29 серпня православні християни відзначають Третій Спас, який завершує цикл із трьох Спасів. Його називають Горіховий Спас або Хлібний Спас, оскільки цього дня заведено освячувати в храмах горіхи і хліб. На цій сторінці ми зібрали привітання на горіховий спас картинки і листівки українською мовою.
Коли горіховий спас у 2024 році
Горіховий Спас відзначається 29 серпня 2024 року (вівторок), наступного дня після Успіння Пресвятої Богородиці. Свято присвячене перенесенню Нерукотворного образу Ісуса Христа з Едесси до Константинополя. Йдеться про рушник, яким Син Божий витер обличчя після вмивання. На ньому залишився лик Ісуса Христа, і він вважається давньою реліквією. У зв’язку з цією легендою Третій Спас ще називають Спасом на рушнику, Полотняним або Полотняним Спасом, а також Нерукотворним Спасом.
У Біблії описано історію царя Агаря з Едесси, який був тяжко хворий, і дивом зцілився, завдяки святині. Імператор увірував після цього в християнство і став поширювати віру.
Цікаво, що цей образ Ісуса Христа, який залишився на полотні, вважається першою іконою Сина Божого. Сьогодні ця реліквія перебуває у Ватикані.
Привітання з горіховим спасом картинки і листівки скачати українською (листівки з горіховим спасом, побажання на Горіховий Спас, Хлібний Спас)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
(скачати картинку), (скачати HD)
Традиції свята Горіховий Спас
Сьогодні всі віряни відвідують храми і святять у них горіхи, хліб, яблука, виноград і мед. Ще в церквах здавна заведено святити спеціальні букети з квітів, які весь рік охоронятимуть вас і слугуватимуть оберегом вашому дому. Також цього дня заведено збирати горіхи і робити з них заготовки на зиму. Наші предки на Горіховий Спас випікали хліб. Ця традиція популярна і сьогодні.
Святкували Горіховий Спас уже не з таким розмахом, як Яблучний і Медовий. Літо закінчувалося, починалися холоди. І люди намагалися якнайшвидше заготовити їжу у своїх коморах. Насамперед з полів прибирали жито і пшеницю. А господині ткали полотна, щоб забезпечити свої сім’ї одягом. В обід ішли до церкви, щоб освятити хліб і пироги з нового зерна.
Сьогодні заведено накривати святкові столи, куди можна поставити свіжоспечений хліб, а також фрукти і горіхи, попередньо освячені в храмах. Можна приготувати страви за досить простими рецептами і пригостити ними близьких людей. Наприклад, хліб із горіхами та насінням або горіхові колечка.
Наші предки весело відзначали Горіховий Спас і багато їхніх цікавих традицій збереглися і до наших днів. Сьогодні господині пекли перший хліб із нового врожаю зернових і додавали до нього горіхи. Подавати прийнято було настоянку на основі волоських горіхів, а також хліб і пироги.
Також цього дня було прийнято влаштовувати ярмарки та масові гуляння. На ярмарках зазвичай торгували полотнами і полотнами. Також можна було купити овочі та фрукти. Якщо цього дня нічого не придбати на ярмарку – це було поганою прикметою. Тому багато хто намагався купити хоч щось. Цей переказ і подарував ще одну назву святу, його також називають Полотняним Спасом.
За старих часів Хлібний Спас вважався святом врожаю, адже в цей час зазвичай завершували збирати горіхи і зерно. З полів прибирали жито і пшеницю. Також сьогодні господині ткали полотна, щоб забезпечити свої сім’ї одягом на рік вперед.
Ще одна традиція сьогодні, якої дотримувалися наші пращури – чистити підземні джерела та криниці. Так вони готувалися до осені та зими. А ще ходили до лазень і били один одного спеціальними віниками з ліщини, який за повір’ями захищає від хвороб і пристріту.
Ну і закінчували день миттям у лазні. Люди робили віники з ліщини, який, як вірили, захищав їх від хвороб і пристріту.
Прикмети на Горіховий Спас
- Якщо журавлі полетіли на південь – Покров (14 жовтня) буде морозним.
- Почався дощ із грозою – осінь очікується теплою.
- Якщо багато горіхів цього року, то буде багато хліба наступного року.
- Під час збирання горіхів попався плід із черв’яком – чекати біди.
- Щоб відвести від себе порчу, потрібно було з’їсти перший горіх самому, а другий віддати першій-ліпшій людині.
- Зірвеш перший горіх, і яким він на смак буде, таким і наступний рік буде: стиглий горіх – чекай на велике кохання і добрі звістки, нестиглий – скоро з’являться важливі новини, гнилий – до великої біди, а гіркий – до проблем.
Тут зібрані привітання з горіховим спасом картинки з такими написами і темами:
- горіховий спас
- горіховий спас картинки
- привітання з горіховим спасом
- картинки з горіховим спасом
- з горіховим спасом
- з горіховим спасом картинки
- з горіховим та хлібним спасом
- листівка з горіховим спасом
- листівки з горіховим спасом
- побажання з горіховим спасом
Завантажуйте прикольні привітання з горіховим спасом в картинках і листівках безкоштовно на телефон чи комп’ютер та відправляйте картинки з горіховим та хлібним спасом в смс, месенджери та соціальні мережі, такі як: Instagram, Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp та інші і ваші рідні та близькі обов’язково їх оцінять.