Друкувати
Життєвий шлях цієї жінки сповнений праці та поневірянь. Народившись у сім’ї простої людини, з дитинства вона була привчена до щоденної праці. Випадок зробив її дружиною римського воєначальника Констанція Хлора. Але щасливе життя швидко скінчилося, коли імператриці довелося залишити двір, залишивши чоловіка з новою дружиною.

Ікона Олени Константинопольської

Ікона (Елена) Олена Константинопольська

Ікона Олени Константинопольської картинка (скачати)

Син імператриці, Костянтин, став імператором Римської Імперії віддав матері належне – вона користувалася його безмежною любов’ю та повагою. Жінка виховала сина у християнських традиціях та роль Костянтина у утвердженні християнства як основою релігії Імперії неоціненна.

Свята протягом усього свого довгого життя допомагала знедоленим, виділяла кошти на будівництво лікарень, церков та монастирів. Дізнавшись, що острів Кіпр атакували змії, вона привезла на острів кілька кішок, які допомогли позбутися гадів.

Свою головну подорож у житті імператриця здійснила у віці 80 років. Подолавши величезні відстані, вона прибула до Палестини, щоб знайти хрест, на якому був розіп’ятий Ісус Христос і Труна Господня. Місія завершилася успішно, було знайдено і хрест, і цвяхи, і табличка з хреста, і Труна.

Дні пам’яті Рівноапостольної Олени Константинопольської за церковним календарем відзначають 19 березня та 3 червня.

читайте також: Привітання з днем ангела Олени.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов