палестинської за церковним календарем 26 лютого.

читайте також: День ангела Світлани.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов