Друкувати
Володя Майстренко пішов влаштовуватися на роботу в школу після закінчення педагогічного вузу. Йому сказали, що вакансій зараз немає, проте є одне місце в ліцеї для дітей «нових» українців. Зітхнувши, Володя погодився і пішов за вказаною адресою. Бачить, а там красуються модерні хороми з металевими брамами, телекамерами на височенних огорожах, «параболи» на даху, «мерси» на стоянках, охорона зі зброєю ходить…

 

Провели учителя до директора, і той йому каже:

 

— От вельми добре, нам дуже потрібні вчителі з історії — цей предмет надто затребуваний братвою. Значить так, Володимире Павловичу, ідіть по класах, послухайте, як там інші вчителі проводять заняття, а потім підете на свій урок.

 

Володя погодився, зайшов у найближчий клас. Там ішов урок геометрії. Сувора вчителька розповідала:

 

— Братва, розмова буде короткою. Жив у Стародавній Греції чувак на прізвисько Піфагор, ходив зовсім без штанів. Одного разу пошив собі із клаптів матерії штани, однак холоші дивилися в різні боки. Звідси Піфагор зробив відкриття: Піфагорові штани у всі сторони однакової довжини.

 

Володя вискочив, мов ошпарений, із класу і направився до іншого. У ньому проводився урок географії.

 

Дебелий учитель, закинувши ноги на стіл, говорив:

 

—Нєт, пацани, Туретччіна вам нє по кайфу — там стрьом адин, туди не стоїть єздіть. Лучше Кіпр — вот там настоящіє братєльнікі колоду забівают. А штоб ві зналі, остров Кіпр знаходітся у великой, как єто, калюже, тоєсть, луже, каторая носіть назву Срєднеземне море.

 

Ошелешений Володя зі здивуванням переходить ще в один клас на урок хімії і там слухає, як потрібно проводити досліди:

 

— Берете це фуфло, що називається мідним купоросом, змішуєте з цією туфтою, котра відома вам як вода…

 

Не витримавши, випускник вузу полишив урок і вбіг до кабінету директора:

 

— Чому ви тут учите дітей?! — закричав. — Це не педагогічно!

 

А директор у відповідь:

 

— Тут учителі отримують по кілька тисяч баксів у місяць і викладають уроки так, аби було зрозуміло нормальним продвинутим дітям. Якщо вам потрібна школа для лохів, то це на сусідній вулиці.

 

Молодий учитель важко зітхнув і погодився залишитися.

 

Заходить у клас, дивиться на дітей і починає викладати свій предмет:

 

— Загалом так, пацани: кілька сотень літ тому польська організована злочинність вельми дошкуляла Україні. Однак місцева козацька братва на сходці вибрала авторитета — Богдана Хмельницького і разом із ним забила стрілку з польськими панами. І погнала їх через усю Україну аж до Берестечка…

Рейтинг