Євген Гребінка хронологічна таблиця

Євген Гребінка хронологічна таблиця

Євген Гребінка портрет

Євген Гребінка хронологічна таблиця

ДатаПодія
2 лютого 1812рЄвген Павлович Гребінка народився у сім’ї дрібного поміщика на хуторі Убіжище поблизу Пирятина на Полтавщині.Початкову освіту Гребінка здобув удома від приватних учителів
1825 — 1831Навчався у Ніжинській гімназії вищих наук. У гімназії почав писати вірші
1827Написав драматичний твір для самодіяльного театру «В чужие сани не садись»
1929Почав працювати над перекладом на українську мову поеми Пушкіна «Полтава». Брав участь у виданні рукописних журналів, складених із учнівських творів М.Гоголя, Н.Кукольника, М.Прокоповича, Г.Гребінки
1931На сторінках «Украинского альманаха» в Харкові побачив світ перший друкований твір Гребінки — вірш «Рогдаев пир».Повітове дворянство відрядило Гребінку у званні обер-офіцера у 8-й резервний Малоросійський полк, сформований для придушення польського повстання, але полк з Пирятина не вийшов, і у вересні, після поразки повстанців у Варшаві, Гребінка вийшов у відставку.
1834Гребінка переїздить до Петербурга, де восени вийшла його збірка байок «Малороссийские приказки», працює у комісії духовних училищ.
1836Вийшов переклад поеми Пушкіна «Полтава» українською мовою
з 1837Працює вчителем російської мови у Дворянському полку. Бере участь в організації викупу Т.Шевченка з кріпацтва, збирає твори українською мовою й клопочеться про випуск їх у додатках до журналу «Отечественные записки»
27 квітня 1841Із зібраних для додатків матеріалів укладає альманах «Ластівка».Гребінка допоміг Шевченкові у виданні «Кобзаря»
1842Пише повість «Сеня»
1843Гребінка відвідав Україну, був у Харкові, разом з Шевченком побував у маєтку Т.Волховської в селі Мосівці. Того ж року в журналі «Отечественные записки» надруковано роман «Чайковський» з епіграфами, взятими із Шевченкових творів.
1844Гребінка одружився з Марією Василівною Ростенберг. Того ж року вийшов його роман «Доктор»
1845Познайомився з П.Кулішем, написав нарис «Петербургская сторона»
з 1846Гребінка почав видавати зібрання своїх прозових творів
1847Відкрив своїм коштом у селі Рудці Лубенського повіту на Полтавщині парафіяльне училище для селянських дітей. Того ж року вийшли повість «Заборов» та «Приключения синей ассигнации»
До кінця 1848Він видав вісім томів.
3 грудня 1848Помер Гребінка в Петербурзі. Тіло його перевезли в Убіжище, де й поховали.

Біографії

Посилання

Рейтинг: 5 - 1 Голосов