Головною метою будь-якого сервісу повітряних тривог є своєчасне інформування користувачів про загрозу, що насувається у вигляді артилерійських обстрілів, стихійних лих, техногенних катастроф. Тому безпека людей безпосередньо залежить від того, наскільки якісно і швидко функціонує той чи інший ресурс. Пропонуємо огляд найпопулярніших сервісів карта повітряних тривог України щоб дізнатися де зараз повітряна тривога.
Карти повітряних тривог України
- Офіційна мапа повітряних тривог
- Мапа повітряних тривог від сервісу alerts
- Ємапа повітряних тривог
- повітряна тривога сайт alarmmap
- Повитряна тривога від kopiyka
- Види сигналів сирен, що робити при тривозі
Офіційна карта повітряних тривог України
Сервіс map.ukrainealarm.com має простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для позначення областей повітряних тривог.
- Сірим кольором позначаються області, в яких відсутня загроза
- Червоним позначені регіони, в яких на даний момент увімкнена повітряна тривога
- Помаранчевий колір сигналізує про загрозу артилерійських обстрілів.
Для зручності користувачів на сервісі “Офіційна карта повітряних тривог України” доступні такі функції:
- Перегляд статистики повітряних тривог по всіх областях України за день, останній тиждень і весь час.
- Можливість перемикання тем (темна та світла)
- Виведення числа активних користувачів сайту
Крім цього, команда розробників сервісу пропонує своїм користувачам скачати додаток повітряна тривога для android та ios, застосунок повітряна тривога можна завантажити за посиланням ukrainealarm.com, за допомогою якого ви зможете миттєво отримувати сповіщення про загрозу, що насувається.
Переваги цієї програми полягають у тому, що вона не вимагає реєстрації і здатна сповіщати не тільки про повітряні тривоги, а й про хімічні, техногенні та інші небезпеки, навіть якщо гаджет користувача переведений у беззвучний режим.
Алгоритм роботи програми наступний:
- Встановіть додаток та надайте програмі усі необхідні дозволи.
- Виберіть регіон, в якому бажаєте отримувати інформацію про тривогу
- Отримуйте миттєві сповіщення про початок та закінчення загрози.
На основі цієї програми фахівцями команди-розробника було також створене програмне забезпечення для операційної системи Windows, за допомогою якого легко отримувати всю перелічену вище інформацію на персональний комп’ютер або ноутбук поисилання на програми також доступні на сайті.
Карта повітряних тривог alerts.in.ua
Ідея створення даного сервісу з’явилась практично відразу після початку війни. Інтерфейс даного сайту – це карта України, на якій в режимі online підсвічуються області, в яких оголошено небезпеку.
Серед видів загроз, що аналізує сервіс, слід виділити наступні:
- Повітряна тривога
- Загроза артилерійських обстрілів
- Загроза ближніх боїв
- Хімічна небезпека
- Радіаційна небезпека
Оновлення сервісу відбувається в автоматичному режимі кожні 15 секунд, при цьому червоним кольором підсвічуються регіони, в яких оголошено повітряну тривогу, а бежевим позначаються безпечні регіони країни.
Цей сайт найкращий з огляду аналізу повітряних тривог. Так, перейшовши по вкладці “Список тривог”, можна переглянути перелік регіонів, в яких активна повітряна тривога, уточнити тип загрози з детальним її описом і отримати інформацію про джерела оповіщення. Крім цього, можна промоніторити час та тривалість останніх тривог у окремих регіонах України та областях.
Перейшовши на окрему вкладку з годинником, можна переглянути всю інформацію щодо тривалості повітряних тривог по областях за сьогодні, вчора, за тиждень, за місяць, за весь час війни, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Вкладка статистики карта тривог по Україні дозволяє користувачеві уточнити інформацію про погодинну кількість тривог протягом доби, кількість тривог за тривалістю, кількість тривог по днях місяця, кількість тривог по областях та інше. Також на даному сервісі можна переглянути всю історію повітряних тривог у всіх регіонах країни.
Карта повітряних тривог зараз від alerts.in.ua має різноманітні налаштування користувача. Тут можна обрати одну з запропонованих тем, налаштувати відображення та деталізацію карти, вибрати бажані джерела інформації, змінити мовні параметри, налаштувати режим оновлення та багато іншого.
Є мапа повітряних тривог України
Ємапа повітряних тривог України (vadimklimenko.com) є простим у використанні сервісом з мінімалістичним дизайном – відображена повна карта України з поділом по областях. Оновлення на цьому порталі відбуваються кожні 15 секунд, і у разі виникнення небезпеки повітряної тривоги в будь-якій області – вона забарвлюється в помаранчевий колір.
При наведенні курсору миші на будь-яку з областей можна отримати актуальну інформацію про початок або закінчення повітряної тривоги в регіоні.
Також можна ввімкнути опцію сповіщення, щоб сервіс сповіщав користувача про початок або закінчення повітряної тривоги в режимі реального часу.
Онлайн карта повітряних тревог в Україні alarmmap.online
Цей сервіс є розробкою українського підрозділу компанії AgroPrep Inc (США). Загалом проєкт є деталізованою географічною картою, на якій за допомогою фарбування у певні кольори відображаються області підвищеної небезпеки.
