Микола Гоголь хронологічна таблиця

Микола Гоголь хронологічна таблиця

Микола Гоголь портрет

Микола Гоголь коротка інформація:

Ім’я при народженні Микола Васильович Яновський
рос. Николай Васильевич Яновский
Псевдо Пасічник Рудий Панько; Рудий Панько; В. Алов; П. Глечик; Н. Г.; ОООО; Г. Янов; N. N.
Народився 20 березня (1 квітня) 1809
Сорочинці, Миргородський повіт, Полтавська губернія, Російська імперія
Помер 21 лютого (4 березня) 1852
Москва, Російська імперія
Поховання
Новодівичий цвинтар і Данилів монастир :
Громадянство Російська імперія
Національність українець
Діяльність письменник
драматург
прозаїк
Сфера роботи проза
Alma mater Санкт-Петербурзький державний університет
Мова творів російська та українська (меншою мірою)
Роки активності 1827 — 1852
Жанр драма і проза

Микола Гоголь хронологічна таблиця текст

Дата Подія
20 березня 1809 Микола Васильович Гоголь народився в містечку Великі Сорочинці Полтавської губернії.
1818–1819 Навчався в Полтавському повітовому училищі.
1821–1828 Навчався у Ніжинській гімназії вищих наук, де вперше виступив на сцені гімназійного театру як актор і режисер-постановник вистав «Едіп в Афінах», «Урок дочкам», «Лукавін» та багатьох інших. Майстерно зіграв роль Простакової у виставі «Недоросль».
1828 Гоголь поїхав до Петербургу. Матеріальна незабезпеченість примусила його поступити на службу чиновником Департаменту уділів.
1829 Він опублікував свій перший твір — поему «Ганс Кюхельгартен». Того ж року в журналі «Отечественные записки» з’явилася повість «Басаврюк, або Вечір проти Івана Купала», перша з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки». Ці твори були романтичної спрямованості, підкріплені грунтовними знання усної народної творчості.
1833 Гоголь клопочеться про місце професора історії в Київському університеті св. Володимира. Спонукала до цього, зокрема, й дружба з Михайлом Максимовичем, професором-земляком, етнографом, фольклористом, істориком, ботаніком, майбутнім ректором цього ж університету.
1835 Займає кафедру історії у Санкт-Петербурзькому Імператорському університеті, але через короткий час змушений полишити професорську діяльність. Книги «Арабески», «Миргород»
1836 Соціальна комедія «Ревізор»
1842 «Мертві душі»
1848 Гоголь повернувся до Росії, посилено працював над другим томом «Мертвих душ», але (за відомою в СРСР версією) незадовго перед смертю спалив рукопис.
21 лютого 1852 Помер у віці 42 років у Москві. Ввечері він впав у безпам’ятство, а на ранок помер. Опис майна Гоголя показав, що після нього залишилося особистих речей на суму 43 рублі 88 копійок. Предмети, що потрапили в опис, були обносками і свідчили про повну байдужість письменника до свого зовнішнього вигляду в останні місяці його життя. У той же час на руках у С. П. Шевирьова залишалися дві з гаком тисячі рублів, переданих Гоголем на благодійні цілі нужденним студентам Московського університету. Ці гроші Гоголь не вважав своїми, і Шевирьов не став їх повертати спадкоємцям письменника

Біографії

Посилання

Рейтинг: 5 - 121 Голосов