Марко Вовчок хронологічна таблиця

Марко Вовчок хронологічна таблиця
Марко Вовчок коротка інформація:

Ім’я при народженніМарія Олександрівна Вілінська
ПсевдоМарко Вовчок, Я. Канонин, Украинка
Народилася22 грудня 1833
Єкатерининське, Єлецький район
Померла28 липня (10 серпня) 1907
Нальчик, Терська область,
Російська імперія
ПохованняНальчик
ПідданствоРосійська імперія
Національністьукраїнка
Діяльністьпрозаїк, перекладачка
Мова творівукраїнська
російська
французька
Напрямокреалізм
Жанрпроза
Magnum opusзбірка «Народні оповідання»
повість Маруся (1871)
РідВілінські
Брати, сестриВілінський Дмитро Олександровичd
У шлюбі зОпанас Маркович
Михайло Лобач-Жученко
ДітиМаркович Богдан Опанасович
НагородиМонтіонівська премія (1879)

Марко Вовчок хронологічна таблиця текст

ДатаПодія
22 грудня 1833Народилася в маєтку Єкатерининське Єлецького повіту Орловської губернії у збіднілій дворянській сім’ї. Виховувалася в приватному пансіоні в Харкові
1851 — 1858Проживаючи у Чернігові, Києві, Немирові на Вінниччині, Марія Олександрівна досконало вивчила життя, культуру, мову українського народу.
1859Збірка «Народні оповідання».Потрапляє в коло таких літераторів, як Т. Шевченко, І. Тургенєв, М. Некрасов, О. Плещеєв, О. Писемський, польський поет і драматург Едуард Желіговський. По-дружньому прийняв письменницю також гурток українських культурних діячів у Петербурзі, зокрема колишні кирило-мефодіївці Василь Білозерський, Микола Костомаров, а також Пантелеймон Куліш, який ще до того редагував і видавав її твори.
1859-1861соціальна повість „Інститутка“,оповідання „Два сини“
1859 — 1867Під час перебування за кордоном (Німеччина, Швейцарія, Італія і переважно Франція) Марко Вовчок зустрічається з Д. Менделєєвим, О. Бородіним, І. Сєченовим. За сприяння І. Тургенєва відбулося її знайомство з О. Герценом, Л. Толстим, Жулем Верном.
1862 — 1863Повість-казка “Кармелюк”
1867 — 1878Найяскравіше виявився талант письменниці як російського романіста. Нею створено або завершено російські романи “Живая душа”, “Записки причетника”, “В глуши”, а також повісті “Теплое гнездышко”, “Сельская идиллия” (опубліковані в “Отечественных записках”), перекладено російською мовою багато творів з французької, англійської, німецької, польської літератур, зокрема п’ятнадцять романів Жюля Верна. Виступає Марко Вовчок і як критик (цикл “Мрачные картины”), редактор петербурзького журналу “Переводы лучших иностранных писателей” (до участі в журналі вона залучає багато жінок-перекладачок).
Марко Вовчок збагатила українську літературу жанрами соціально-проблемного оповідання (“Козачка”, “Одарка”, “Горпина”, “Ледащиця”, “Два сини”), баладного оповідання (“Чари”, “Максим Гримач”, “Данило Гурч”), психологічного оповідання й повісті (“Павло Чорнокрил”, “Три долі”), соціальної казки (“Дев’ять братів і десята сестриця Галя”), художнього нарису (“Листи з Парижа”).
1869 — 1870„Записки причетника”
1876 — 1899„Отдых в деревне“
10 серпня 1907Померла у віці 73 років у м. Нальчик.

Біографії

Посилання

Рейтинг: 5 - 1 Голосов