Умовні позначення на мапі:
- Помаранчевий колір – посилена увага
- Рожевий колір – повітряна тривога у громаді чи місті
- Червоний колір – повітряна тривога в області чи районі
- Зелений колір – хімічна небезпека
Статистика на даному сервісі дозволяє переглянути детальну інформацію про тривоги (їх кількість, тривалість, тип загроз) по всіх областях нашої країни.
Персональні налаштування дозволяють вибрати візуальний стиль карти та відзначити регіон, в якому вам потрібно проводити аналіз. У разі виникнення небезпеки в цьому регіоні ви будете проінформовані персональним повідомленням на карті.
Серед типів небезпек, про які може інформувати цей сервіс, слід виділити:
- Повітряна тривога
- Рекомендована евакуація
- Військові дії
- Тимчасова окупація
- Оточення (блокування)
Для шанувальників аналізу сервіс alarmmap.online пропонує перегляд інформації про виникнення небезпек протягом доби погодинно. Це дозволить візуально побачити всі зміни, які відбувалися у нашій країні протягом останньої доби.
Карта повітряних тревог kopiyka.org
Є незалежним сервісом, призначеним для перегляду повітряних тривог в Україні в режимі реального часу. Він відрізняється мінімалістичним дизайном та інформує користувача про повітряну тривогу шляхом кольорового фарбування відповідного регіону.
- Сірий колір – тривога відсутня
- Червоний колір – оголошено повітряну тривогу
- Білий колір – відсутня інформація
Для зручності користувачів, сайт kopiyka.org пропонує можливість вибору областей, для яких має звучати сирена під час повітряної тривоги.
Зрештою, будь-який сервіс “мапа тривог україни ” є невід’ємним інструментом у забезпеченні безпеки громадян України. Завдяки постійному вдосконаленню технологій та обміну інформацією всі вищеперелічені системи стали ефективним засобом виявлення та запобігання потенційним загрозам. Тому не ігноруйте попередження про небезпеки та бережіть себе та своїх близьких!
Почули сирену повітряної тривоги? Як зрозуміти, що сталося
Після 24 лютого 2022 року сирени повітряної тривоги стали звичайним явищем у житті українців. Однак багато людей і досі не розуміють, навіщо вони включаються і які види сигналів існують.
Види сигналів сирен:
- Попереджувальна сирена – один постійний рівномірний гудок тривалістю 7 секунд. У цьому випадку необхідно увімкнути радіо або телевізор та прослухати подальші інструкції.
- Сигнал загальної тривоги – довгий звук, який наростає і спадає, триває щонайменше одну хвилину і повторюється 2-3 рази. До цьогу типу сигналу односиться повітряна тривога.
- Сигнал хімічної небезпеки – звук церковних дзвонів.
- Сигнал радіаційної небезпеки – дзвін набату.
- Сигнал евакуації із міста – звучить як гудок поїзда. Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.
- Сигнал скасування тривоги – короткий п’ятисекундний сигнал, який лунає після загальної тривоги.
Алгоритм дій при повітряній тривозі
Багато українців вже звикли жити в умовах війни та повністю ігнорують сигнали повітряної тривоги. Робити це категорично не можна, тому що від ваших дій залежить не лише ваша власна безпека, а й доля близьких вам людей.
Тому якщо ви почули сигнал повітряної тривоги – слідуйте наступному алгоритму:
- Прямуйте до найближчого укриття (бажано взнати про його місцезнаходження заздалегідь).
- За відсутності укриття, перейдіть до приміщення без вікон та застосовуйте правило “двох стін”
- Увімкніть радіо або ТБ, щоб отримати актуальну інформацію про причини увімкнення тривоги. Також подібну інформацію можна отримати на спеціалізованих інтернет-сервісах “Мапа повітряна тривога”.
- Виконайте всі озвучені рекомендації та по можливості проінформуйте про небезпеку сусідів, родичів чи знайомих.
- Повертайтеся до звичайних справ тільки після завершення повітряної тривоги.
У ситуації, якщо повітряна тривога застала вас на вулиці, слід відразу ж прямувати в найближче укриття, в якості якого можуть виступати підземні переходи, станції метро, підземні паркінги. За відсутності укриттів прямуйте в лісосмугу і вкрийтеся серед дерев, чи сховайтеся в ямі або насипному яру.
Якщо сигнал повітряної тривоги почав лунати, коли ви знаходитесь в громадському транспорті, то у такому разі залиште транспорт на найближчій зупинці, прослухайте вказівки водія та перейдіть до найближчого укриття.
Якщо повітряна тривога застала вас удома, то в першу чергу відключіть електрику, воду та газ, візьміть із собою особисті документи, суху їжу та воду, ліхтарик, повербанк, свисток, щільно закрийте вікна та перейдіть в укриття, не використовуючи ліфт.
У будь якому випадку, не нервуйтеся, залишайтеся спокійним і дійте відповідно до інструкцій, щоб забезпечити безпеку собі та оточуючим.
Карта повітряних тривог на даний час доступна по всій території України, у всіх містах: Київ, Львів, Житомир, Тернопіль, Закарпаття, Вінниця, Чернівці, Рівне, Хмельницький, Харьків, Одеса, Херсон, Запоріжжя, Ужгород, Кропивницький, Черкаси, Суми, Полатава, Миколаїв, Дніпро, Луцьк, Івано франківськ, Чернігів, Донецьк, Лаганськ, Крим та інших включно.