Друкувати
Мучениця Лариса одна з 308 християн, що згоріли живцем в ім’я віри. Сталося це 375 року серед племен германців (раніше “готфи”) у місті Готфія (сучасна Румунія).

Лариса Готтфська, мучениця ікона картинка

Лариса Готтфська ікона

Св. Лариса народилася в християнській сім’ї, тому її життя було неспокійним, бо на той час віруючим протистояли язичники. Серед населення стався розкол: одні свято вірили в Христа, тоді як інші поклонялися ідолам. До 370 року ситуація залишалася терпимою — уряд більш-менш прихильно ставився до віруючих: люди одні за іншими брали християнство, будували церкви та ходили на служби. Але у 370 році ситуація різко змінилася: до влади прийшов справжній язичник, ненависть якого до християн доходила до фанатизму. Цар Унгеріх протистояв будь-якій вірі людей, крім язичництва. Він не тільки змушував мешканців поклонятися своєму ідолу і робити жертвопринесення, але й позбавляв життя тих, хто йшов проти нього – кожного жителя, який відвідує храм, піддавали тортурам і спалювали на багатті.

Багато людей стали боятися виявляти свою віру і молилися таємно, але були й такі, як Св. Лариса, що залишилися вірні Христу, незважаючи ні на що. Їхня віра в Бога була настільки сильною, що навіть страх перед смертю не міг зупинити їх від відвідування служб у храмах.

Мучениця Лариса та ще 307 християн перебували на службі в церкві, коли цар, дізнавшись про це, наказав відмовитись усім від віри під загрозою смерті. Лариса мала шанс залишити приміщення до початку пожежі, будучи попередженою одним із воїнів царя про майбутню пожежу. Але вона обрала смерть заради Христа, як і решта парафіян. Ніхто не втік і не покинув служби: вони дивилися на ікони і молилися, як язики полум’я перетворювали все на попіл.

З 308 згорілих живцем лише 26 людей було впізнано. Всі вони зараховані до лику святих, а день їхньої пам’яті називають пам’яттю 26-ти мучеників Готських, який припадає на 8 квітня (26 березня за старим стилем). Цього ж дня відзначається День Ангела Лариси.

Про саму Св. Ларису збереглося мало відомостей. Відомо лише те, що її зовнішність відрізнялася особливою миловидністю, а характером добротою. З усіх мучениць тільки її зображують з розпущеним волоссям, тому що дівчина зрадила себе смерті в досить юному віці, будучи безневинною.

Довівши свою віру та любов до Бога, Лариса Готтфська стала покровителькою всіх християнок з таким ім’ям, що допомагає зміцнити віру та знайти свій шлях.

Мощі її були доставлені в Сирію однієї з 26 гочеських мучеників Алою Готтфської, яка збирала останки загиблих в ім’я Христа, за що була забита камінням.

Читайте також: привітання з днем ангела Лариси.

Рейтинг: 5 - 2 Голосов