Друкувати
Наталія Нікомідійська була дружиною важливого державного чиновника, знатної, шанованої людини на ім’я Адріан. Обидва були молоді, красиві, багаті, були одружені не більше року. Вони були щасливі своїми відносинами, але в основному поки що не знаходили взаєморозуміння.

Наталия Никомидийская и мученик Адриан Никомидийский картинка

Наталия Никомидийская и мученик Адриан Никомидийский ікона

Дружина виросла у християнській сім’ї, залишалася таємною християнкою після заміжжя, молилася, творила добро. Вона не могла відверто говорити про свої переконання чоловікові. Імператор Максиміан вимагав від наближених до повної відданості римським богам, участі в оргіях. Непокора загрожувала Адріану втратою посади, майна, життя.

Поряд із дружиною язичник поступово змінювався. Сенс змін вислизав від нього, доки імператор не приїхав до Нікомідії. Він збирався зміцнити у місті язичництво, знищити християн.

Імператору донесли: група городян збирається в печері щоночі, молиться, співає гімни, кількість тих, хто молиться, зростає. Віруючих схопили, побили, повели до в’язниці. По дорозі вони зустріли імператора, який їхав молитися в язичницьке капище, назвали його безумцем, який не знає справжнього бога. Імператор пообіцяв катувати християн, поки їхній бог не втрутиться, не врятує їх. Заарештованих городян били воловими жилами, розбивали обличчя камінням.

Перед ув’язненням мучеників привели до судової палати. Потрібно було записати імена, скласти звинувачення. Адріан був одним із начальників палати. Він вислухав слова про нагороду, яка чекала на християн на небесах, схилився перед святими, оголосив себе християнином, звелів внести себе до списку готових померти за Христа. Імператор не зміг зломити опору вельможі, наказав закувати його, кинути до в’язниці.

Наталі повідомили про рішення чоловіка. Серце її зраділо. Вона одягла найкращий одяг, вирушила в в’язницю – віддати почесті святим, підтримати чоловіка в його рішенні, потім повернулася додому. Дізнавшись про день страти, Адріан прийшов до дружини, повідомив їй важливу звістку, добровільно повернувся до мучителів разом із дружиною. Вона цілий тиждень прислужувала святим у в’язниці, зцілюючи рани. У день страти благала катів стратити чоловіка першим, сама поклала його ноги і руки на ковадло. Святого катували, доки він не помер. Свята була поруч із чоловіком під час тортур, зміцнювала його мужність.

Переконавшись у тому, що чоловік удостоївся мученицького вінця, сховала у своєму одязі його руку, разом з іншими жінками була присутня до кінця на страті решти мучеників. Вони збирали кров святих як найбільшу коштовність, плакали, молилися, дивлячись на нестерпні страждання. Святих мучеників спалили у вогняній печі. Наталя намагалася кинутись у піч, але трапилося диво. Почалася страшна злива, безліч катів було вбито блискавкою. Після зливи тіла мучеників жінки дістали з печі, поховали у Візантії.

Свята прожила недовго. Вирушила до Візантії разом з іншими християнами, що втекли від переслідувань Максиміана. Серце не витримало страждань, померла вона серед віруючих, радіючи, що удостоїлася бути дружиною мученика, що зумів узяти і нести хрест подібно до Христа. Наталія Нікомідійська належить до безкровних святих, її подвиг великий. Вона змогла підтримати у стражданнях коханого чоловіка, бути з ним до кінця, допомогти йому зробити правильний вибір.

Пам’ять обох святих шанують одного дня, 8 вересня.

читайте Привітання з днем ангела Наталії Українською мовою.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов