Друкувати
Геть знервований, ледве стримуючи роздратування, Ларивон Пересядько вбіг до кабінету начальника «Рем-побуттари» товариша Свирбичєнка. Таким свого завжди розважливого заступника Свирбиченко ніколи не бачив. І не хотів бачити.

Пересядько знав, як цінує Семен Кирикович спокій, ділову, зосереджену на великих проблемах, атмосферу. Знав, але цього разу вирішив знехтувати суворими вимо­гами керівництва. Ризикував наразитися на незадоволення начальника. І наразився.

—  Чого це ти вдираєшся до мого кабінету, немов за
тобою собаки женуться?! — висловився рішуче й недвозначно Семен Кирикович.

Порссядька ця недвозначність до тями не привела. Продовжував нервово пирхати. Потрібні слова, які б хоч що-небудь пояснили, булькотіли в горлянці. Тільки рукою тицяв у бік щільно причинених дверей кабінету.

—    Вони… вони,— спромігся нарешті хоч щось вичавити із себе знервований Свирбиченків заступник.— Вони під­сумки змагання, бачте, вирішили підбити…

—    Ну то й що? Підсумки завжди треба підбивати. А зма­гання — тим паче,— напутив Пересядька його начальник.

—    А я хіба проти?! — аж зойкнув Ларивон Леонідо­вич.— Я хіба що?.. А вони кажуть що?.. Рогачівського їм, бачте, забаглося відзначити! Рогачівський, бачте, у них переможець! А що він такого зробив, ваш Рогачівський?! Що він такого зробив? Кажуть, на роботу не запізнюється, папери вчасно й кваліфіковано готує, відвідувачі на нього не скаржаться, у відрядженнях часто буває, розробив самотужки десять раціоналізаторських пропозицій. «Оце і все?!» — я їх питаю.

—    А хіба цього мало? — виявив недоречну цікавість Свирбиченко, та, вгледівши скривлене несправедливою образою обличчя свого заступника, одразу виправився: — Може, є в тебе ліпша кандидатура? То ти б назвав.

 

—    Є. Чого ж їй не бути,— негайно відгукнувся Пере­сядько.— І я назвав: — Степан Прибилюк.

Прибилюк, Прибилюк,— Свирбиченко морщив своє невисоке чоло, намагаючись щось пригадати.— Чи не той цс Прибилюк, який двічі у витверезнику побував?

—    Той самий.

—    М-да,— якось невпевнено зреагував на це повідом­лення Семен Кирикович.

—    Але ж він дав слово, що зав’язує з горілкою. Раз і назавжди. Пам’ятаєте, на загальних зборах дав слово, що не литиме у робочий час. Дав слово і вже два з полови­ною дні тримає. Ви б подивилися, чого це коштує бідоласі! Людину підтримати треба. Морально й матеріально. А вони Рогачівського вперед пхають, Рогачівського, який ніколи не пив і нити не збирається.

—    Однак…— знову Свирбиченко виявив якусь дивну невпевненість.

—    Скажете, трудову дисципліну порушує? — випередив начальника Ларивон Пересядько.— Ну, піде людина на якусь годину або на дві раніше з роботи. Так її треба розу­міти. Увесь день мучиться з незвички, нервує, що не встиг­не добігти до найближчого магазину. І знову ж таки: якщо він раніше йде з роботи, то вранці обов’язково пізніше й приходить.

—  Справді? здивувався Семен Кирикович і спробував щось подумки підрахувати. Ну, якщо він потім пізніше приходить, тоді зовсім інша справа.

От і я кажу. А вони мені Рогачівського в очі тичуть. Та я десяток Рогачівських на одного Прибилюка не про­міняю. Отже, будемо вважати, дорогий Семене Кириковичу, що ми з вами домовилися.

Про що? — не зрозумів свого заступника Свирби­ченко.

Прибилюка відзначаємо премією за мужність, вияв­лену и боротьбі з алкоголізмом і за поведінку, яка сприяє…

Чому саме сприяє? — Свирбиченко сьогодні не всти­гав за стрімким летом думок Ларивона Леонідовича.

Всьому сприяє,— Пересядько вже майже заспокоївся і  стояв на своєму несхитно.— А Рогачівському можна було б і вказати.

На що?

Вказати на те, що він власним прикладом нічого не  підтверджує.

–  Але ж він не вживає міцних напоїв. Ти сам казав.

Казав і кажу:  не вживаєш, так почекай, не пнися

вперед. А ми тим часом інших, достойніших, і відзначимо,

і підтримаємо.

Рейтинг