Друкувати
Правління цієї видатної особистості випало зовсім на непрості часи, пов’язані із завоюваннями хана Батия. Звичайно, до Новгорода, де правив князь Невський, хан не дійшов, але більша частина ввіреного у володіння Олександру держави опинилася під татаро-монгольським ярмом.

Привітання з днем ангела Олександра

Ікона Олександра Невського

Ікона Олександра Невського картинка (скачати)

Тоді як з одного боку Русь роздирали монголи, з іншого активно наступали лицарі Литовської держави, хрестоносці, шведські війська. Полчища вторглися на російську землю 1240 року. Головне, чого вони прагнули – захоплення Ладоги та Новгорода.

Олександру Невському довелося збирати війська, щоб дати відсіч завойовникам. До видатних битв, завдяки яким він увійшов в історію в тому числі і як святий, належить битва на Чудському озері (під час неї були розбиті всі естонські та німецькі війська), визволення Пскова та Ізборська.

Величезною заслугою Невського є також встановлення “миру” з ординськими представниками. Він справно виплачував данину та захищав російські землі від агресії монгольського ярма та раптового нападу.

Йому навіть вдалося створити православну єпархію в Золотій Орді, що не вдалося жодному князю до Невського. Канонізація Олександра Невського відбулася 1547 року.

Олександра Невського згадують у складі Собору Володимирських, Карельських, Нижегородських, Новгородських, Петербурзьких, Ростовських, Тульських та Естонської землі Святих, а також 12 вересня та 6 грудня.

Читайте також: привітання з днем ангела Олександра.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов