Богдан Ігор Антонич хронологічна таблиця

Богдан-Ігор Антонич портрет хронологічна таблиця

Богдан Ігор Антонич коротка інформація:

Народився 5 жовтня 1909
Новиця, Королівство Галичини та Володимирії, Долитавщина, Австро-Угорщина
Помер 6 липня 1937 (27 років)
Львів, Польська Республіка
Поховання Янівський цвинтар
Країна Австро-Угорщина, УНР, Польща
Діяльність поет, письменник, перекладач, літературознавець
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка
Мова творів українська
Роки активності 1931 — 1937

Богдан Ігор Антонич хронологічна таблиця текст

Дата Подія
5 жовтня 1909 Народився на Лемківщині в родині греко-католицького священика Василя. Справжнє прізвище батька було Кіт, яке родина змінила перед народженням єдиного сина. Мати майбутнього письменника, Ольга Волошинович, походила із села Липовець Сяноцького повіту.Початкову освіту майбутній поет здобував під наглядом приватної вчительки.
1920–1928 Навчався у гімназії гуманітарного типу імені Королеви Софії у Сяноку. «На цілу Лемківщину це була одинока гімназія, де вчили також і української мови» (М. Кудлик, однокласник Антонича). Тут викладали, зокрема, проф. Володимир Чайківський, проф. Лев Ґец. З першого і до останнього класу Антонич відзначався як кращий учень.
Середина 1920-х Батьки Богдана Ігоря Антонича жили у селі Бортятин (тепер — Мостиського району Львівської області), де отець Василь був місцевим парохом. Б. І. Антонич часто приїжджав сюди, тут написав низку своїх творів.
Восени 1928 Антонич переїхав до Львова і вступив до Львівського університету. Цей етап його життя мав вирішальне значення для розвитку його творчої особистости. Бо хоч університет був польський, велика частина його студентів складалася з українських інтелігентів. Вони заохочували молодого поета писати по-українському і помагали вивчити українську літературну мову. Перші свої українські вірші він читав у колі студентів-українців.
1931 Привітання життя: книжка поезій
1932-1933 Велика гармонія
1934 Три перстені: поеми й лірика.
1936 Книга Лева.Крім того, він випробовував свої сили у прозі та драматургії. Залишилася незакінчена новела «Три мандоліни» та великий фрагмент повісті, що мала називатися «На другому березі». Він склав лібрето до опери «Довбуш», що її мав написати Антін Рудницький.
6 липня 1937 Помер Антонич на двадцять восьмому році життя. Після перенесеного апендициту та наступного запалення легенів перевтомлене довгою і високою гарячкою серце не витримало. Похований у Львові на Янівському цвинтарі, поле № 4
Після його смерті та входження Західної України в склад УРСР Антонич, як аполітичний поет-містик, був заборонений; інтерес до нього виник лише в 1960-і роки в українській діаспорі, а потім й у СРСР. Його вірші перекладені багатьма мовами. У 1989 році у Львові встановлена меморіальна дошка на Городоцькій вулиці, буд. 50, де він жив. Меморіальна дошка Антоничу встановлена й на його батьківщині в Новиці (Польща).

Популярні твори

Розділи

Біографії

Посилання

Рейтинг: 5 - 121 Голосов