Гуморески Павла Глазового та байки

540 Записів

Павло Глазовий – один з найпопулярніших українських гумористів. Його вірші додають людям настрою, допомагають побачити в житті більше світлого, радісного, стати добрішими. Навіть назви книжок Павла Глазового досить чітко характеризували їх зміст: «Смійтесь друзі, на здоров`я», «Щоб вам весело було», «Весела розмова», «Хай вам буде весело».

Портрет Павла Глазового

Народився 30 серпня 1922 року в селі Новоскелюватка (нині Казанківського району, Миколаївської області) в сім’ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Після закінчення педагогічної школи у 1940 році був призваний служити в армії. Учасник німецько-радянської війни.

Після війни навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня. Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ. 1950 року закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту імені О. М. Горького. У 1950–1961 роках — заступник головного редактора журналу «Перець», згодом заступник головного редактора журналу «Мистецтво».

Гуморески Павла Глазового входили до репертуару народних артистів України Андрія Сови, Анатолія Паламаренка, Валентина Дуклера, Анатолія Литвинова, Ніни Крюкової, Володимира Калашникова та багатьох інших майстрів сміху. Поет який любив веселий здоровий сміх був щасливий від того що пише простим людям. Іскристий гумор поета часто носив характер народного анекдоту. Павло Глазовий байки для дітей цікаві та смішні, в них можна знайти відповіді на дитячі питання.

Павло Глазовий байки (Байки Павла Глазового)

Але від того він не лише не губив щирої народної любові, а навіть став ще за життя легендою. Павло Глазовий гуморески старі й нові Вже багато років читачі різних поколінь із захопленням читають гуморески Глазового Павла, кожний знаходячи у його творчості щось своє. Притаманні поету любов до рідної землі, до свого народу, вболівання за українську мову, українське мистецтво донесені до людей в гумористичній формі допомогають їм переосмислити своє буття. Різноманітні  теми гуморесок Павла Прокоповича Глазового: про школу і про село, про вчителів, про студентів, смішні гуморески про жінок тобто про життя, гуморески про кумів, гуморески про маму, Гумореска Павла Глазового Кухлик. Твори Павла Глазового запалюють радістю серця читачів, підбадьорюють у найскладніші хвилини життя.

Жив у Києві на вулиці Льва Толстого, 25. Помер 29 жовтня 2004 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 49б).

Павло Глазовий вірші, збірки гуморесок і байок:

Випивохи
Гуляки й кривляки
Громадяни пасажири
Дідусі й бабусі
Зайчики та рибка
Людоньки сімейні
Лікарі та хворі
Малята-дошкільнята
Молодожони
Мистецька мозаїка
Матусі й татусі
Продавці та покупці
Про таке й про інше
Студентські усмішки
Солдатські жарти
Спорто-мотожарти
Службова драбина
Школярики й школярі

Посилання: