Микола Гоголь хронологічна таблиця

Микола Гоголь хронологічна таблиця

Микола Гоголь портрет

Микола Гоголь коротка інформація:

Ім’я при народженніМикола Васильович Яновський
рос. Николай Васильевич Яновский
ПсевдоПасічник Рудий Панько; Рудий Панько; В. Алов; П. Глечик; Н. Г.; ОООО; Г. Янов; N. N.
Народився20 березня (1 квітня) 1809
Сорочинці, Миргородський повіт, Полтавська губернія, Російська імперія
Помер21 лютого (4 березня) 1852
Москва, Російська імперія
Поховання
Новодівичий цвинтар і Данилів монастир :
ГромадянствоРосійська імперія
Національністьукраїнець
Діяльністьписьменник
драматург
прозаїк
Сфера роботипроза
Alma materСанкт-Петербурзький державний університет
Мова творівросійська та українська (меншою мірою)
Роки активності1827 — 1852
Жанрдрама і проза

Микола Гоголь хронологічна таблиця текст

ДатаПодія
20 березня 1809Микола Васильович Гоголь народився в містечку Великі Сорочинці Полтавської губернії.
1818–1819Навчався в Полтавському повітовому училищі.
1821–1828Навчався у Ніжинській гімназії вищих наук, де вперше виступив на сцені гімназійного театру як актор і режисер-постановник вистав «Едіп в Афінах», «Урок дочкам», «Лукавін» та багатьох інших. Майстерно зіграв роль Простакової у виставі «Недоросль».
1828Гоголь поїхав до Петербургу. Матеріальна незабезпеченість примусила його поступити на службу чиновником Департаменту уділів.
1829Він опублікував свій перший твір — поему «Ганс Кюхельгартен». Того ж року в журналі «Отечественные записки» з’явилася повість «Басаврюк, або Вечір проти Івана Купала», перша з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки». Ці твори були романтичної спрямованості, підкріплені грунтовними знання усної народної творчості.
1833Гоголь клопочеться про місце професора історії в Київському університеті св. Володимира. Спонукала до цього, зокрема, й дружба з Михайлом Максимовичем, професором-земляком, етнографом, фольклористом, істориком, ботаніком, майбутнім ректором цього ж університету.
1835Займає кафедру історії у Санкт-Петербурзькому Імператорському університеті, але через короткий час змушений полишити професорську діяльність. Книги «Арабески», «Миргород»
1836Соціальна комедія «Ревізор»
1842«Мертві душі»
1848Гоголь повернувся до Росії, посилено працював над другим томом «Мертвих душ», але (за відомою в СРСР версією) незадовго перед смертю спалив рукопис.
21 лютого 1852Помер у віці 42 років у Москві. Ввечері він впав у безпам’ятство, а на ранок помер. Опис майна Гоголя показав, що після нього залишилося особистих речей на суму 43 рублі 88 копійок. Предмети, що потрапили в опис, були обносками і свідчили про повну байдужість письменника до свого зовнішнього вигляду в останні місяці його життя. У той же час на руках у С. П. Шевирьова залишалися дві з гаком тисячі рублів, переданих Гоголем на благодійні цілі нужденним студентам Московського університету. Ці гроші Гоголь не вважав своїми, і Шевирьов не став їх повертати спадкоємцям письменника

Біографії

Посилання

Рейтинг: 5 - 1 Голосов