Василь Барка хронологічна таблиця

Василь Барка хронологічна таблиця

Василь Барка портрет

Василь Барка коротка інформація

Ім’я при народженніВасиль Костянтинович Очерет
Народився16 липня 1908
с. Солониця, нині Лубенський район, Полтавська область
Помер11 квітня 2003 (94 роки)
Нью-Йорк, США
ПохованняЦвинтар святого Андрія
ГромадянствоУНР
СРСР
США
Діяльністьписьменник
Alma materКубанський державний університет і Московський педагогічний державний університет
Мова творівукраїнська
Magnum opus«Жовтий князь»
НагородиПремія фундації Антоновичів (1981)

Василь Барка хронологічна таблиця текст

ДатаПодія
16 липня 1908Народився у селі Солониці Лубенського повіту Полтавської губернії (тепер Лубенського району Полтавської області).
Батько відбув звичайну службу в козачих частинах і російсько-японську війну.
1916Батька взяли на російсько-німецьку війну.Він звільнився покаліченим (його з вибуху присипало землею: мав пробиту ногу і зрушений хребет). Лікування електрикою коштувало тоді дорого і забрало гроші з проданого наділу.
Переїхали в місто. Жили в сараї на дворищі купця другої гільдії — в нього батько колись, ставивши хату, купував будівельний матеріал. Батько взяв на виплату хатку на узліссі, за містом. Нас в родині було три брати; всі вчилися в духовному училищі («бурсі»). Не було грошей платити за навчання в гімназії, а в духовному училищі, згідно з давнім привілеєм, діти з «козачого сословія» могли вчитися безкоштовно.
В роки громадянської війниБатько працював спершу як тесляр в артілі «Увечный воин»; потім став брати на обробіток і догляд запущені сади — за третину врожаю
1928Виїхав з України до на Північного Кавказа
1930Збірка віршів «Шляхи».(в Харкові)
1932Збірка віршів «Цехи».Оружився.Син Юрій народився 1933 року восени
Був у Франції, потім переїхав у Америку.
1951Роман «Рай»,виданий в Америці
1963«Жовтий князь»
1968«Вершник неба».Переклав Шекспірового «Короля Ліра»
Його літературна спадщина, крім рукописів, які з великим трудом вдалось зберегти і примістити в УВАН в Нью-Йорку, це понад 20 книг поезій, романів, повістей, есеїв, перекладів, літературної критики. В місті Рівному, у видавництві «Діва» в 1998 році появилась книга «Портрет», автором якої є письменник Микола Вірний-Француженко. Це велика, солідна праця, в якій подано біографію Василя Барки, перелік його творів та їх оцінку літературознавцями.
Творчості Василя Барки притаманна глибока християнська релігійність, часті посилання на Біблію, для видання якої він присвятив багато праці. Йому завдячуємо мовну редакцію, літературне опрацювання «Об’явлення» («Апокаліпси») на підставі давньо-грецьких джерел. Це найповніше ілюстроване видання, що появилось в 1963 році в Римі. У поезії Василя Барки часто знаходимо біблійні мотиви, які у високомистецькій формі віддзеркалюють події з історії українського народу, зокрема його трагедію під час Великого голоду
11 квітня 2003Василь Барка останні три роки хворів, розбитий паралічем, немічний, втративши сили з надмірної праці. Самітній, в старечому домі, серед чужого оточення помер, як нуждар і каліка. Він любив оселю «Верховина», власність Українського Братського Союзу, де серед гірської природи прожив 32 роки, де написав більшість своїх творів.

Біографії

Посилання

Рейтинг: 5 - 1 Голосов