Друкувати
Свята Ніна народилася наприкінці другого століття в Каппадокії в сім’ї глибоко віруючих людей, які були родичами святого Георгія. Її дядько був єрусалимським патріархом, а батько, що носив ім’я Завулон, попрощавшись із сім’єю, прийняв чернецтво і вирішив стати пустельником, після чого сліди його загубилися. Мати святої також прийняла духовний сан з благословення патріарха.

Свята рівноапостольна Ніна просвітителька Грузії

Ікона святої Ніни

Ікона святої Ніни картинка (скачати).

Виховання дівчинки було доручено благочестивій Ніанфорі, яка вчила Ніну, розповідала їй про життя святих та Божу матір. Одного разу юну Ніну відвідало бачення, в якому Богородиця просила її йти до Іверії (Грузії) та відшукати хітон Спасителя, який прихований у гробниці святої Сидонії.

Свідченням цієї події був хрест у руках дівчини, з яким вона не розлучалася аж до смерті. Хрест був зроблений із виноградної лози, що виросла в Іверії. Незабаром їй справді довелося тікати до Іверії разом з іншими дівчатами-християнками, рятуючись від переслідувань жорстокого імператора-язичника Діоклетіана.

В Іверії дівчина оселилася у бідній хатині, яку надала їй сім’я царського садівника. У цей притулок приходили бідні та знедолені, хворі та страждаючі. Свята допомагала кожному, прославилася на всю Іверію своїми чудовими зціленнями. Понад тридцять років просвітителька Іверії свята Ніна трудилася в милосерді та цілительстві.

Головною справою святої була невпинна проповідь християнського вчення. Багато людей повірили їй і прийняли хрещення. Завдяки молитвам святої в Грузії було збудовано перший християнський храм, після чого християнство прийняла вся Іверія. Через кілька років Ніна продовжила свою проповідь християнства в Кахетії, християнство прийняла цариця Кахетії та тисячі її підданих. Тут же, у Кахетії, свята померла, її мощі перебувають у місцевому жіночому монастирі.

Пам’ять святої рівноапостольної Ніни Грузинської відзначається 27 січня.

Читайте також: привітання з днем Ніни.

Рейтинг: 5 - 1 Голосов