Василь Голобородько хронологічна таблиця

Василь Голобородько хронологічна таблиця

Василь Голобородько коротка інформація:

Народився7 квітня 1945
Адріанопіль, Перевальський район, Ворошиловградська область, Українська РСР, СРСР
ГромадянствоСРСР, Україна
Національністьукраїнець
Діяльністьавтор, поет, письменник

Василь Голобородько хронологічна таблиця текст

ДатаПодія
7 квітня 1945Народився 7 квітня 1945 року в селі Адріанополі на Луганщині.
1963Закінчив середню школу-інтернат.Перша поетична книжка «Летюче віконце», яка готувалася до друку в одному з київських видавництв, була знищена вже набраною для друку через незгоду автора співробітничати з органами державної безпеки (КГБ) колишнього СРСР.
1964Вступив на українське відділення філологічного факультету Київського університету.
1965Став студентом Донецького педагогічного інституту
1967Був відрахований за наказом ректора з формулюванням: «за дії несумісні зі званням радянського студента». Ці дії полягали в тому, що поширював у Донецькому університеті серед студентів роботу Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація», про що секретар Донецького обкому КПУ доповів у ЦК КПУ в «інформації» від 30 січня 1967.
Літо 1967Була спроба продовжити здобувати вищу освіту в Літературному інституті в Москві, але, попри те, що успішно пройшов творчий конкурс, Голобородька не допустили до вступних іспитів.
1968–1970Перебував на військовій службі в будівельних загонах на Далекому Сході. Після того працював на шахті та в радгоспі в рідному селі.
1970У США (Балтимор) у видавництві «Смолоскип» була надрукована збірка віршів «Летюче віконце». Таке явище було нонсенсом у тогочасній радянській дійсності: раз друкують за кордоном — значить ворог… 1983 року в Югославії була видана антологія світової поезії, яка мала назву «Від Рабіндраната Тагора до Василя Голобородька». Збірник знайомив читачів Європи з предтечами поезії XX століття — По, Геббелем Уїтменом, Фетом, Бодлером, Норвідом, Малларме, Верлениом, Хопкінсом, Лотреамоном, Рембо, Лафаргом, також з творами поетів ХХ-го століття «від Рабіндраната Тагора до Василя Голобородька».
1988В Україні перша збірка поезій «Зелен день» надрукована в київському видавництві.Прийняли до Спілки письменників України.
1990Вийшла друком збірка «Ікар на метеликових крилах»
1991Брав участь в міжнародному фестивалі авторів, який відбувся в Торонто (Канада).
1992Збірка «Калина об Різдві»
1994Поета було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка.
1999Вийшла друком наступна поетична книжка під назвою «Слова у вишиваних сорочках».
2001здобув вищу освіту в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка.
2002В останні роки Василь Голобородько опублікував також кілька розвідок на теми українського фольклору, зокрема «Міфопоетична трансформація українського обряду сватання в українських народних казках»
2010Видавництвом Грані-Т видана збірка дитячих поезій «Віршів повна рукавичка».«Зозуля масло колотить»
2013«Білі кімнатні рослини»
2014Став вимушеним переселенцем. Від середини липня тимчасово проживає в Будинку творчості в м. Ірпінь Київської області.

Біографії

Посилання

Рейтинг: 5 - 1 Голосов