Виховання дівчинки було доручено благочестивій Ніанфорі, яка вчила Ніну, розповідала їй про життя святих та Божу матір. Одного разу юну Ніну відвідало бачення, в якому Богородиця просила її йти до Іверії (Грузії) та відшукати хітон Спасителя, який прихований у гробниці святої Сидонії.
Свідченням цієї події був хрест у руках дівчини, з яким вона не розлучалася аж до смерті. Хрест був зроблений із виноградної лози, що виросла в Іверії. Незабаром їй справді довелося тікати до Іверії разом з іншими дівчатами-християнками, рятуючись від переслідувань жорстокого імператора-язичника Діоклетіана.
В Іверії дівчина оселилася у бідній хатині, яку надала їй сім’я царського садівника. У цей притулок приходили бідні та знедолені, хворі та страждаючі. Свята допомагала кожному, прославилася на всю Іверію своїми чудовими зціленнями. Понад тридцять років просвітителька Іверії свята Ніна трудилася в милосерді та цілительстві.
Головною справою святої була невпинна проповідь християнського вчення. Багато людей повірили їй і прийняли хрещення. Завдяки молитвам святої в Грузії було збудовано перший християнський храм, після чого християнство прийняла вся Іверія. Через кілька років Ніна продовжила свою проповідь християнства в Кахетії, християнство прийняла цариця Кахетії та тисячі її підданих. Тут же, у Кахетії, свята померла, її мощі перебувають у місцевому жіночому монастирі.
Пам’ять святої рівноапостольної Ніни Грузинської відзначається 27 січня.
Читайте також: привітання з днем Ніни.