Друкувати
Один із найвищих ангелів. Архангел Михаїл – найголовніший воїн, який протистоїть силам зла.

У Святому Письмі не всі ангели мають власні імена, а лише ті, які мають особливу місію. Їхня справа – стверджувати на Землі Царство Боже. І серед них Архангел Михайло виділяється тим, що називається князем, провідником Небесного Воїнства. Саме тому його називають архістратиг, тобто вождь.

Він є людям тоді, коли без допомоги Сил Небесних люди просто приречені на загибель. Саме в цей безвихідь Господь посилає Ангелів їм на допомогу. В Апокаліпсисі саме Архангел Михайло виступає у ролі головного ватажка у битві проти диявола-дракона. Він перемагає сатану і скидає його з Неба до пекла. Диявол не має жодних шансів проти Архістратига Михайла, тому архангел є особливо шанованим у православ’ї, як захисник і гарант безпеки. Недарма на всіх іконах він зображується з вогненним мечем, у обладунках та рішучим виразом обличчя. Йому невідомі сумніви, він є вершником Волі Божої.

Але не тільки у вигляді воїна можна уявити Архангела Михайла. У Святому Письмі він представляється також як вогненний стовп, який вів ізраїльтян при втечі з Єгипту і переміг у морі незліченні війська фараона.

При пророку Ісаї величезне ассірійське військо тримало в облозі Єрусалим, але було скинуто також Архістратигом, хоча його ім’я прямо не згадується.

Але окрім глобальних подій Архангел Михайло бере участь і у допомозі окремим людям, які звертаються з молитвами безпосередньо до нього. При цьому люди прославляють Небесні Сили і славлять Господа за те, що послав до них помічника та заступника. Таким чином, місія архангела у твердженні віри буває виконана.

Засвідчено велику кількість його чудових явищ нужденним. Пророку Данилові було послано пророцтво про те, що саме Архангел Михаїл стане надійним помічником людству за часів встановлення на землі влади Антихриста.

Саме цьому вищому ангелу приписують багато чудес, що відбулися землі. Так, є думка, що саме він був вогненним стовпом, що був під ізраїльтянами за часів їхньої втечі з царства Єгипетського. У Святому Письмі його називають вождем Господнього воїнства. На іконах він традиційно зображується зі списом чи мечем. Вважається, що саме він знищить диявола.

Дні пам’яті – 19 вересня, 21 листопада.

Читайте також інші розділи по темі святий Михаїл: молитва до Архангела Михаїла, Привітання з днем ангела з Михайлом, Акафіст до архангела Михаїла, Сторінка Архангела Михаїла на вікіпедії.

Рейтинг: 5 - 2 Голосов